WYCIECZKA SZKOLNA DO ANGLII I SZKOCJI 8 DNI:


RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 DZIEŃ
Wyjazd w godzinach przedpołudniowych, nocny przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję.

2 DZIEŃ
Przyjazd do Calais w godzinach rannych, przeprawa promowa lub Eurotunelem do Folkestone. Przyjazd do centrum Londynu. Przez Most Westminsterski przejdziemy wprost do dzielnicy Westminster, gdzie skupia się całość brytyjskiej władzy. Zobaczymy Parlament ze słynnym Big Benem, Opactwo Westminsterskie – nieprzerwanie od 950 lat miejsce koronacji wszystkich władców Anglii i Wielkiej Brytanii; Twierdza Tower of London to świadek niemalże tysiącletniej historii miasta, pełniąca rozmaite funkcje od królewskiej rezydencji po królewskie więzienie; wizyta w Skarbcu Koronnym pozostawi niezapomniane wrażenia. Most Tower Bridge to z kolei jedna z architektonicznych ikon współczesnego Londynu, nocleg.

3 DZIEŃ
Wyjazd do Szkocji. Po drodze zwiedzanie założonego przez Rzymian miasta York, będącego w IX w. stolicą wikingów, osiedlających się na terenie Anglii. Zwiedzanie wspaniałej katedry York Minster. Przejazd na punkt widokowy na granicy angielsko-szkockiej, w okolicach, gdzie niegdyś przebiegał słynny Wał Hadriana, nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie, zwiedzanie Edynburga, miasta wzniesionego na stokach wygasłych wulkanów i skalistych zboczach. Na początek Edinburgh Castle - imponująca twierdza zbudowana na szczycie górującego nad miastem wygasłego wulkanu. Spacer średniowieczną Royal Mile, łączącą zamek z pałacem Palace of Holyrood House, w którym kiedyś mieszkała Maria Stuart, a obecnie rezyduje Królowa Elżbieta II podczas pobytów w Edynburgu. Przejazd trasą widokową w regionie Highlands w kierunku północnej Szkocji, nocleg.

5 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd wzdłuż słynnego jeziora Loch Ness do Loch Ness Exchibition Centre, prezentującego historię poszukiwań słynnego potwora. Krótki postój przy Zamku Urquhart. Przejazd do Fort William, nad którym góruje najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii – Ben Nevis. Przejazd do Stirling, spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem potężnego zamku /tylko z zewnątrz/, przejazd w kierunku Anglii.

6 DZIEŃ
Śniadanie, w godzinach rannych przyjazd do Oxfordu - siedziby jednego z najstarszych uniwersytetów. Katedra i Christ Church College to miejsce planu filmowego opowieści o Harrym Potterze. Spacerując średniowiecznymi zaułkami, m.in. obok najważniejsze kolegium Uniwersytetu w Oxfordzie – Merton College, dowiemy się jak działa ten uniwersytet i jak wygląda studenckie życie, obejrzymy miejsca, w których natchnienia szukali twórcy „Harego Pottera”, „Hobbita” lub „Alicji w Krainie Czarów”. Nocleg.

7 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do Brighton najchętniej odwiedzanego kurortu nadmorskiego w Wielkiej Brytanii, cieszącego się niezmienną popularnością przez okrągły rok. Zwiedzanie - Royal Pavilion, Oceanarium, molo i plaża. Wyjazd w kierunku Dover - przeprawa Eurotunelem. Nocny przejazd przez Belgię, Holandię oraz Niemcy.

8 DZIEŃ
Przyjazd w godzinach południowych.

CENA:


od 1579 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1679 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1959 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników
+ 10zł - obowiązkowa opłata na TFG

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem LUX
przeprawa promowa
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODRÓŻE (KL 10 000 EUR, NNW 7000 PLN, BP 800 PLN)
4 noclegi w hotelach** lub hostelach młodzieżowych
5 śniadań
opieka pilota

CENA NIE ZAWIERA:


Biletów wstępu, przewodników miejscowych oraz biletów komunikacji miejskiej.
Dopłata za 1 obiadokolację ok. 60 zł/os.

ORIENTACYJNE CENY BILETÓW (obowiązują do marca 2018):


Wejścia bezpłatne
National Gallery (www.nationalgallery.org.uk)
British Museum (www.britishmuseum.org)
Muzeum Historii Naturalnej (www.nhm.ac.uk)
Greenwich (www.rmg.co.uk)
Pałac Buckingham (www.royalcollection.org.uk)

Wejścia płatne
Opactwo Westminster (www.westminster-abbey.org)
7 GBP szkolny (do 15 lat), 14 GBP (16-25 lat), 17 GBP dorośli, grupowy zniżka dla dzieci tylko do 15 lat
Tower of London - (www.hrp.org.uk/tower-of-london)
12 GBP (do 15 lat), 16 GBP (16-25 lat), 20 GBP dorośli
Katedra Św. Pawła – (www.stpauls.co.uk)
7 GBP (do 17 lat), 14 GBP (17-25 lat) 16 GBP dorośli
Rejs po Tamizie
8 GBP dzieci, 12 GBP dorośli
York Minster - (www.yorkminster.org)
8 GBP, Seniorzy (60+) i studenci 7.00 GBP
Jedburgh Abbey – dorośli 5,20 GBP
Edinburgh Castle (www.edinburghcastle.biz)
Dorośli 12.00 GBP, Dzieci 6.00 GBP, studenci 9.50 GBP

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol