WYCIECZKA SZKOLNA DO FRANCJI NA KORSYKĘ:


RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd z Polski, przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 dzień
W godzinach rannych przyjazd do Florencji, zwiedzanie miasta min. Kościół św Krzyża zwany florenckim Panteonem - pochowani są tu m.in. Michał Anioł, Buonarotti czy Galileusz. W dalszej części Palazzo Vecchio, symbol potęgi Florencji. W pałacu podziwiać możemy freski Michała Anioła i Leonarda da Vinci. Zobaczymy również Duomo Santa Maria del Fiore i Baptysterium Jana Chrzciciela za słynnymi Drzwiami do Raju. Następnie przejdziemy na Most Złotników (Ponte Vecchio), przejazd na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie w formie Lunch Pakietu z hotelu, wyjazd z hotelu około godziny 05.00. Przyjazd do Livorno, ok. 08.00 prom na KORSYKĘ Livorno - Bastia (ok. 4 h). Przejazd do Corte stolicy wyspy w latach 1755-1769 symbol niepodległości wyspy pod rządami Pasgualea Paoliego, Spacer po urokliwych uliczkach tego miasta. Przejazd wąskotorową kolejką kolei korsykańskiej do Ajaccio. W Corte rozpoczyna się najbardziej panoramiczny przebieg tej linii, która wije się przez Parc Naturel Regional. Przejedziemy przez 38 tuneli wykutych w skale, 34 wiadukty i 12 mostów. Jeden z mostów zaprojektował Gustaw Eiffel. W godzinach późno popołudniowych przyjazd do hotelu w okolicach zatoki Ajaccio, zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień
Przejazd do Bonifacio - jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast na Korsyce,malowniczo osadzone na 65 metrowym białym klifie. Port - forteca wznosi się 70 m nad przejrzystymi wodami Morza Śródziemnego. Spacer krętymi, średniowiecznymi uliczkami pod legendarne schody Króla Aragonii. Po południu proponujemy godzinny rejs statkiem po zatoce Bonifacio podczas którego podziwiać będziemy turkusowe wody Fazzio i jaskinie dostępne tylko od strony morza,
powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień
Wyjazd do Ajaccio stolicy wyspy i miejsca narodzin Napoleona Bonaparte,Plac Diamentowy z pomnikiem Napoleona, Muzeum Napoleona, Plac Fescha, katedra Notre Dame de La Misericorde, plac d’Austerlitz, Muzeum Kardynała Fescha- wuja Napoleona Bonapartego ze zbiorem malarstwa Tycjana, Veronese,Vasari, Plac Palmowy, Port Miejski, powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień
Wykwaterowanie. Następnie przejazd do Bastii - zwiedzanie miasta - średniowieczną twierdza z XIV w., Spacer od Place St-Nicolas z pomnikiem Napoleona I, kaplica bractwa św.Rocha i majestatyczny kościół św Jana Chrzciciela. W godzinach wieczornych przeprawa promowa do Savony (kabiny 4 os.), kolacja we własnym zakresie (restauracje na promie albo wcześniej w Bastii, w kabinach jest możliwość podłączenia czajnika). 20.00 prom Bastia – Savona (nocna przeprawa ok. 10h)

7 dzień
W godzinach rannych przypłynięcie do Savony, śniadanie w własnym zakresie lub na promie w barach śniadaniowych (koszt ok. 5 EUR). Przejazd do Gardalandu, włoskiego parku rozrywki, który zajmuje obszar 60 ha a jego największą atrakcją jest odwrócona kolejka górska Blue Tornado z której roztacza się przepiękny widok. na Jezioro Garda. CAŁODZIENNA ZABAWA W PARKU ATRAKCJI (koszt posiłku w Gardalandzie ok. 8-10 EUR). Wyjazd w kierunki Polski w godzinach wieczornych.

8 dzień
Powrót do Polski w godzinach południowych.

CENA:


od 1259 zł/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1349 zł/os. przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1649 zł/os. przy grupie powyżej 30 uczestników (+ 2 opiekunów gratis)
+ 10zł - obowiązkowa opłata na TFG

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem LUX
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODÓŻE (KL 10 000 EUR, NNW 7000 PLN, BP 800 PLN)
5 noclegów (1 nocleg tranzytowy we Włoszech ze śniadaniem i obiadokolacją, 3 noclegi na Korsyce na campingu*** (5-6-os. domki wyposażone w aneksy kuchenne, 1 nocleg na promie w 4-os. kabinach z łazienkami)
przeprawy promowe
opieka pilota

CENA NIE ZAWIERA:


Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych
dopłata do 3 śniadań na Korsyce 90,00 zł
dopłata do 3 obiadokolacji na Korsyce 300,00 zł
sprzątanie końcowe - 40 EUR - jeśli domek nie zostanie posprzątany,
pościel - 12 EUR/duże łózko 8 EUR/małe łózko, ręczniki (pościel i ręczniki można zabrać ze sobą)
KAUCJA ZWROTNA 100 EUR ZA DOMEK

BILETY WSTĘPU:


Florencja - przewodnik i słuchawki 7,50 EUR
Bazylika Santa Croce – www.santacroceopera.it normalny 6 EUR, ulgowy 4 EUR (+ 1 EUR słuchawki)
pociąg do Florencji 5 EUR
Gardaland 24 EUR
przejazd kolejką wąskotorową do Ajaccio ok. 15 EUR
Muzeum Napoleona 5 EUR
Muzeum Kardynała Fescha 5 EUR
rejs statkiem w zatoce Bonifacio 17 EUR

UWAGI:


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.


- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol