WYCIECZKA SZKOLNA DO NIEMIEC DLA FANÓW MOTORYZACJI:


1 DZIEŃ
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych.
Przyjazd do DREZNA. Zwiedzanie Szklanej Manufaktury Volkswagena, gdzie odbywa się produkcja końcowa luksusowego Volkswagen Phaetona, następnie Muzeum Transportu, Stare Miasto, Katedra, Opera, Zespół Pałacowy Zwinger - jest zaliczany do najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie. Określenie "Zwinger" pochodzi od pierwotnego położenia budynku, pomiędzy zewnętrznymi i wewnętrznymi murami obronnymi. Zwiedzanie Galerii Starych Mistrzów - jednej z największych kolekcji malarstwa europejskiego na świecie – lub Zielonego Sklepienia - najbogatszy zbiór klejnotów na czele z "Zielonym Drezdeńczykiem "- 41 - karatowym, największym na świecie zielonym diamentem, który należy do klejnotów koronnych królów Saksonii.
Przejazd na obiadokolację i nocleg

2 DZIEŃ
Śniadanie.
Przejazd do Fabryki Porsche w LIPSKU, wycieczka z przewodnikiem po fabryce w czasie której zobaczymy produkcję, centrum klienta, certyfikowany przez FIA tor terenowy Porsche. W fabryce samochodów pojawiają się modele Cayenne, Panamera i Macan i inne mniejsze serie legendarnego super sportowego samochodu, Carrera GT. Fabryka jest jedną z najnowocześniejszych na świecie. Ekskluzywne spojrzenie za kulisy produkcji samochodów wycieczka z przewodnikiem po fabryce. Przejazd pod budynek Fabryki BMW zaprojektowany przez znaną architekt Zaha Hadid - podziwianie fasady okrytej falistą blachą i szkłem układającą się w gigantyczną kurtynową ścianę, wylanych z betonu podłóg i ścian, dach ze stalowych belek konstrukcyjnych. Przekraczając próg, trudno uwierzyć, że wchodzi się do fabryki.
Następnie spacer starówką miasta - Stary Ratusz, Stara Waga, Dom Królewski, Rynek, Gmach Giełdy, Piwnica Auerbacha, Kościół św. Bacha, Kościół św. Mikołaja.

3 DZIEŃ
Śniadanie.
Przyjazd do WOLFSBURGA, całodzienny pobyt w miasteczku samochodowym.
Zwiedzanie z przewodnikiem Autostadt Wolfsburg (1h) - godzinny rejs statkiem po Autostadt to okazja do podziwiania wyjątkowej architektury Autostadt z perspektywy wody. Samodzielne odkrywanie atrakcji Miasteczka Samochodowego Autostadt
Markenpavillons – prezentujący poszczególne marki producentów aut, wchodzące w skład koncernu Volkswagena. W 8 interaktywnych pawilonach swoją historię, filozofię marki przedstawia Audi, Seat, Skoda, Porsche, Lamborghini oraz oczywiście Volkswagen.
Zeithaus – najpopularniejsze na świecie muzeum motoryzacji, prezentujące historię rozwoju samochodów. Na 3 piętrach zgromadzono pojazdy o przełomowym znaczeniu dla historii motoryzacji, ponad 50 światowych marek!
Autoturme – symbol Autostadt, widoczny z daleka. Dwie wieże to w pełni zautomatyzowany regał na 800 nowych modeli aut. Codziennie wieże opuszcza 500 aut!
Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych, nocny przejazd do Polski.

4 DZIEŃ
Powrót do Polski w godzinach rannych.

CENA:


od 569 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 599 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 719 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników

ŚWIADCZENIA:


przejazd autokarem LUX
2 noclegi w hotelu **/***
2 śniadania,
2 obiadokolacje
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODÓŻE ( KL 7 000 EUR, NNW7000 PLN , BP 800 PLN)
opieka pilota

CENA NIE ZAWIERA:


Biletów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych

ORIENTACYJNE CENY WSTĘPÓW:


Drezno - Zwinger Łączony bilet - Galeria Obrazów Starych Mistrzów (z wystawą czasową), Zbiory Porcelany, Salon Matematyczno-Fizyczny. Cena biletu - 10,00 EUR, Ulgowy - 7,5 EUR, Dzieci i młodzież do lat 17 - wstęp wolny Uczniowie, studenci oraz praktykanci (powyżej 17 lat) - 7,50 EUR, (www.skd.museum)
Grünes Gewölbe (Zielony Skarbiec) - bilet normalny 12 EUR, grupowy zniżkowy 9 EUR, dzieci do 17 lat gratis
Muzeum Transportu - grupy - 7,50 EUR dorośli, 3,50 EUR dzieci do 16 lat (możliwość wcześniejszej rezerwacji dla grup szkolnych w cenie 1 EUR wstępu za ucznia, opiekunowie za darmo (na 10 uczniów przypada 1 opiekun) (oprowadzanie w języku polskim)
Szklana Fabryka Volfswagena 4,5 EUR, dorośli 7 EUR
Lipsk - Fabryka Porsche - cena za osobę 10 EUR (zwiedzanie trwa 1,5 godz. trzeba mieć minimum 16 lat)
Miasteczko samochodowe w Wolfsburgu, grupy uczniów - 6 EUR + 5 EUR (opłata za przewodnika)

DODATKOWO PROPONUJEMY:


Rejs w Wolfsburgu - 5 EUR
Car Tower w Wolfsburgu - 5 EUR

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol