WYCIECZKA SZKOLNA DO WIEDNIA I BRATYSŁAWY/MORAWSKIEGO KRASU:


Dwie stolice połączone „modrą wstęgą Dunaju”. Zapraszamy do zwiedzenia i porównania tych dwóch miast. Obraz statecznego Wiednia, pełnego historycznych zabytków widoczny jest w każdym punkcie tego miasta. Tych, którzy jednak pragną poznać coś nowego zapraszamy do Bratysławy, która nie została jeszcze odkryta przez masową turystykę.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd z Polski. Przyjazd do Bratysławy. Zwiedzanie Bratysławy - Stare Miasto, Katedra Św. Marcina, zamek, Dzielnica Żydowska. Obiadokolacja, nocleg.
lub
Wyjazd z Polski. Przejazd na Morawski Kras, Przepaść Macochy, Jaskinia Punkwy, zamki Lednice i Valdice lub zwiedzanie Ołomuńca.Obiadokolacja, nocleg.
2 DZIEŃ
Śniadanie, wyjazd do Wiednia. Zwiedzanie Wiednia - Ringstrasse, opera, ratusz, Katedra Św. Stefana, Hoffburg. Powrót do Polski w godzinach nocnych.

CENA:

od 289 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 319 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 399 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników
+ 10zł - obowiązkowa opłata na TFG

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem LUX
1 nocleg
1 śniadanie, 1 obiadokolacja
ubezpieczenie NNWiKL
opieka pilota
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

WSTĘPY:

Cena nie zawiera biletów wstępu - ok. 30 Euro.

ORIENTACYJNE CENY BILETÓW:

WIEDEŃ
PRZEWODNIK : 5,00 Eur/os
Opera (Dorośli 7,50, dzieci 3,50 Euro),
Katedra Św. Stefana ( dorosli 5,50 Euro, dzieci 3,00 Euro )
Hofburg grupy szkolne( 6-18 lat) 6,50 Euro, studenci 11,90 Euro, dorośli 12,90 Euro, Schoenbrunn - grupy szkolne( 6-18 lat) 6,50 Euro, studenci 11,90 Euro, dorośli 12,90 Euro, ,wstęp do parku bezpłatny
Muzeum Techniki – bezpłatne dla dzieci do 19 lat
Haus der musik interaktywne zwiedzanie dla grup szkolnych w cenie 6,50 Euro www.hdm.at
Prater wstęp bezpłatny, poszczególne atrakcje płatne od 1,5-10 Euro, czynne od 15.03 do 31.10

BRATYSŁAWA:

Wieża Michalska: bilet normalny 4,50 € bilet ulgowy: 2,50 € grupy szkolne 1,50 €
MORAVSKI KRAS
Kolaejka na Przepaść Macochy bilet ulgowy 70 KCZ ( dzieci w wieku od 6 do 15 lat , Studenci w wieku do 26 lat za okazaniem legitymacji ) bilet normalny 90 KCZ
*Jaskina Punkevni ( Rejs + zwiedzanie ) bilet ulgowy ( dzieci w wieku od 6 do 15 lat 100 KCZ uczniowie, studenci w wieku do 26 lat za okazaniem legitymacji 160 CZK , normalny 180 KCZ
- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol