WYCIECZKA SZKOLNA DO SZWAJCARII:


Zurych-Montreux-Chillon-Lozanna-Genewa

SZWAJCARIA:

Przepiękny alpejski kraj, pełen niezapomnianych miejsc, ciekawych ludzi i wspaniałych widoków. Zaprasza do odkrywania swoich tajemnic. Od szczytów gór po gościnne miasta jak Zurych, Berno czy Genewa.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd w godzinach popołudniowych,
2 DZIEŃ
w godzinach rannych przyjazd do Zurichu - miasta bankierów, kulturalnej stolicy Szwajcarii Zwiedzanie starego miasta, piękne mieszczańskie kamieniczki, pasaże handlowe, kręte uliczki,fontanny, elegancka Bahnhofstrasse, Jezioro Zurychskie, kościół Fraumunster z witrażami Marca Chagalla oraz katedra Grossmunster.
Obiadokolacja, nocleg
3 DZIEŃ
śniadanie,
wyjazd na tzw. "Riwierę Szwajcarską". Spacer po Montreux, zwiedzanie najsłynniejszego w Szwajcarii Zamku Chillon, następnie przejazd do Lozanny malowniczo położonej na północnym brzegu Jeziora Genewskiego na zboczach góry Jorat. Zwiedzanie Muzeum Olimpijskie, katedra - uważana za najpiękniejszy kościół gotycki w Szwajcarii, zamek biskupi, zabytkowy gmach uniwersytetu, Fontanna Sprawiedliwości, ratusz,
przejazd na obiadokolację i nocleg
4 DZIEŃ
Śniadanie,
Przejazd malowniczą trasą wzdłuż Jeziora Genewskiego do Genewy - zwiedzanie miasta m.in. zegar kwiatowy, pomnik reformacji, starówka oraz katedra św. Piotra. rejs po Jeziorze Genewskim.
Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych
5 DZIEŃ
powrót do Polski w godzinach południowych.

CENA:

od 789 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 839 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1019 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników
+ 10zł - obowiązkowa opłata na TFG

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem LUX
2 noclegi
2 śniadania, 2 obiadokolacje
ubezpieczenie NNWiKL
opieka pilota
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

WSTĘPY:

Cena nie zawiera biletów wstępu, oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych.- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol