WYCIECZKA SZKOLNA DO HISZPANII:


+ Wenecja i Monako

HISZPANIA:

To kraj niczym z tysiąca i jednej nocy. Jest tu prawie wszystko - góry, morza, oceany, wyspy, nędza i przepych, religijność i pogańskie zwyczaje. Hiszpania to nie tylko słońce i woda. To przede wszystkim tygiel pięknej architektury, z wieloma zabytkami kultury oraz bogatą i barwna tradycją, których najciekawszymi elementami są corrida i taniec flamenco. To także kraj wielu kontrastów i przeciwieństw, wyrazisty i niepowtarzalny jak smak wina, kunsztowny i wykwintny jak malutkie tapas.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy.
2 DZIEŃ
Przyjazd do Wenecji w godzinach rannych. Rejs statkiem po Lagunie Weneckiej na Plac św. Marka - serce i symbol miasta. Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka - sanktuarium z relikwiami Św. Marka i arcydziełem sztuki średniowiecznej, wykonanym ze złota i srebra i ozdobionym drogimi kamieniami - Pala d'Oro czyli Złotym Ołtarzem. Wjazd na Kampanillę – dzwonnicę, z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Pałac Dożów - siedziba władców Wenecji oraz Most Westchnień. Spacer przez centrum historyczne do Ponte Rialto - najstarszego mostu na Canale Grande. Nocny przejazd przez Francję.
3 DZIEŃ
W godzinach rannych przyjazd do Hiszpanii na Wybrzeże Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek na plaży. Obiadokolacja, nocleg.
4 DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka do Barcelony. Spacer śladami Gaudiego - baśniowy Parc Guell z którego roztacza się wspaniały widok na całą Barcelonę, Sagrada Familia - jeden z najważniejszych symboli miasta, przejazd na Plac Catalunya, spacer słynną ulicą La Rambla, uważaną za najpiękniejszą aleję świata, Pomnik Kolumba, zabytkowy Port Vell z malowniczą przystanią jachtową, spacer wąskimi uliczkami Barri Gotic do Katedry św. Eulalii - jednej z najpiękniejszych gotyckich budowli w Hiszpanii, zwiedzanie stadionu FC Barcelona. Obiadokolacja, nocleg.
5 DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka do Montserrat – miejsca pielgrzymek i kultu maryjnego, zwiedzanie sanktuarium Czarnej Madonny i klasztoru benedyktynów, przejazd do malowniczo położonej miejscowości nadmorskiej - Blanes, zwiedzanie Ogrodu Botanicznego, w którym znajduje się ok. 7 tys. gatunków roślin. Obiadokolacja, nocleg.
6 DZIEŃ
Śniadanie. Rejs statkiem wzdłuż malowniczego wybrzeża Costa Brava. Zwiedzanie ruin zamku w Tossa de Mar, spacer po jednej z najpiękniejszych w Katalonii, średniowiecznej starówce Vila Vella z otaczającymi ją ruinami fortyfikacji z XII-XIV wieku. Obiadokolacja, nocleg.
7 DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Lloret de Mar – min. gotycki kościół z początku XV w. z kolorowymi dachówkami, pomnik żony rybaka, ruiny zamku Castel d'en Plaja. Przejazd nocny do przez Francję.
8 DZIEŃ
Przejazd przez Francję na Riwierę Francuską do Księstwa Monako, jednego z najmniejszych państw w Europie. Zwiedzanie min. Pałac Grimaldich, Oceanarium, Monte Carlo ze słynnymi kasynami. Wyjazd w kierunku Polski przez Włochy, Austrię i Czechy.
9 DZIEŃ
Przyjazd w godzinach popołudniowych.

CENA:

od 1049 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1139 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1339 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników
+ 10zł - obowiązkowa opłata na TFG

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem LUX
4 noclegi
4 śniadania, 4 obiadokolacje
ubezpieczenie NNWiKL
opieka pilota/przewodnika
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

WSTĘPY:

Cena nie zawiera biletów wstępu.

LLORET DE MAR
Ogrody Św. Klotyldy - dorośli 5 € , ulgowy 2,5 €
Ogród Botaniczny w Blanes www.marimurtra.cat 6 € ( bilet grupowy)
Wycieczka statkiem wzdłuż malowniczego wybrzeża Costa Brava – 18 €

BARCELONA
Stadion FC Barcelona 20 €
Sagrada Familia www.sagradafamilia.cat 14,80 € , grupy szkolne 185.00 €/grupa do 35 osób
Casa Mila www.lapedrera.com 16,5 €
Park Guell www.parkguell.cat 6 €

MONTSERRAT
Kolejka www.aeridemontserrat.com 10 €

GIRONA
Katedra www.catedraldegirona.org 7 €


FIGUERAS
Muzeum Salvadora Dali www.salvador-dali.org 8 €


- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol