MIEJSCOWOŚĆ:


ANZIO to turystyczna miejscowość nadmorska z licznymi hotelami, restauracjami i sklepami. Bliskość Rzymu sprawia, że jest chętnie odwiedzana przez Włochów jak również przez cudzoziemców. To miejscowość, która oprócz leżakowania na plaży oferuje również atrakcje historyczne. Anzio odwiedzali cesarze rzymscy, a bogaci obywatele budowali tu swe nadmorskie wille. Najsłynniejsza była willa Nerona, dziś trudna do zidentyfikowania, choć przypuszcza się, że znajdowała się w miejscu zwanym Arco Muto. W Antium urodzili się Kaligula i Neron, który osadził tu weteranów i zbudował port, którego ślady są widoczne do dziś. Podobnie widoczne są pozostałości willi patrycjuszowskich, gdzie w czasach najnowszych znaleziono wiele cennych dzieł sztuki. Miasto leży bardzo blisko Nettuno, gdzie znajduje się port turystyczny i duże centrum jachtingu.
Ramowy program wyjazdu

Dzień 1 - Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię, nocny przejazd przez Włochy.
Dzień 2 - Przyjazd do hotelu w godzinach rannych, zakwaterowanie w pokojach od godz. 14.00. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3-10 - Wypoczynek, plażowanie, możliwość uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych.
Dzień 11 - Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi. Złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu, czas wolny do wyjazdu. Opuszczenie hotelu w godzinach popołudniowo - wieczornych. Wyjazd w drogę powrotną do kraju, przejazd przez terytorium Włoch. Nocny przejazd przez Włochy, Austrię.
Dzień 12 - Przejazd przez Czechy, przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

ZAKWATEROWANIE:


Hotel DEI CESARI *** / **** to kompleks 3 / 4* hotelowy położony w Anzio nad brzegiem morza. Wyremontowany w 2010 roku, posiada w sumie 108 pokoi. Składa się z części 4* i 3*, tzw. depadance. W części 4* znajduje się recepcja, restauracja, sala konferencyjna i sala TV. Dla gości bezpłatny parking przy hotelu. Za dodatkową opłatą, min. solarium, fitness, centrum wellness, bilard.
Hotel znajduje ok. 2 km do centrum Anzio i zaledwie 50 km od RZYMU, dokąd w łatwy sposób dojechać można kolejką (ok. 50 minut - przystanek znajduje się niedaleko hotelu).
Zakwaterowanie w części 3* położonej bezpośrednio nad brzegiem morza i połączonej z częścią 4* przejściem podziemnym. Na miejscu do dyspozycji gości znajduje się odkryty basen (leżaki i parasole za dodatkową opłatą), bar przy basenie.

WYŻYWIENIE:


2 posiłki dziennie; śniadania wzmocnione serwowane + słodki bufet oraz obiadokolacje składające się z 2 dań głównych i deseru serwowane do stolika. Napoje do kolacji płatne dodatkowo.
W trakcie pobytu w zamian za 1 kolację "WŁOSKI WIECZÓR Z PIZZĄ" - przystawka, pizza jako danie główne, deser + dodatkowo LAMPKA WINA.

PLAŻA:


hotelowa, piaszczysta bezpośrednio przy hotelu. Leżaki na terenie tarasu słonecznego BEZPŁATNE. Leżaki na plaży płatne dodatkowo. Parasole na plaży i na terenie tarasu słonecznego za dodatkową opłatą. Możliwość wypożyczenia ręcznika plażowego - cena 3 €/ dzień/ ręcznik.
Info

w dniu przyjazdu pobierana jest OBOWIĄZKOWA kaucja zwrotna w wysokości 30 €/ os. (w gotówce) jako pokrycie dodatkowych kosztów ewentualnych uszkodzeń i korzystania z minibarku.

UWAGI:


Dziecko 0 - 4 lat (bez świadczeń) zakwaterowane jest w pok. 2 os. z 2 osób dorosłych bez własnego miejsca do spania.
Połączenia antenowe (Częstochowa, Gliwice, Opole, Piotrków, Warszawa, Wrocław) realizowane są przy min. 8 osobach - do potwierdzenia !
Połączenia antenowe, w zależności od ilości osób, mogą być realizowane autokarami o niższym standardzie, mikrobusami, samochodami osobowymi, transportem publicznym lub autokarami rejsowymi.


WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


- Rzym (Watykan) - audiencja na Placu Św. Piotra (jeżeli Papież jest w Rzymie), zwiedzanie Placu i Bazyliki Św. Piotra; Rzym starożytny i barokowy. Piesze zwiedzanie miasta - Forum Romanum, Forum Trajana - Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański, Plac Wenecki, Kapitol i Coloseum. Cena ok. 39 - 59 €.
- Rzym nocą. Cena ok. 45 €.
- Pompeje - Neapol. Całodniowa wycieczka ze zwiedzaniem Pompei, które 24 sierpnia 79 r. n. e. zostały zniszczone przez wybuch wulkanu. Popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje doskonale zakonserwował i zatrzymał w bezruchu życie całego miasta. Neapol - Galeria Umberta I, Zamek książąt Aragońskich i Andegaweńskich. Cena ok. 75 € + bilety wstępu ok. 18 €.
- Monte Cassino. Polski Cmentarz Wojenny z grobem W. Andersa, Opactwo Benedyktynów. Cena ok. 55 €.
- Popołudniowa wycieczka do Tivoli połączona z degustacją serów i win lokalnych producentów, zwiedzanie ogrodów Villa d'Este. Cena ok. 47 € + bilet wstępu ok. 11 €.
- Ostia Antica - półdniowa wycieczka ze zwiedzaniem najbardziej znaczących wykopalisk antycznego rzymskiego świata. Cena ok. 40 € + bilet wstępu.
Podane ceny są cenami orientacyjnymi, wycieczki organizowane są przy min. 15 uczestnikach.


CENA ZAWIERA:


- przejazd komfortowym autokarem (WC, video, cafe bar, klimatyzacja) pod opieką licencjonowanego pilota,
- 9 noclegów,
- wyżywienie 2 x dziennie,
- opiekę polskiego rezydenta w hotelu,
- bezpłatne leżaki na tarasie słonecznym,
- ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10 000 EUR, NW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN),
- włoską opiekę medyczną.

CENA NIE ZAWIERA:


- kaucji zwrotnej w wysokości 30 €/ os. (w gotówce) jako pokrycie dodatkowych kosztów ewentualnych uszkodzeń i korzystania z minibarku
- wycieczek fakultatywnych,
- napoi do obiadokolacji (wino, piwo, cola, fanta, itp.),
- opłaty za parasol,
- opłaty za leżak przy basenie i na plaży,
- opłat za połączenia antenowe.

INFORMACJE DODATKOWE:


- opłata stała - dzieci (0 - 4 lat) bez świadczeń - 450 PLN,
- zniżka dla dziecka 4 - 12 lat jako 3. i 4. os. w pokoju - 150 PLN,
- zniżka dla os. pow. 12 lat jako 3. i 4. os. w pokoju - 100 PLN.MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała dworzec PKS, dolna płyta ul. Warszawska 11:00 -
Chrzanów stacja SHELL, ul. Trzebińska 09:15 -
Cieszyn Stcaja ARGE ul. Graniczna 48 11:30 -
Czechowice-Dziedzice Stacja Lukoil przy trasie nr 1 (kier. Bielsko B.) 10:45 -
Częstochowa McDonald's ul. Wojska Polskiego 263-271 (kier. Katowice) 08:30 90 PLN
Gliwice parking za stacją BP (Sikornik, ul. Rybnicka 150), zjazd z A4 na drogę nr 78 w kierunku centrum Gliwic 08:30 50 PLN
Katowice Dworzec PKS ul.Piotra Skargi 09:45 -
Kraków Dw. PKS / MDA / RDA, ul. Bosacka – górna płyta 08:30 -
Opole Dw. PKP (zatoczka dla autokarów) 07:15 80 PLN
Piotrków Trybunalski parking prz ul.POW ( między Dworcem PKS i PKP ) 06:15 90 PLN
Tychy stacja BP obok Browaru, ul. Katowicka 10:15 -
Warszawa DW PKS Zachodni, st międzynarodowe 04:30 140 PLN
Wrocław Stacja Paliw BP ul.Karkonoska 63 05:30 100 PLN

UWAGI:


- W przypadku wyjazdu na imprezę zagraniczną KAŻDY uczestnik bez względu na wiek, zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości (w większości krajów ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (paszport lub dowód osobisty).

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu. Czas trwania przesiadek ok. 30 min.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 2,6 % ceny wyjazdu i można je wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy poprzez wybranie w formularzu rezerwacji dopłaty "Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna".

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych