WYCIECZKA SZKOLNA DO NORWEGII:


NORWEGIA:

To urzekająca mieszanina tradycji i nowoczesności, malowniczych cudów natury i miejskich atrakcji, kojarzy się głównie z Wikingami, fiordami i reniferami. Norwegia choć jest niekiedy zimna i deszczowa, to zawsze jest gorąca w sercu.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd z Polski. Przejazd do Świnoujścia. Przeprawa promowa Świnoujście - Ystad.
2 DZIEŃ
Zjazd z promu, przejazd do Helsinborga - zwiedzanie miasteczka. Przejazd do Goeteborga - arsenał miejski, klasycystyczna katedra, warownia obronna. Nocleg.
3 DZIEŃ
Przejazd do Oslo. Zwiedzanie stolicy Norwegii - Park Frogner (muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda), główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedra, Storting, skocznia narciarska Holmenkollen, Muzeum Łodzi Wikingów. Przejazd trasą widokową przez płaskowyż Hardangervidda w kierunku Geilo. Zwiedzanie wybrzeży fiordu Hardanger. Nocleg.
4 DZIEŃ
Wyjazd z Hemsedal na północny - zachód w kierunku fiordów. Przejazd wzdłuż Doliny Leardal do miejscowości Flam. Przejazd najdłuższym w Europie 24 km tunelem. 1,5 godzinny rejs po Sognefiord - najdłuższym i najgłębszym fiordzie w Norwegii. Przejazd do Bergen zwanego - „Bramą Fiordów” - port, targ rybny, forteca Bergenhus, Tyskebryggen. Nocleg.
5 DZIEŃ
Przejazd z Bergen wzdłuż przepięknego Hardangerfjord do Bruravik. Rejs promem do Brimnes, a następnie przejazd przez zadziwiający kanion Mabodal do Foslli. Po drodze postój przy najwyższym wodospadzie w Norwegii - Voringsfoss (180 m) i przejazd przez płaskowyż Hardanger do Gol. Nocleg.
6 DZIEŃ
Przejazd do Kopenhagi (przejazd 16 kilometrowym mostem nad Morzem Bałtyckim). Kopenhaga - Stare Miasto, Pałac Królewski, budynek giełdy, ratusz, Tivoli, kopenhaska syrenka. Przejazd do Gedser, przeprawa promowa do Rostocka, przejazd przez Niemcy do Polski.
7 DZIEŃ
Powrót na miejsce zbiórki.

CENA:

od 1459 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1519 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1799 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem LUX
2 noclegi w domkach campingowych
ubezpieczenie NNWiKL
opieka pilota
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
bilety na przeprawy promowe
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

WSTĘPY:

Cena nie zawiera biletów wstępu - ok. 50 Euro.


- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol