WYCIECZKA SZKOLNA DO ANGLII I SZKOCJI + AMSTERDAM:


RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ:

Wyjazd w godzinach przedpołudniowych, nocny przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję

2 DZIEŃ:

Przyjazd do Calais w godzinach rannych, przeprawa promowa lub Eurotunelem do Folkestone. Przyjazd do centrum Londynu.
Przez Most Westminsterski przejdziemy wprost do dzielnicy Westminster, gdzie skupia się całość brytyjskiej władzy. Zobaczymy Parlament ze słynnym Big Benem, Opactwo Westminsterskie – nieprzerwanie od 950 lat miejsce koronacji wszystkich władców Anglii i Wielkiej Brytanii; ulicą Whitehall, tworzącą centrum dzielnicy rządowej, mijając Downing Street - siedzibę premierów brytyjskich, dotrzemy do Trafalgar Square z Kolumną Nelsona. Przejazd do Muzeum Historii Naturalnej, zwiedzanie. Przejazd na nocleg do hotelu.

3 DZIEŃ:

Śniadanie,
Przejazd do centrum Londynu, dalsze zwiedzanie. Twierdza Tower of London to świadek niemalże tysiącletniej historii miasta, pełniąca rozmaite funkcje od królewskiej rezydencji po królewskie więzienie; wizyta w Skarbcu Koronnym pozostawi niezapomniane wrażenia. Most Tower Bridge to z kolei jedna z architektonicznych ikon współczesnego Londynu. Z Tower ruszamy dalej - do Katedry St. Paul's będziemy spacerować przez the City, najstarszą część miasta, obecnie dzielnicę londyńskiej finansjery. Na zakończenie Oxford Street, przy której znajdziemy największe domy towarowe, ponad 300 światowych marek i butiki mody, tworzące handlowe centrum Londynu.
nocleg

4 DZIEŃ:

Śniadanie,
Wyjazd do SZKOCJI. Po drodze zwiedzanie założonego przez Rzymian miasta York, będącego w IX w. stolicą wikingów, osiedlających się na terenie Anglii. Zwiedzanie wspaniałej katedry York Minster.
Przejazd przez słynne pogranicze angielsko-szkockie - malowniczą dolinę rzeki Tweed, zwiedzanie XII-wiecznego opactwa Jedburgh Abbey , nocleg

5 DZIEŃ:

Śniadanie,
zwiedzanie Edynburga, miasta wzniesionego na stokach wygasłych wulkanów i skalistych zboczach. Na początek Edinburgh Castle - imponująca twierdza zbudowana na szczycie górującego nad miastem wygasłego wulkanu. Spacer średniowieczną Royal Mile, łączącą zamek z pałacem Palace of Holyrood House, w którym kiedyś mieszkała Maria Stuart, a obecnie rezyduje Królowa Elżbieta II podczas pobytów w Edynburgu.
Przejazd do New Castle na przeprawę promową , przeprawa promem do Amsterdamu
nocleg na promie

6 DZIEŃ:

W godzinach rannych przypłynięcie do Amsterdamu, spacer po starym mieście: Plac Dam, Dom Rembranta, Damrak, pałac Królewski, zwiedzanie jednego z muzeów : Rijksmuseum -największe muzeum w Holandii z dziełami m.in. Van Gogha, Rembrandta , wizyta na najbardziej znanym targu kwiatowym na kanale Singel, pomiędzy placami Muntplein i Koningsplein, rejs po kanałach amsterdamskich , w godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną
przejazd tranzytowy do Polski

7 DZIEŃ:

Przyjazd w godzinach południowych

CENA:

od 1299 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1389 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1659 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników
+ 10zł - obowiązkowa opłata na TFG

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem LUX
przeprawa promowa
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODÓŻE ( KL 10 000 EUR, NNW7000 PLN , BP 800 PLN)
4 noclegi : 2 noclegi w hotelu w Londynie( np. sieci IBIS , pokoje 3-osobowe z łazienkami) , 1 nocleg w hotelu w okolicy Edynburga sieci IBIS , 1 nocleg na promie w kabinach 4-osobowych )
3 śniadania,
opieka pilota

WSTĘPY:

Cena nie zawiera biletów wstępu, przewodników miejscowych oraz biletów komunikacji miejskiej.
Dopłata za 1 obiadokolację ok 60 zł/os.

ORIENTACYJNE CENY:

Wejścia bezpłatne:

National Gallery www.nationalgallery.org.uk ,
British Museum, National Gallery, Muzeum Historii Naturalnej, Greenwich, , Picadilly Circus
Pałac Buckingham www.royalcollection.org.uk
Parlament www.parliament.uk

Wejścia płatne:

Opactwo Westminster www.westminster-abbey.org
6 £ grupowy szkolny (11-18 lat), 12 £ grupowy normalny
Tower of London - www.hrp.org.uk/TowerOfLondon
8.60 £ grupowy dzieci (5-16 lat) - 9.50 £ grupowy dorośli, Dzieci (do 5 lat) – bezpłatnie, Uczniowie, seniorzy - 14.00 £ (wymagany dowód tożsamości)
Katedra Św. Pawła – www.stpauls.co.uk
11,5 £ normalny grupowy, 4 £ ulgowy grupowy (dzieci 6-16 lat)
rejs po Tamizie 9 £
Zamek York www.yorkcastlemuseum.org.uk
dorośli 7.50 £, dzieci - 4 £, studenci - 6.50 £
York Minster : www.yorkminster.org
dorośli 8.00 £, Seniorzy (60+) i studenci 7.00 £
Jedburgh Abbey – dorośli 5,20 £
Edinburgh Castle ww.edinburghcastle.biz
Dorośli 12.00 £, Dzieci 6.00 £, studenci 9.50 £


- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol