WYCIECZKA SZKOLNA DO LONDYNU i OXFORDU:


Noclegi u angielskich rodzin lub w hotelu!

LONDYN:


Londyn to jedno z największych miast świata a obecnie największe centrum finansowe globu. Miasto wielokulturowe którego historia sięga I w. naszej ery. Zaprasza gorąco do odkrywania swoich uroków i tajemnic.

RAMOWY PROGRAM:


1 dzień
Wyjazd w godzinach przedpołudniowych, nocny przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję.

2 dzień
Przyjazd do Calais w godzinach rannych, przeprawa promem lub Eurotunelem do Folkestone. Przyjazd do Londynu , zwiedzanie.
Przez Most Westminsterski przejdziemy wprost do dzielnicy Westminster, gdzie skupia się całość brytyjskiej władzy. Zobaczymy Parlament ze słynnym Big Benem, Opactwo Westminsterskie – nieprzerwanie od 950 lat miejsce koronacji wszystkich władców Anglii i Wielkiej Brytanii; ulicą Whitehall, tworzącą centrum dzielnicy rządowej, mijając Downing Street - siedzibę premierów brytyjskich, dotrzemy do Trafalgar Square z Kolumną Nelsona. Czas wolny na wizytę w National Gallery z imponującą kolekcją malarstwa europejskiego. Na koniec przejażdżka na London Eye - największym na świecie diabelskim kole. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do centrum Londynu. Następnie spacer od Hyde Parku do Pałacu Buckingham – dowiemy się co nam pozostawił Wellington oraz jak mieszka i pracuje królowa i kto za to wszystko płaci. Przez St. James's Park i dzielnicę St. James's (by sprawdzić czym dla Anglików jest tradycja i co dla tutejszej arystokracji znaczy prawdziwa elegancja) dotrzemy do Piccadilly Circus, gdzie zaczyna się londyński West End – dzielnica wszelkiej rozrywki, podzielona na Soho, Covent Garden i Chinatown. Tam każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha: najlepsze kina, rewie i teatry (w tym słynna Opera i Teatr Królewski) oraz kulinarna podróż na krańce świata.
Na zakończenie Oxford Street, przy której znajdziemy największe domy towarowe, ponad 300 światowych marek i butiki mody, tworzące handlowe centrum Londynu. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Windsoru – symbolu monarchii i największego zamieszkiwanego zamku na świecie. Spacer wokół zamku oraz uliczkami pobliskiego Eton (siedziby jednej z najbardziej eksluzywnych szkół, kuźni brtyjskich polityków i przyszłych premierów) to jak podróż w czasie.
Przejazd do Oxfordu- siedziby jednego z najstarszych uniwersytetów. Katedra i Christ Church College to miejsce planu filmowego opowieści o Harrym Potterze. Spacerując średniowiecznymi zaułkami, m.in. obok najważniejsze kolegium Uniwersytetu w Oxfordzie – Merton College, dowiemy się jak działa ten uniwersytet i jak wygląda studenckie życie. Powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, dalsze zwiedzanie Londynu. Zaczniemy od Muzeum Figur Woskowych Maddame Tussaud's – to niepowtarzalna okazja by przytulić swojego ulubionego celebrytę. Zamiennie proponujemy wizytę w British Museum, gdzie podczas indywidualnego zwiedzania można odbyć prawdziwą podróż w czasie i przestrzeni, podziwiając zabytki kultury i sztuki powstałe w ciągu kilku tysięcy lat na wszystkich kontynentach.
Dalsze zwiedzanie to spacer od St. Paul's Cathedral, skąd po twierdzę Tower of London rozciąga się the City - najstarsza część miasta, a obecnie dzielnica londyńskiej finansjery. Twierdza Tower of London to świadek niemalże tysiącletniej historii miasta, pełniąca rozmaite funkcje od królewskiej rezydencji po królewskie więzienie; wizyta w Skarbcu Koronnym pozostawi niezapomniane wrażenia. Most Tower Bridge to z kolei jedna z architektonicznych ikon współczesnego Londynu.
Wyjazd w kierunku Dover - przeprawa promem lub Eurotunelem. Nocny przejazd przez Belgię, Holandię oraz Niemcy.
6 dzień
Przyjazd do Polski na miejsca wyjazdów w godzinach popołudniowych.

CENA przy zakwaterowaniu u rodzin:


Dla grupy min. 45 uczniów + 3 opiekunów gratis - 979,00 zł/os.
Dla grupy min. 40 uczniów + 3 opiekunów gratis - 1 029,00 zł/os.
Dla grupy min. 30 uczniów + 2 opiekunów gratis - 1 219,00 zł/os.
+ 10zł - obowiązkowa opłata na TFG

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem LUX
przeprawa promowa lub Eurotunelem
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODÓŻE (KL 10 000 EUR, NNW 7000 PLN , BP 800 PLN)
opieka pilota
3 noclegi u rodzin angielskich
Zakwaterowanie u rodzin stwarza okazję do poznania zwyczajów panujących w Anglii. Rodziny są sprawdzone i starannie dobrane przez naszego partnera w Wielkiej Brytanii. Uczestnicy są zakwaterowani na obrzeżach Londynu. Kwaterujemy u rodzin zróżnicowanych kulturowo i etnicznie. Uczestnicy zakwaterowani są w pokojach 2-4-osobowych.
3 śniadania, 3 lunche w formie suchego prowiantu, 3 obiadokolacje
W miejscu zakwaterowania uczestnicy otrzymują następujące posiłki: śniadania - płatki na mleku, tosty z dżemem, sok, herbata; lunch - 2 kanapki, owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu); obiadokolacje - jednodaniowy ciepły posiłek, herbata.
Dopłata dla osób od 18 roku życia 40 zł

CENA przy zakwaterowaniu w hotelu:


Dla grupy min. 45 uczniów + 3 opiekunów gratis - 979,00 zł/os.
Dla grupy min. 40 uczniów + 3 opiekunów gratis - 1 029,00 zł/os.
Dla grupy min. 30 uczniów + 2 opiekunów gratis - 1 219,00 zł/os.
+ 10zł - obowiązkowa opłata na TFG

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem LUX
przeprawa promowa
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODÓŻE (KL 10 000 EUR, NNW 7000 PLN , BP 800 PLN)
3 noclegi w hotelu turystycznym (np. hotel sieci Ibis, pokoje 3 osobowe)
3 śniadania,
opieka pilota

CENA NIE ZAWIERA:


Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych

Dopłat za obiadokolacje przy zakwaterowaniu w hotelu, koszt 1 obiadokolacji 60 zł

UWAGI:


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol