WYCIECZKA SZKOLNA DO WŁOCH PÓŁNOCNYCH:


RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd z we wczesnych godzinach nocnych , przejazd przez Czechy do Austrii , zwiedzanie Wiednia , spacer po Starym Mieście neogotycki ratusz, Parlament, Hofburg - zimowa rezydencja Habsburgów, pomnik Marii Teresy stojący między budynkami Muzeum Sztuk Pięknych (jedne z najbogatszych na świecie zbiory dzieł sztuki) i Muzeum Przyrodniczego, ulica Ringstrasse, Opera, ulice Graben i jedna z najelegantszych ulic Wiednia - Kärtnerstrasse, późnogotycka Katedra św. Stefana, Czas wolny na posiłek we własnym zakresie.
Wyjazd w dalszą trasę w późnych godzinach wieczornych
2 DZIEŃ
przyjazd do Padwy w godzinach rannych, miasta uniwersyteckiego, gdzie studiował Kopernik i Kochanowski , związanego z życiem i działalnością św. Antoniego, zwiedzanie m.in. Bazylika Św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego , spacer po historycznym centrum Piazza delle Erbe, Prato della Valle, Uniwersytet,
przyjazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na Rivierze Adriatyckiej
3 DZIEŃ
śniadanie,
przejazd do Mirabilandii- największy na Rivierze Adriatyckiej Park Rozrywki podzielony na 7 obszarów tematycznych, około 40 atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych, a także restauracje i bary. Mrożące w żyłach krew kolejki górskie, liczne karuzele, zjeżdżalnie wodne, a ponadto przedstawienie kaskaderów z Akademii Policyjnej, kino trójwymiarowe, pokazy skoków do wody i wiele innych atrakcji.
przyjazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na Rivierze Adriatyckiej
4 DZIEŃ
śniadanie,
wycieczka do San Marino -zwiedzanie najstarszej republiki świata z pięknymi krajobrazami na okolicę. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury Brama św. Franciszka, Bazylika św. Marina, taras widokowy, Plac Rządowy,
Kolejny punkt programu zwiedzanie Italii w Miniaturze – wszystkie najważniejsze zabytki Włoch w jednym miejscu
przyjazd na obiadokolację
nocleg na Rivierze Adriatyckiej
5 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotna w kierunku Wenecji .
Rejs statkiem po Lagunie Weneckiej na Plac św. Marka - serce i symbol miasta Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka - sanktuarium z relikwiami Św. Marka i arcydziełem sztuki średniowiecznej, wykonanym ze złota i srebra i ozdobionym drogimi kamieniami - Pala d'Oro czyli Złotym Ołtarzem. Wjazd na Kampanillę – dzwonnicę, z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Pałac Dożów - siedziba władców Wenecji oraz Most Westchnień. Spacer przez centrum historyczne do Ponte Rialto - najstarszego mostu na Canale Grande ,
wyjazd w kierunki Polski
6 DZIEŃ
Powrót do Polski w godzinach południowych

CENA:

od 739 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 789 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 929 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników
+ 10zł - obowiązkowa opłata na TFG

UWAGA: MNIEJSZE GRUPY ŁĄCZYMY !!!
Jeśli mają Państwo problem z zebraniem pełnej grupy proponujemy połączenie z inną grupą zainteresowną wyjazdem na taką samą wycieczkę.

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem LUX
3 noclegi w hotelach **/***
3 śniadania, 3 obiadokolacje
ubezpieczenie NNWiKL
opieka pilota
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

WSTĘPY:

Cena nie obejmuje kosztów wstępów lokalnych przewodników
Orientacyjne koszty biletów wstępu

Wiedeń
Katedra Św. Stefana ( dzieci 2,50 Euro )
Hofburg ( studenci 9,5 euro, grupy szkolne ( do 18 lat ) 6,5 euro )

Mirabilandia
www.mirabilandia.it ; grupy szkolne 20 Euro, dopłata do Mirabilandia Beach 7,5 Euro
Italia w Miniaturze www.italiainminiatura.com grupy szkolne 1 0 Euro

Asyż
Bazylika Św. Franciszka – 2 €, przewodnik – 3 € + 1,5 € słuchawki

Wenecja
Przewodnik ok. 4 € + 1,5 € słuchawki
Tramwaj wodny w Wenecji 8 Euro (1 strona ) x 2 – OPŁATA OBOWIĄZKOWA
Dzwonnica/ Campanilla
Bilet zniżkowy dla grupy > 15 osób – 4 €
Bazylika Św. Marka , Złoty Ołtarz 1 €

Rzym:

Komunikacja miejska – metro, autobus:

Bilet dwudniowy na 48 h 12,5 €
Rzym antyczny – przewodnik 5 € /os + słuchawki 2,5 €/os
Forum Romanum – gratis
Colosseum, Forum Fomanum, Palatyn www.colosseo-roma.it

bilet zbiorczy na 3 stanowiska archeologiczne:

Grupy szkolne -opłata rezerwacyjna 1 €
Panteon – gratis
Watykan
Przewodnik ok. 5 €/os + słuchawki 3 €/os
Muzea Watykańskie (obejmują: Pinakotekę, Muzea wraz z Kaplicą Sykstyńską)
Grupy szkolne 8 €

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol