WYCIECZKA SZKOLNA DO BIAŁOWIEŻY:


We wschodniej części Polski, tuż przy granicy z Białorusią leży Białowieża i Puszcza Białowieska – jeden z najcenniejszych kompleksów leśnych w Europie, ostatni naturalny las niżowy oraz królestwo największego europejskiego ssaka – żubra. Region Białowieży i Puszczy Białowieskiej jest idealnym miejscem do wypoczynku dla spragnionych spokoju i kontaktu z przyrodą turystów. Dzięki sieci szlaków turystycznych dotrzecie Państwo do najbardziej urokliwych puszczańskich zakątków, a ścieżki edukacyjne pozwolą na poznanie różnych ciekawostek i jej mieszkańców.

ATRAKCJE:

Białowieża - cerkiew Św. Mikołaja, architektura drewniana Białowieży, Białowieski Park Narodowy, rezerwat ścisły i Rezerwat pokazowy Żubrów, Ciechanowiec - skansen, Siemiatycze - cerkiew prawosławna, Grabarka - święta Góra Prawosławia, Hajnówka - cerkiew.

DODATKOWO:

Kazimierz Dolny - starówka, zamek; Lublin - zamek, starówka; Kozłówka - pałac Zamoyskich.

CENA 3-DNIOWA:

od 322 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 342 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 402 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników

PRZYKŁADOWY PROGRAM:

1 DZIEŃ:

Ciechanowiec - skansen mazowiecko-podlaski; Siemiatycze - kościół rzymskokatolicki pw.WNMP, cerkiew prawosławna pw.Świętych Piotra i Pawła, cmentarz żydowski. Grabarka - Święta Góra Prawosławia: kapliczka i studnia z wodą o cudownych właściwościach; Wzgórze Pokutników ze słynnym "lasem krzyży" rekonstrukcja XVIII-wiecznej cerkwi pw. Przemienienia Pańskiego.

2 DZIEŃ:

Białowieża - wycieczka po Polanie Białowieskiej (cerkiew Św.Mikołaja, architektura drewniana Białowieży, kościół Św.Teresy, Park Dyrekcyjny); Rezerwat Pokazowy Żubrów (tarpany, żubry, żubronie, jelenie, dziki i wilki); Ścisły Rezerwat - zwiedzanie Białowieskiego Parku Narodowego.

3 DZIEŃ:

Hajnówka - cerkiew. Drohiczyn - historyczny gród, miasto gdzie koronowano króla Rusi: góra zamkowa, dawne grodzisko, punkt widokowy, muzeum diecezjalne, kościoły i klasztory Drohiczyna (Katedralny, Franciszkanów, Benedyktynek).

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem
2 noclegi
2 śniadania, obiadokolacje
opieka pilota/przewodnika
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

UWAGA:

Cena nie zawiera biletów wstępu.

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol