WYCIECZKA DO LIZBONY SAMOLOTEM:


Lizbona - położona na zachodnim krańcu Europy stolica Portugalii. Lizbona potrafi zachwycić turystów i przybyszów z całego świata. Miasto jest pięknie położone na siedmiu wzgórzach, w miejscu gdzie rzeka Tag wpada do Oceanu Atlantyckiego tworząc szerokie rozlewisko zwane przez miejscowych „Słomianym Morzem”.
Bliskość oceanu właśnie sprawiła, że Lizbona była miejscem skąd wielu sławnych żeglarzy rozpoczynało swoje wyprawy w celu poznawania i odkrywania Nowego Świata. Mimo kilku wielkich trzęsień ziemi Lizbona zachowała do dziś charakter i atmosferę stolicy Imperium jakim była Portugalia w okresie wielkich odkryć geograficznych. Do dziś w Lizbonie zachowało się wiele symboli świadczących o morskiej potędze Portugalii.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Zbiórka na lotnisku, spotkanie z pilotem, wylot do Lizbony. Przejazd do miasta zwiedzanie Lizbony - klasztor Hieronimitów, wieża Belem, pomnik Odkrywców. Powrót do hotelu, nocleg.

2 dzień
Zwiedzanie Lizbony. Spacer po centrum miasta - plac Handlowy, główny deptak Lizbony – Rua Augusta, plac Rossio. Zamek św. Jerzego w Lizbonie położony jest w jednej z najstarszych części miasta i góruje nad nim. Spcer po Santa Maria de Belém – dzielnicy miasta, położonego w pobliżu ujścia Tagu do Oceanu Atlantyckiego. Powrót hotelu, nocleg.

3 dzień
Przejazd do Sintra - miasto to wraz z pasmem górskim stanowi pejzaż, uznany przez UNESCO za park krajobrazowy, z Pałacem Królewskim i wieloma innym usytuowanymi na wzgórzach. W pobliżu Przylądek Roca - najdalej na zachód wysunięty punkt Europy. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do dzielnica Expo z Oceanarium.
Transfer na lotnisko, przelot do Polski.

WYLOT/PRZYLOT:


Port lotniczy Katowice - Pyrzowice
Przelot tanimi liniami lotniczymi np. Ryanair, Wizzair
W cenie bagaż podręczny
Godziny lotów - do potwierdzenia przed wyjazdem

CENA ZAWIERA:


- przelot tanimi liniami lotniczym (w cenie bagaż podręczny),
- transfer lotnisko - hotel – lotnisko
- 3 noclegi w hotelu,
- 3 śniadania,
- zwiedzanie wg programu,
- opiekę pilota,
- Ubezpieczenie (TU Signal Iduna),
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

DOPŁATY OBLIGATORYJNE:


32 EUR/os. płatna u pilota (metro, taxa miejska, zwiedzanie, realizacja programu)

DOPŁATY FAKULTATYWNE:


Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 50 EUR/os. (płatne u pilota)

Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji wycieczki istnieje możliwość wykupienia
- 3 obiadokolacji - 180 zł/os.
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

UWAGI:


- Mały bagaż podręczny w cenie o wymiarach 42 × 32 × 25 cm. Do bagażu podręcznego można zabrać płyny w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. szamponu, płynu do płukania ust, płynnych balsamów do ciała, napojów, alkoholu. Jeśli chcesz zabrać na pokład coś do picia, najlepiej kup napój już po odprawie. W bagażu podręcznym nie mogą również znaleźć się przedmioty z ostrymi krawędziami, kolcami, czyli takie, które mogą być użyte jako broń.

- Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub na lotnisku po przylocie.

- Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.

- Pierwszy i ostatni dzień w zależności od godzin przelotu może być dniem zwiedzania.

- Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.

- W przypadku wyjazdu na imprezę zagraniczną KAŻDY uczestnik bez względu na wiek, zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości (w większości krajów ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (paszport lub dowód osobisty).

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 2,6 % ceny wyjazdu i można je wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy poprzez wybranie w formularzu rezerwacji dopłaty "Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna".

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych