WYCIECZKA SZKOLNA DO WŁOCH - WENECJA-ASYŻ-RZYM:


RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych , przejazd nocą przez Czechy, Austrię do Włoch.
2 DZIEŃ
Przyjazd do Wenecji w godzinach rannych. Rejs statkiem po Lagunie Weneckiej na Plac św. Marka - serce i symbol miasta. Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka - sanktuarium z relikwiami Św. Marka i arcydziełem sztuki średniowiecznej, wykonanym ze złota i srebra i ozdobionym drogimi kamieniami - Pala d'Oro czyli Złotym Ołtarzem. Wjazd na Kampanillę – dzwonnicę, z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Pałac Dożów - siedziba władców Wenecji oraz Most Westchnień. Spacer przez centrum historyczne do Ponte Rialto - najstarszego mostu na Canale Grande , czas wolny
obiadokolacja, nocleg w okolicy Rimini
3 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do Asyżu miasta Św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki MB Anielskiej z Kaplicą Porcjunkuli - miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego, a także miejsca śmierci świętego. Wizyta w Bazylice Św. Franciszka z grobem Św. Franciszka oraz freskami Giotta. Spacer przez centrum historyczne do Kościoła Św. Klary.
Przejazd w kierunku Rzymu,
obiadokolacja, nocleg w okolicy Rzymu;
4 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Rzymu Spacer śladami starożytnych Rzymian Panteon - jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości , Capitol - od czasów antycznych uważany za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, słynna wilczyca kapitolińska, Forum Romanum, Koloseum - najsłynniejszy amfiteatr świata, Łuk Konstantyna,
obiadokolacja nocleg.
5 DZIEŃ
śniadanie, przejazd do Watykanu zwiedzanie Placu i Bazylika św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II , możliwość wejścia na kopułę bazyliki.
Kontynuacja zwiedzania Rzymu zamek i Plac Anioła, część barokowa miasta Plac Navona z fontanną "Czterech Rzek" Berniniego , Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi, czas wolny
wyjazd w kierunki Polski w godzinach wieczornych
6 DZIEŃ
Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

CENA:

od 829 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 889 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1069 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników

UWAGA: MNIEJSZE GRUPY ŁĄCZYMY !!!
Jeśli mają Państwo problem z zebraniem pełnej grupy proponujemy połączenie z inną grupą zainteresowną wyjazdem na taką samą wycieczkę.

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem LUX
3 noclegi w hotelach **/***
3 śniadania, 3 obiadokolacje
ubezpieczenie NNWiKL
opieka pilota
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

WSTĘPY:

Cena nie obejmuje kosztów wstępu, lokalnych przewodników oraz przejazdów komunikacją miejską w Rzymie
Orientacyjne koszty biletów wstępu

Wenecja:

Tramwaj wodny w Wenecji 7 Euro (1 strona ) x 2 – OPŁATA OBOWIĄZKOWA
Pałac Dożów
Bilet ulgowy – 8 € ( uczniowie i studenci do 25 roku życie, na podstawie legitymacji)
Bazylika św. Marka – gratis
Pala d'Oro w bazylice św. Marka
Bilet zniżkowy dla grupy > 15 osób – 1 €
Dzwonnica/ Campanilla
Bilet zniżkowy dla grupy > 15 osób – 4 €

Asyż:

Bazylika Św. Franciszka – 1,5 Euro słuchawki, 1,00 Euro wstęp + przewodnik ok. 40-60 Euro za grupę

Rzym:

Komunikacja miejska – metro, autobus:

Bilet jednorazowy - 1,5 €
Bilet całodzienny - 6,5 €

Rzym antyczny:

możliwość zamówienia przewodnika ( ok. 200 Euro/grupę )
Forum Romanum – gratis
Koloseum – gratis dla dzieci i młodzieży do 18 lat i osób powyżej 65 lat, opłata rezerwacyjna 20 Euro/25 osób
Panteon – gratis

Watykan:

Koszt przewodnika ok. 200 Euro/grupę
Bazylika Św. Piotra http://saintpetersbasilica.org/
Grób Jana Pawła II = gratis
Kopuła bazyliki św. Piotra z windą - 7 € (winda do poziomu tarasu, a następnie 320 stopni do indywidualnego spaceru)
Kopuła bazyliki św. Piotra bez windy - 5 € (551 stopni do indywidualnego spaceru)
Bilet zniżkowy - 3 € tylko dla grup szkolnych
Muzea Watykańskie (obejmują: Pinakotekę, Muzea wraz z Kaplicą Sykstyńską)
Bilet ulgowy - 8 € (grupy pielgrzymkowe oraz młodzież do 18 lat (za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu) oraz studenci do 25 lat (za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej)- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol