WYCIECZKA SZKOLNA DO PARYŻA + BRUKSELA, WERSAL / EURODISNEYLAND / ASTERIX:


PARYŻ:

Stolica Francji, kolebka kultury europejskiej, miasto o niepowtarzalnej atmosferze, niezliczonych zabytkach. Nieustannie dyktuje wszelkie mody, przyciąga, wyzwala wyobraźnię, pobudza talent artystów. Proponujemy zatem wielostronne bezpośrednie skonfrontowanie atmosfery zabytków, atrakcji, rozrywek miasta z paryskim mitem i własnymi wyobrażeniami. Aby poczuć ten niepowtarzalny klimat zapraszamy do „Serca Europy”.

BRUKSELA:

Miasto czekolady, koronek, pięknej architektury, stolica Unii Europejskiej. Jego symbolami są model atomu i słynna rzeźba siusiającego chłopczyka. Stolica Belgii to jedyne w swoim rodzaju miasto. Francuskojęzyczne, choć należące do Flandrii. Znaczące w świecie, dzięki siedzibom instytucji europejskich, a jednocześnie pozostające w cieniu stolic innych państw.


RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd w godzinach popołudniowych, przejazd przez Niemcy
2 DZIEŃ
w godzinach rannych przyjazd Brukseli - stolicy Belgii, miasta piwa i czekolady. Wizyta w dzielnicy królewskiej Laekenz zwiedzanie Atomium , olbrzymia konstrukcja sieci krystalicznej żelaza, symbol miasta, Europarlamentarium przejazd komunikacją miejską do zabytkowego centrum Brukseli: Grand Place - najpiękniejszy rynek Europy, Ratusz z XV-w., Dom Królewski, domy cechowe, kościół św. Mikołaja. Wizyta u Manneken Pis'a - Siusiajacego Chłopczyka, symbolu Brukseli.
obiadokolacja, przejazd do hotelu,nocleg.
3 DZIEŃ
śniadanie
Całodzienne zwiedzanie Paryża : przejście pod Wieżę Eiffela – wyjazd na wieżę , czas wolny lub rejs statkiem po Sekwanie, Plac Trocadero , centrum historyczne Paryża, Ile de La Cité – najstarsza część i kolebka Paryża z katedrą Notre Dame, Saint Chapelle , pałac Sprawiedliwości, Conciergerie, dzielnica łacińska: Pałac i Ogrody Luksemburskie, Panteon – miejsce spoczynku Marii i Piotra Curie oraz zasłużonych dla Francji, Sorbona, obiadokolacja, przejazd do hotelu, nocleg.
4 DZIEŃ
Śniadanie,
przejazd pod Łuk Triumfalny możliwość wyjścia na Łuk i podziwiania panoramy Paryża, spacer Champs Elysees reprezentacyjną paryską aleją pod Pałac Inwalidów z grobem Napoleona, następnie przez ogrody Tuilieres do Luwru – dawny pałac królewski, a obecnie muzeum sztuki, zwiedzanie jednej z najbogatszych kolekcji rzeźby i malarstwa na świecie, przejazd na Montrmartre, zwiedzanie: Bazylika Sacre Coeur, spacer po wzgórzu Montrmartre, plac du Tertre, Plac Pigalle, Moulin Rouge, obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.
5 DZIEŃ
Śniadanie,
przejazd do Eurodisneylandu- całodniowa zabawa w najpiękniejszym parku rozrywki w Europie W bajkowej scenerii Parku Disneyland czekają atrakcje z różnorodnych krain : "Fantazji" - baśniowej krainy z zamkiem Śpiącej Królewny, "Pogranicza" - znanego z westernów Dzikiego Zachodu, "Przygody" - krainy poszukiwaczy skarbów i "Wynalazków" - świata technologii i przyszłości.
W Walt Disney Studios, tuż obok parku Disneyland, odkryjesz magiczny świat kina i telewizji. Każda z 4 części tematycznych oferuje wspaniałe atrakcje i zapierające dech w piersiach przedstawienia.
LUB
przejazd do PARKU ASTERIXA - kraina bohaterów komiksów typowo francuskich: Asterix'a i Obelix'a. Park podzielony jest na 6 krain oferujących różne atrakcje.
LUB
przejazd autokarem do Wersalu - zwiedzanie kompleksu pałacowego oraz spacer po ogrodach.
Nocny przejazd przez Niemcy.
6 DZIEŃ
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

CENA:

od 899 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 939 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1099 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników
+ 10zł - obowiązkowa opłata na TFG

UWAGA: MNIEJSZE GRUPY ŁĄCZYMY !!!
Jeśli mają Państwo problem z zebraniem pełnej grupy proponujemy połączenie z inną grupą zainteresowaną wyjazdem na taką samą wycieczkę.

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem LUX
3 noclegi w hotelach sieci Premiere Classe, pokoje 3 osobowe z łazienkami
3 śniadania, 3 obiadokolacje w restauracji „self service”
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODÓŻE ( KL 10 000 EUR, NNW 7000 PLN , BP 800 PLN
opieka pilota/przewodnika
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

WSTĘPY:

METRO - na cały program ok. 10 Euro
LUWR - (Musee du Louvre) osoby w wieku 18-25 lat, wstęp gratis
Dla chętnych możliwość zamówienia przewodnika polskojęzycznego w Luwrze za dopłatą ok. 10 Eur/os.
EIFFEL TOWER - Wieża Eiffel'a III poziom osoby powyżej bilet szkolny 12-24 lat około 14,5 Euro
REJS PO SEKWANIE - 11 Euro
NOTRE DAMME - bezpłatnie
PANTHEON - młodzież do 17 lat wstęp gratis, płatna jest opłata rezerwacyjna 60 Euro za grupę do 50 osób, młodzież powyżej 17 lat 4,5 Euro
WERSAL - Pałac i Ogród dla grup szkolnych bezpłatnie,
z wyjątkiem dni kiedy odbywają się koncerty i pokazy fontann -wstęp do ogrodów jest płatny 7,5 Eur/os
- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol