WYCIECZKA SZKOLNA W BESKID ŻYWIECKI:


Beskid Żywiecki:

to drugie co do wysokości (po Tatrach) pasmo górskie w Polsce. Do najwyższych szczytów należą Babia Góra (1725 m.n.p.m.) i Pilsko (1557 m.n.p.m.). Beskid Żywiecki to jedne z najpiękniejszych gór w naszym kraju. Niezaprzeczalnym atrybutem Beskidu Żywieckiego są położone wysoko pod szczytami, na przełęczach i wierzchowinach górskie hale do dziś służące wypasowi owiec. Rozciągające się z nich widoki i panoramy należą do najbardziej rozległych w Beskidach. Oprócz przepięknych krajobrazów Beskid Żywiecki oferuje nam również inne atrakcje. Warte zobaczenia: Jezioro Żywieckie - zapora w Czernichowie, góra Żar, Żywiec - Pałac Habsburgów, park pałacowy, rynek, multimedialne Muzeum Browarnictwa, Korbielów - wędrówka górska na Halę Miziową, Pilsko, wędrówka górska na Rysiankę lub Rycerzową, Jeleśnia - zabytkowa drewniana Karczma.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

(DO WYBORU)

TRASA 1: Żywiec - zwiedzanie miasta: rynek, zamek, park zamkowy, wejście na Grojec, Muzeum Browaru Żywiec, Naukotechnika - Beskidzkie Centrum Nauki.

TRASA 2: Korbielów - wejście na Pilsko, odpoczynek na Hali Miziowej, Jeleśnia - Stara Karczma, przejście na zakupy na Słowację.

TRASA 3: Węgierska Górka - schron Wędrowiec, wejście z Żabnicy na Halę Boraczą, ognisko

TRASA 4: Złatna - wejście na Halę Rysiankę, zejście do Żabnicy, Milówka: "Leśny Gród" - ogród z milionem kwiatów i rzeźb.

TRASA 5: Soblówka - wejście na Wielką Rycerzową, ognisko, Milówka: "Leśny Gród".

CENA:

od 46 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 50 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 63 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem
opieka pilota/przewodnika
miejsca gratis dla opiekunów (1 na 15 osób)
rezerwacja wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

UWAGI:

Cena nie zawiera biletów wstępów.
Orientacyjne ceny: Muzeum Browaru Żywiec - 15 zł, ognisko - 10 zł, Schron Wędrowiec: dorośli - 3,00 zł, dzieci i młodzież ucząca się - 2,00 zł.

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol