WYCIECZKA SZKOLNA DO CHORWACJI I CZARNOGÓRY:


CHORWACJA I CZARNOGÓRA:

Chorwacja rozpościera się od końca wschodnich krańców Alp, aż po wybrzeże Morza Adriatyckiego, tworząc bajeczny krajobraz - olbrzymich gór, tajemniczych wysp, ukrytych zatok z ciepłym czystym morzem i zabytkowymi pięknymi miasteczkami. Niepowtarzalny klimat sprawia iż jest to idealne miejsce do wypoczynku i czyni z Chorwacji jeden z najpiękniejszych turystycznie krajów Europy.
Czarnogóra to malutki kraj, gdzie dogadasz się po naszemu, z jedynym ciepłym w Europie fiordem, Kotorem, nie ustępującym w niczym Dubrownikowi, bez miliona turystów, kcamperów, dudniących dyskotek, za to z krętymi górskimi drogami stworzonymi dla motocykli, winami i ludźmi, którzy są nam bliscy jak bracia.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd w godzinach przedpołudniowych, przejazd do Czarnogóry.
2 DZIEŃ
Przyjazd na Czarnogórską Riwierę w godzinach przedpołudniowych, zakwaterowanie, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.
3 DZIEŃ
Śniadanie, spacer po mieście Ulcinj – cytadela, wieża obronna Blaśica, turecka fontanna z 1749, pałace z czasów weneckich (obecnie przekształcone w hotele), meczet Paśina. Obiadokolacja, nocleg.
4 DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka do Cetinjie – pradawnej stolicy Czarnogóry, gdzie znajduje się grób dynastii Petrović, zwiedzanie dworu króla Nikole, Njegoseva Biljarda, Monastyr ze skarbcem, w którym przechowywana jest ręka Jana Chrzciciela i relikwie św. Piotra Cetińskiego. Po drodze zwiedzanie Budva - zwiedzanie starówki, Stary Bar – perła architektury „młodszy brat” włoskiego Bari (brama miejska z X-XI w, kościoły św. Katarzyny i św. Venerada, łaźnia turecka, ruiny katedry św. Jerzego, ruiny pałacu biskupów, turecki akwedukt). Obiadokolacja, nocleg.
5 DZIEŃ
Śniadanie. Plażowanie lub fakultatywnie - rafting na rzece Tara lub wycieczka do Albanii. Obiadokolacja, nocleg.
6 DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do Dubrownika – miasta określanego mianem „perły Adriatyku”, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie starówki miasta. Dla chętnych wejście na wspaniałe mury miejskie okalające miasto. Spacer po legendarnej ulicy Dubrovnika – Stradunie. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych.
7 DZIEŃ
Przyjazd w godzinach popołudniowych.

CENA:

od 889 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 939 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1089 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników
+ 10zł - obowiązkowa opłata na TFG

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem LUX
4 noclegi w apartamentach lub hotelach
4 śniadania, 4 obiadokolacje
ubezpieczenie NNWiKL
opieka pilota
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

WSTĘPY:

Cena nie zawiera biletów wstępu - ok. 30 Euro.

DODATKOWO PŁATNE:

Wycieczka do Albanii (Skhadar) 30 Euro.


- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol