WYCIECZKA SZKOLNA NA MORAWY:


MORAWY:

To region, gdzie przypadkowi goście czują się jak u siebie w domu i gdzie na każdym kroku można spotkać coś, co zmusi do zatrzymania się na chwilę. Do odkrywania zapraszają malownicze zakątki przyrody, zamki i pałace, najróżniejsze smaki wyjątkowych morawskich win i regionalnych specjałów, urozmaicona sztuka ludowa, zabawa. Krótko mówiąc wyjątkowe chwile i pełne słońca momenty, gdy pomyślimy o tym, jak zatrzymać czas.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do Czech - do Morawskiego Krasu w pobliżu Brna. Przejazd kolejką do Jaskini Punkevni, zwiedzanie Jaskini i przepłynięcie łodziami podziemną rzeką Punkvą przez malownicze groty. Wjazd kolejką linową nad przepaść Macochę (139 m głębokości). Przejazd do Sławkowa (Austerlitz) zwiedzanie miejsca bitwy trzech cesarzy oraz zamku. Obiadokolacja, nocleg.
2 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Mikulova, będącego klejnotem południowych Moraw, ze wspaniałym zamkiem górującym nad miastem, wąskimi brukowanymi uliczkami, synagogą oraz zabytkowy kościołem Św. Wacława. Zwiedzanie Zespołu Parkowo-Pałacowego Lednice-Valtice, wpisanego na listę UNESCO, będącego dawną posiadłością rodu Lichtensteinów. W XVIII i XIX wieku powstał tu wspaniały park rozciągający się między dwoma siedzibami rodowymi Lichtensteinów – olśniewającą letnią rezydencją w Lednicach i imponującym pałacem barokowym w Valticach. Na terenie całego parku spotka się piękne, romantyczne budowle, a także największy na świecie (poza krajami muzułmańskimi) minaret. Obiadokolacja, nocleg.
3 DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie średniowiecznej warowni - zamku Pernštejn zwanego "Perłą Moraw", przejazd do Brna, zwiedzanie twierdzy, starego miasta. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

CENA:

od 339 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 369 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 439 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników


ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem LUX
2 noclegi
2 śniadania, 2 obiadokolacje
ubezpieczenie NNWiKL
opieka pilota
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

WSTĘPY:

Cena nie zawiera biletów wstępu - ok. 30 Euro.

UWAGA - Ceny biletów wstępu są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.