WYCIECZKA SZKOLNA SANKT PETERSBURG, HELSINKI, TALLIN , RYGA

SANKT PETERSBURG:

Istnieją w Petersburgu dość dziwne zakątki. Wydaje się, jakby w te miejsca nie zaglądało to samo słońce, które świeci wszystkim petersburżanom, lecz jakieś inne, nowe, jakby umyślnie zamówione dla tych kątów i przyświeca wszystkiemu innym, specjalnym światłem - F. Dostojewski „Białe noce”.

HELSINKI:

Stolica i największe miasto Finlandii oraz regionu Uusimaa. Miasto jest położone na południu kraju, na brzegu Zatoki Fińskiej. Jest położone zarówno na lądzie stałym jak i na archipelagu szkierowym złożonym z około 300 wysp. Jedna z 9 stolic kulturalnych Europy.

RYGA:

To jedno z najzieleńszych miast w Europie, a architekci Ryskich ogrodów Georgs Kufalts i Andrejs Zeidaks założyli podstawy kultury parków kontynentalnej Europy. W1857 roku zrujnowano wały twierdzy Ryskiej, z nich wykonano obecnie położony nad brzegiem kanału Bastejkalns (Basztowa góra lub góra Muszli). Parki nad brzegiem kanału otaczającego Vecriga (Stara Ryga, czyli stare miasto) stały się zielonym symbolem Rygi. Wszystkie parki Rygi są postrzegane jako samodzielne dzieła sztuki, swoimi uprzątniętymi trawnikami, odpornymi na mróz, masywnymi klombami oraz wyszukanymi gatunkami drzew i krzewów.

TALLIN:

To brama do Estonii. To tutaj większość turystów rozpoczyna swoją podróż po Estonii. Średniowieczne Stare Miasto znane jest na całym świecie ze świetnie zachowanej średniowiecznej architektury. Szeregi pastelowych kamienic stojących wzdłuż wybrukowanych kocimi łbami uliczek pamiętają czasy rycerzy i kupców hanzeatyckich. Historię miasta przybliżą muzea i galerie, a także liczne wydarzenia kulturalne.

Dzień 1. [wtorek]
Około godz. 11.00 wyjazd w kierunku Tallina.

Dzień 2. [środa]
Przyjazd do Tallina. Piesze zwiedzanie Tallińskiej Starówki: Górne Miasto (Wzgórze Tompea, zamek z wieżą Długi Herman, katedra Aleksandra Newskiego, Katedra Domska, baszta Kiek in de Kok i mury miejskie) i Dolne Miasto (rynek, ratusz, kamieniczki Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, obwarowania miejskie).
Lunch
Przeprawa promem Tallin-Helsinki 13.30-15.30 (przeprawa do Helsinek i Petersburga bez autokaru). Zaokrętowanie na prom do Petersburga Na promie możliwość skorzystania z oferowanych atrakcji – restauracje, bary, dyskoteki, sklep bezcłowy.
Nocleg na promie w kabinach 4 osobowych wewnętrznych z łazienkami.

Dzień 3. [czwartek]
Śniadanie, odprawa graniczna.
Przejazd autokarem do Peterhofu - Wielki Pałac Peterhof jest nie bez przesady nazywany jednym z najpiękniejszych i najbogatszych pałaców całego świata. Wokół pałacu rozciąga się park o powierzchni blisko 600 ha. Znajdują się tam 144 fontanny, często złote, o 2000 strumieni wodnych. Cały zespół fontann wyrzuca łącznie 34 tys. litrów wody na sekundę. (bez zwiedzania wnętrz pałacowych). Powrót do Petersburga.
Zwiedzanie Petersburga: Twierdza Pietropawłowska najstarsza budowla w mieście, założona przez Piotra I w roku 1703 na Wyspie Zajęczej. Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I – „Miedziany Jeździec”, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe. Gmach Sztabu Generalnego oraz Pałacu Zimowego.
Obiadokolacja.
nocleg na promie.

Dzień 4. [piątek]
Śniadanie
Dalsze zwiedzanie Petersburga, Spacer po Newskim Prospekcie - katedra Kazańska, Cerkiew Zbawiciela na Krwi (wewnątrz).
Rejs statkiem  po rzekach i kanałach Petersburga, zwanego „Wenecją Północy” (miasto położone jest na 42 wyspach, przepływa przez jego obszar ponad 100 kanałów).
Obiad. Transfer na prom, wypłynięcie w rejs do Helsinek.

Dzień 5. [sobota]
Śniadanie na promie
Przypłynięcie do Helsinek: zwiedzanie współczesnej stolicy Finlandii: aleja Mannerheima i budynek Parlamentu, wykuty w skale kościół protestancki Temppeliauko, Spacer po centrum: Plac Senacki z Katedrą Luterańską i pomnikiem cara Aleksandra II, prawosławny Sobór Uspienski.
Zaokrętowanie na nocny prom do Tallina. Obiadokolacja na promie, nocleg.

Dzień 6. [niedziela]
Śniadanie na statku, wyokrętowanie w Tallinie. Przejazd do Rygi.
Krótki spacer po Rydze min. : Stare Miasto: kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, protestancka katedra NMP (największy kościół w krajach bałtyckich), plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia,
Czas wolny na obiad we własnym zakresie.
Wyjazd do Polski.

Dzień 7. [poniedziałek]
Przyjazd w godzinach rannych.

CENA:

Dla grupy min. 44 uczniów do 18 lat + 3 opiekunów gratis 1460,00 zł/os
Dla grupy min. 40 uczniów do 18 lat + 3 opiekunów gratis 1530,00 zł/os
Dla grupy min. 30 uczniów do 18 lat + 2 opiekunów gratis 1690,00 zł/os


ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem
4 noclegi na promie w kabinach 4-osobowych wewnętrznych
wyżywienie 4 śniadania i 3 obiadokolacje 1 lunch
opieka pilota
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODÓŻE ( KL 10 000 EUR, NNW 7000 PLN , BP 800 PLN)
opłaty wjazdowe do Rosji

CENA NIE ZAWIERA:

Opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wg rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki obowiązującego od 26.11.2016 ,(Dz.U. z 2016r.poz.1334) w wysokości 10zł/os
opłat za bilety wstępu i przewodników miejscowych

Koszt biletów wstępu, przewodników oraz biletów komunikacji miejskiej –ok. 60 Eur

Aktualne bilety wstępu ( mogą być jeszcze  zmiany w kwietniu )
TALLIN
Przewodnik 2 €
Wieża Kien in Kok 5 €, uczniowie, studenci 3 €
Kościół św. Ducha 1,50 €, uczniowie, studenci 0,5 €

PETERSBURG
Przewodnik 8 € na 2 dni
Twierdza Pietropawłowska - 7 € , młodzież do 16 lat 3,5 €
Sobór Św. Isaaka – 7 € , młodzież do 16 lat 3,5 €
Peterhof (park) – 12 € , młodzież do 16 lat 6 €
Rejs ok. 11 €, młodzież do 16 lat ok. 8 €

HELSINKI
Przewodnik 5 €
Kościół w Skale 3 €
Komunikacja miejska 6 €


UWAGI:

Uczestnicy wyjazdu muszą posiadać ważne paszporty, wiza nie jest wymagana w przypadku pobytu w Petersburgu do 72 godzin
Przedstawiona kalkulacja dotyczy grup młodzieżowych do 17 roku życia oraz terminów w maju i w pierwszej połowie czerwca oraz wrzesień październik. W przypadku osób, które w dniu wyjazdu skończyły 18 lat występuje dopłata w kwocie 150 zł/os. W przypadku gdzie część grupy ma ukończone 18 lat, możemy dopłatę rozłożyć na wszystkich uczestników równomiernie
Na statkach w 4 osobowych kabinach wewnętrznych są 2 łóżka piętrowe, mały stolik i łazienka z umywalką, prysznicem i wc. Kabiny są małe (powierzchnia 8m2), urządzone funkcjonalnie, bez okna). Zapewniona jest pościel i ręczniki. W Petersburgu grupa nie wykwaterowuje się z kabin
Na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych operatora TALLINK SILIA oraz SPL pasażerowie mogą korzystać z oferty kawiarni i restauracji , wziąć udział w programach animacyjnych, pójść na dyskotekę i zrobić zakupy w sklepach. Przyjmowane są płatności kartą lub gotówką (euro lub korony szwedzkie).
Istnieje możliwość domówienia obiadu ostatniego dnia wycieczki ,koszt ok. 8 eur/os
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów


- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol