OBÓZ NARCIARSKI W AUSTRIACKICH ALPACH:


Villach to urokliwe miasto w samym sercu Karyntii. Region ten, znany jest z doskonałych terenów narciarskich. Słoneczna pogoda i dobrze utrzymujący się śnieg oraz świetnie zagospodarowane i perfekcyjnie przygotowane trasy, ściągają tu prawdziwych miłośników narciarstwa. Okoliczne góry przecinają liczne trasy narciarskie, u stóp których znajduje się „Villacher Alpen Area” gdzie regularnie rozgrywa się walka o Puchar Świata w skokach narciarskich.

STACJE NARCIARSKIE:


1. Centrum Narciarskie Gerlitzen Alpe - 51 km tras zjazdowych, prowadzących we wszystkie strony świata, nowoczesne wyciągi, szerokie zjazdy dla narciarzy o wszystkich stopniach trudności i najnowocześniejsze technologie naśnieżania gwarantują bajeczne przeżycia narciarskie od listopada do kwietnia. Na terenie Centrum Narciarskiego Gerlitzen znajduje się 25 tras narciarskich i 15 wyciągów: 1 gondola, 7 wyciągów krzesełkowych, 7 wyciągów orczykowych oraz fun-park. (www.gerlitzen.com/en)

2. Ski Arena Nassfeld Hermagor - ok. 110 km tras zjazdowych, stacja położona tuż przy granicy włoskiej, ma opinię jednego z najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii. Północne stoki Alp Karnickich zapewniają bardzo dobre warunki narciarskie, a infrastruktura należy do najnowocześniejszych w kraju. Łącznie na narciarzy czeka tu 30 wyciągów, w tym 5 kolejek kabinowych, 4 sześcioosobowe kolejki krzesełkowe, 4 czteroosobowe kolejki krzesełkowe i 17 orczyków (najbardziej znany jest Millenium Express o długości ponad 6 km) oraz 110 km doskonale przygotowanych stoków, w tym 11 km trudnych tras, 69 km tras o średnim stopniu trudności i 30 km łatwych. (www.nassfeld.at/pl)

3. Centrum Narciarskie Bad Kleinkirchheim - ok. 100 km tras zjazdowych, jedno z 15 najczęściej odwiedzanych w Austrii. Narciarze mają do dyspozycji: snowpark, 26 wyciągów i 370 armatek śnieżnych. Tu znajduje się również dom narciarskiego mistrza świata Franza Klammera, któremu poświęcone były Mistrzostwa Świata w narciarstwie w Bad Kleinkirchenheim w 2003 roku. (www.badkleinkirchheim.at/en)

ZAKWATEROWANIE:


Jugendhotel Egger – położony w willowej dzielnicy Villach - Landskron. Pokoje 4-6 osobowe z łazienkami (możliwe łóżka piętrowe). Do Waszej dyspozycji na terenie hotelu: przestronna restauracja, sala klubowo – dyskotekowa, pokój kominkowy, sala telewizyjno - multimedialna, stół do gry w tenisa stołowego, piłkarzyki. Na terenie całego hotelu dostęp do darmowego Wi-Fi. Najbliższy stok znajduję się ok. 15 min jazdy od hotelu.

WYŻYWIENIE:


Śniadanie, lunch pakiet na stok, obiadokolacja. Świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją w dniu przyjazdu, kończą śniadaniem w dniu wyjazdu.

WIEK UCZESTNIKÓW:


12-17 lat

CENA ZAWIERA:


- 7 noclegów,
- 7 śniadań, 7 obiadokolacji, 6 x lunch pakiet na stok
- ubezpieczenie narciarskie KL, NNW
- opiekę kadry pedagogicznej, pilota/rezydenta oraz instruktorów narciarstwa/demonstratorów
- przejazd autokarem LUX,
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:


- karnetów narciarskich ok. 125 EUR
- wypożyczenia sprzętu narciarskiego
- świadczeń nie wymienionych w ofercie

Ceny karnetów mogą ulec zmianie!

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała dworzec PKS, dolna płyta ul. Warszawska 05:15 -
Chrzanów stacja Shell ul. Trzebińska 03:00 50 PLN
Częstochowa McDonald's ul. Wojska Polskiego 263-271 02:15 70 PLN
Gliwice stacja Shell, ul. Rybnicka 159 02:45 40 PLN
Jastrzębie-Zdrój dworzec autobusowy Arki Bożka, ul. Podhalańska 02:15 50 PLN
Katowice McDonald's - stacja BP, ul. Ofiar Katynia 5 08:30 -
Kielce dworzec PKP - zatoczki Plac Niepodległości 00:30 90 PLN
Kraków Ul. Reymonta parking przed Stadionem Wisły 07:00 60 PLN
Opole McDonald's/Stacja BP, ul. Wrocławska 01:30 80 PLN
Piotrków Trybunalski Stacja benzynowa Huzar, ul. Sikorskiego 52 00:45 100 PLN
Poznań dworzec PKP - parking ul. Dworcowa 20:00 130 PLN
Pszczyna plac za Kauflandem ul. Broniewskiego 04:45 -
Radom dworzec PKP - parking ul. Wł Bieliny-Prażmowskiego 23:00 100 PLN
Rybnik stacja BP / McDonald's ul. Budowlanych 02:45 50 PLN
Rzeszów dworzec PKP - zatoczki Plac Dworcowy 23:00 120 PLN
Sosnowiec McDonalds's stacja Shell ul. Kresowa 03:15 40 PLN
Tarnów dworzec PKP ul. Dworcowa 00:30 100 PLN
Tychy stacja benzynowa BP koło Browaru ul. Katowicka 04:30 -
Warszawa parking PKiN Muzeum Techniki, al. Jerozolimskie 21:15 120 PLN
Wrocław parking przy AquaPark, ul. M. Petrusewicza 23:45 100 PLN
Łódź dworzec PKS Łódź Kaliska, parking koło Poczty al. Włókniarzy 23:45 110 PLN

UWAGI:


- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Wszyscy uczestnicy obozów narciarskich i snowboardowych muszą posiadać kask!

- Każde dziecko, które wyjeżdża na kolonię lub obóz za granicą musi posiadać ważny DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT!!! Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Każdy uczestnik zimowiska/obozu zimowego musi posiadać odzież zimową, czapkę, ciepłe obuwie na zmianę, rękawiczki (najlepiej 2 pary), obuwie domowe, strój kąpielowy (opcjonalnie), a także mały plecaczek na wycieczki.

- Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe lub tymczasowo, prosimy o zaopatrzenie go w ten lek, a sposób dawkowania prosimy przekazać pisemnie wychowawcy na miejscu zbiórki.

- Kieszonkowe można zdeponować u wychowawców.

- Adres i numer telefonu ośrodka będą rozdawane przy autobusie w dniu wyjazdu. Podane dni są dniami wyjazdu i powrotu.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy zimowiska podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik z uprawnieniami przewodnika tatrzańskiego. Dodatkowo - do dyspozycji uczestników obozu narciarskiego - w grupie jest instruktor narciarski, który czuwa nad postępami w nauce jazdy na nartach.

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 2,6 % ceny wyjazdu i można je wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy poprzez wybranie w formularzu rezerwacji dopłaty "Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna".

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec.html znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).