WYCIECZKA SZKOLNA SZLAKIEM ZABYTKÓW TECHNIKI:


SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI

Tworzy go 31 wybranych obiektów woj. śląskiego o wyjątkowych walorach historycznych i architektonicznych, które były świadkami rewolucji przemysłowej. Podczas wizyty w podziemnym świecie kopalń i sztolni, browarach, parowozowniach, kuźniach czy fabrykach spotkają Państwo unikatowe maszyny i urządzenia - prawdziwe perły techniki. Odwiedzający, niezależnie od wieku mogą poprzez interesujące wycieczki, prezentacje multimedialne oraz imprezy organizowane na terenie obiektów, poznać ”na żywo" przemysłową tradycję regionu śląskiego. Trasy wycieczek układane są pod konkretne zamówienie, mogą składać się z kilku obiektów wybranych przez Państwa. A oto kilka z nich...

PROPOZYCJE ZWIEDZANIA:


KATOWICE
• Osiedla Giszowiec (Gawlików - Śląska Izba i Galeria) i Nikiszowiec, Szyb „Wilson”,
• Spodek, Katedra, Urząd Wojewódzki, Park Kościuszki, Muzeum Śląskie, NOSPR.

ZABRZE, GLIWICE
• Zabrze (skansen Górniczy "Królowa Luiza", Szyb „Guido”),
• Gliwice (Starówka, zamek, palmiarnia, Radiostacja, Muzeum odlewnictwa artystycznego).

SOSNOWIEC, MYSŁOWICE
• Mysłowice (Muzeum Pożarnictwa),
• Sosnowiec (Egzotarium, muzeum, dworzec PKP), a także Będzin (Zamek, muzeum),
• Dąbrowa Górnicza - "Sztygarka".

CHORZÓW
• Planetarium,
• Skansen Górnośląski,
• ZOO, Wesołe Miasteczko.
• Centrum Edukacji Przeciwpożarowej.

ŚWIĘTOCHŁOWICE / RUDA ŚLĄSKA
• Muzeum Powstań Śląskich,
• Muzeum PRL.

TYCHY
• Tyskie Muzeum Piwowarstwa,
• Fabryka Samochodów Osobowych w Tychach.

ŁAZISKA GÓRNE
• Zwiedzanie Muzeum Energetyki i Elektrowni.


CENA:

od 32 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 35 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 47 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem
koszty transportu
rezerwacja wstępów
opieka pilota/przewodnika
miejsca gratis dla opiekunów (1 na 15 uczestników)

UWAGI:

Cena nie zawiera biletów wstępów. Orientacyjne ceny biletów: Kopalnia Guido od 35 zł, Palmiarnia w Gliwicach 5 zł, Planetarium w Chorzowie od 6 zł, Skansen Górnośląski od 6 zł.


- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol