WYCIECZKA SZKOLNA DO KRAKOWA I MAŁOPOLSKI:


KRAKÓW:

to jedno z największych i najliczniejszych miast Polski. Siedziba województwa małopolskiego. Kraków jest położony nad Wisłą w miejscu styku Wyżyny Mazowieckiej i Karpat w tzw. Bramie Krakowskiej. Pełni ważną funkcję administracyjną, kulturalną, edukacyjną, gospodarczą, usługową i turystyczną.Kraków jest bez wątpienia kulturalną stolicą Polski - to miasto słynie z artystycznej atmosfery, wspaniałych teatrów, galerii, muzeów. Ludzie są tutaj serdeczni i ciepli, a klimat przepięknego Starego Miasta szybko udziela się zwiedzającym.

TRASY (DO WYBORU):

1. Szlak Wzgórzem Wawelskim- zamek królewski, Katedra, Smocza Jama, Trakt Królewski, rynek, Kościół Mariacki
2. Szlak Młodej Polski- Rydlówka, muzeum Wyspiańskiego, muzeum Mehoffera, Kościół Franciszkanów, Jama Michalika
3. Wierzenia i obyczaje żydowskie, czyli „Z wizytą na krakowskim Kazimierzu” - Synagoga Stara, Synagoga Remuh, kirkut, ulica Szeroka, Plac Nowy, Synagoga Wysoka
4. Szlak legend krakowskich- Wzgórze Wawelskie, Smocza Jama, Trakt Królewski, Kościół Mariacki, Barbakan
5. Podziemia Rynku Głównego
6. Imax - kino Trójwymiarowe
7. Park Wodny
8. Rejs statkiem po Wiśle
9. Szlak architektury
10. „Ogród Doświadczeń” - park edukacyjny z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki
11. Szlak fortyfikacji
12. Fabryka czekolady - Nowość
13. Muzeum Inżynierii
14. Muzeum Farmacji
15. Muzeum - Fabryka Schindlera
16. Spektakl teatralny
17. Anikino (dla młodszych dzieci)
18. Fabryka cukierków
19. Wioski Świata - Nowość
20. Fabryka bombek i pisanek
21. Szlak PRL-u - Nowa Huta
22. Lotnisko Balice
23. Uniw. Jagielloński - warsztaty fizyki
24. Muzeum Lotnictwa
25. Muzeum Przyrodnicze w instytucie zwierząt
26. Gra miejska
27. Muzeum Etnograficzne
28. Muzeum Figur Woskowych

+ MAŁOPOLSKA:

Nowy Wiśnicz - Zamek Lubomirskich, Niepołomice - zamek, Muzeum Fonografii, Czerna - klasztor, Krzeszowice, Ojców - Park Narodowy, Pieskowa Skała, Wieliczka - Kopalnia Soli, Bochnia - Kopalnia Soli.

PRZYKŁADOWY PROGRAM:


1 DZIEŃ: Kraków - Zwiedzanie Szlaku Królewskiego: Wawel - zamek, Katedra z Dzwonem Zygmunta, nabrzeże Wisły, Rynek z Ratuszem i Kościołem Mariackim, Muzeum w Podziemiach Rynku Głównego, ulica Floriańska, Barbakan.

2 DZIEŃ: Kazimierz Żydowski: ulica Szeroka, Synagoga Remuh, Plac Nowy. Ogród Doświadczeń.

CENA 2-DNIOWA:

od 179 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 192 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 218 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA 3-DNIOWA:

od 307 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 319 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 354 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem
1/2 noclegi
1/2 śniadania, obiadokolacje
opieka pilota/przewodnika
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

Cena nie zawiera biletów wstępu.
Orientacyjne ceny biletów wstępu - Katedra 7 zł, Smocza Jama 3 zł, Kościół Mariacki 5 zł, Rejs statkiem po Wiśle 12 zł, Ogród doświadczeń 8 zł, Fabryka Cukierków 7 zł.

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol