WYCIECZKA SZKOLNA NA SYCYLIĘ:


RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
wyjazd w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.
2 DZIEŃ
przyjazd do Werony w godzinach rannych, zwiedzanie XIV wieczny zamek Castelvechio. Arco dei Gavi - rzymski łuk triumfalny z I w n.e., Brama Borsarich. Spacer na na główny plac miasta Piazza Bra, zwiedzanie słynnego rzymskiego amfiteatru z I wieku, Pizza dei Signori, najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti, Palazzi Scaligeri i Arche Scaligere, dziedziniec domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata.
wyjazd w dalszą drogę, przejazd nocny
3 DZIEŃ
w godzinach przedpołudniowych przyjazd do hotelu na Sycylii, zdeponowanie bagaży, wypoczynek na plaży,
zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg
4 DZIEŃ
śniadanie,
wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu,
obiadokolacja, nocleg
5 DZIEŃ
śniadanie,
wycieczka na Etnę (należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty). Wyjazd autokarem na wysokość 1800 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku, przejazd do Taorminy - jednego z najsłynniejszych kurortów sycylijskich. W trakcie wycieczki zwiedzanie min. przepięknych ruin starożytnego teatru, zabytkowych pałaców pochodzących z ostatnich czterech stuleci,
obiadokolacja, nocleg
6 DZIEŃ
śniadanie,
wypoczynek na plaży, kąpiele w morzu
obiadokolacja, nocleg
7 DZIEŃ
śniadanie,
plażowanie, kąpiele w morzu,
wykwaterowanie,
wycieczka do Messyny zwanej "Bramą Sycylii". Spacer po centrum - odwiedzimy Piazza Duomo z Katedrą i Wieżą z największym na świecie zegarem astronomicznym oraz figurami wprawianymi w ruch każdego dnia w południe, XVI-wieczna fontanna Oriona
wyjazd do Rzymu w godzinach wieczornych
8 DZIEŃ
przyjazd do Rzymu.
Zwiedzanie Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, część barokowa miasta Plac Navona z fontanną "Czterech Rzek", Plac Hiszpański, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi, spacer śladami starożytnych Rzymian Panteon - jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości, Capitol - od czasów antycznych uważany za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, słynna wilczyca kapitolińska, Forum Romanum, Koloseum - najsłynniejszy amfiteatr świata, Łuk Konstantyna,
czas wolny na posiłek we własnym zakresie
wyjazd w drogę powrotną,
9 DZIEŃ
przejazd przez Austrię i Czechy.
Przyjazd w godzinach wieczornych

CENA:

od 1169 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1259 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1499 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników
+ 10zł - obowiązkowa opłata na TFG

UWAGA: MNIEJSZE GRUPY ŁĄCZYMY !!!
Jeśli mają Państwo problem z zebraniem pełnej grupy proponujemy połączenie z inną grupą zainteresowną wyjazdem na taką samą wycieczkę.

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem LUX
4 noclegi
4 śniadania, 4 obiadokolacje
ubezpieczenie NNWiKL
opieka pilota
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

Kosztów biletów wstępu, przejazdu środkami komunikacji miejskiej i przewodników miejscowych, opłaty klimatycznej - około 35 Euro/os

DODATKOWO :

- WYCIECZKA DO SYRAKUZ – dopłata 30 Euro
- WYCIECZKA DO PALERMO I MONREALE – dopłata 50 Euro- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol