WYCIECZKA SZKOLNA DO PRAGI - KUTNA HORA LUB MORAWSKI KRAS:


RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Kutnej Hory, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, najciekawszego i najcenniejszego miasta w okolicach Pragi. Zwiedzanie Katedra św. Barbary, historyczne centrum miasta, Czeskie Muzeum Srebra, Kamienny Dom, Kamienna Fontanna, Kaplica Wszystkich świętych. Przyjazd do Pragi. Obiadokolacja, nocleg.
lub
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Czech- do Morawskiego Krasu w pobliżu Brna. Przejazd „pociągiem” do Jaskini Punkevni, zwiedzanie Jaskini i przepłynięcie łodziami podziemną rzeką Punkvą przez malownicze groty. Wjazd kolejką linową nad przepaść Macochę (139 m głębokości). Przyjazd do Pragi. Obiadokolacja, nocleg.
2 DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Pragi, Nowe Miasto - Plac Wacława, Muzeum Narodowe, przejście przez Bramę Prochową na Stare Miasto Trakt Królewski, Teatr Stanowy, Karolinum, Rynek Starego Miasta Ratusz, Zegar Orloj, Kościół św. Mikołaja, Pałac Golz-Kińskych, Gotycki Kościół Marii Panny, pomnik Jana Husa. Spacer po dzielnicy Żydowskiej, Cmentarz, Ratusz, Synagogi, Rudolfinum. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.
3 DZIEŃ
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Pragi. Hradczany, Loreta, Klasztor na Strachowie, uroczysta odprawa warty przed Pałacem Prezydenckim, Zwiedzanie Katedry św.Wita (Kaplica św.Wacława i Krypta Królewska), Zamek Królewski, Spacer Złotą Uliczką do wieży Dalibora. Krótki czas wolny. Przejście na Małą Stranę, zwiedzanie Kościoła Św.Mikołaja, Most Karola, Wyspa Kampa, Klementinum i Plac Krzyżowców. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

CENA:

od 354 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 374 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 434 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników


ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem LUX
2 noclegi
2 śniadania, 2 obiadokolacje
ubezpieczenie NNWiKL
opieka pilota
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

WSTĘPY:

Cena nie zawiera biletów wstępu.

Orientacyjne ceny biletów.
HRADCZANY TRASA KRÓTKA Stary pałac królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką ), Winnica Św. Wacława normalny 250 kc, ulgowy 125 KC ( młodzież od 6 do 16 lat, uczniowie szkόł średnich i studenci szkόł wyższych studiόw dziennych od 16 do 26 lat, osoby od 65 lat )
Wieża TV Żiżkov 180 KCZ dorośli, 120 KCZ uczniowie, studenci 14-26 lat, 100 KCZ dzieci do 14 lat
Petrzin wjazd kolejką 32 KCZ – dorośli, 16 KCZ dzieci , wieża Petrzin 120 KCZ dorośli, 65 KCZ uczniowie, studenci 14-26 lat, 30 KCZ dzieci do 14 lat
REJS STATKIEM Koszt 230 KCZ – dorośli, 200 KCZ dzieci
FONTANNY KRIŻIKOVE – udział w widowisku multimedialnym „fontanny – światło – muzyka” koszt 230 KCZ www.krizikovafontana.cz
ZOO wstęp dla dzieci i młodzieży 150 KCZ www.zoopraha.cz
AQUAPALACE – www.aquapalace.cz koszt od 215 KCZ/godzinę
zestaw słuchawkowy audioguide 50 CZK/dzień
MORAVSKI KRAS
Kolejka na Przepaść Macochy - bilet ulgowy 70 KCZ, bilet normalny 90 KCZ
Jaskina Punkevni - (Rejs + zwiedzanie) bilet ulgowy 80 KCZ, normalny 170 KCZ, emeryci 150 KCZ
KUTNA HORA
Czeskie Muzeum Srebra + średniowieczny dół- wstęp ulgowy 90 KCZ, normalny 140 KCZ
Kaplica Wszystkich Świętych ulgowy 60 KCZ, normalny 90 KCZ- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol