BALATON:


BALATON to największe jezioro Węgier i zarazem Europy Środkowej, położone w północno-zachodnich Węgrzech, na Nizinie Panońskiej, u południowych podnóży Lasu Bakońskiego, około 80 km od Budapesztu.Balaton jest centrum turystyki i rekreacji. Sezon turystyczny trwa od czerwca do końca sierpnia. Średnia temperatura wody w lecie wynosi około 23° C, co czyni kąpiel bardzo przyjemną. Ponieważ Węgry nie posiadają dostępu do morza, jezioro często nazywane jest "węgierskim morzem".

MIEJSCOWOŚĆ:


Balatonlelle - miejscowość turystyczna położona nad południowym brzegiem Balatonu, oddalona 35 km od Siófok, z plażą rozciągającą się na długości 3 km. Balatonlelle przyciąga turystów urządzanymi tu festiwalami muzyki, rzemiosła oraz tańca ludowego. Przy głównej ulicy znajduje się słynna wytwórnia cukierków - Marton. W centrum miasta jest wielki, wspaniały park, w którym można pojeździć na gokartach, podziwiając winnice porastające okoliczne wzniesienia.

ZAKWATEROWANIE:

Hotel Szent Istvan**-położony w samym centrum miejscowości. Ok 600 metrów od jeziora. Obiekt dysponuje 30 pokojami z pełnym węzłem sanitarnym, lodówką i TV.Na terenie obiektu znajduje się Restauracja w której serwowane jest śniadanie dla gości hotelowych. Najbliższa restauracja w okolicy (w odległości 70 m), Najbliższy sklep (w odległości 100 m).


RAMOWY PROGRAM:Dzień 1
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd przez Słowację na Węgry. Przyjazd nad Balaton ok. godz. 14:00. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 -6
Wypoczynek, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną( godzina zostanie podana przez rezydenta dzień przed wyjazdem). Powrót na miejsce zbiórki. Zakończenie imprezy.CENA ZAWIERA:

- przejazd autokarem
- 7 noclegów w Hotelu Szent Istvan**– pokoje 2,3 os
- 7 śniadań
- opiekę pilota
- ubezpieczenie KL 10000 € i NNW 7000 zł , BP 800 zł ( Tu Signal Iduna )
- turystyczny fundusz gwarancyjny


CENA NIE ZAWIERA:

obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych, świadczeń nie wymienionych w ofercie,

DOPŁATY OBLIGATORYJNE: Opłata klimatyczna i meldunkowa 35 EUR/os. płatna na miejscu - opłata płatna od każdego uczestnika (również od dzieci)


MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała dworzec PKS, dolna płyta ul. Warszawska 06:15 -
Cieszyn McDonald's (stacja Lotos), ul. Katowicka 42 07:00 -
Dąbrowa Górnicza Al.Piłsudskiego 92 ZUH Partner 04:15 -
Gliwice stacja Shell, ul. Rybnicka 159 04:15 50 PLN
Katowice McDonald's ul. Ofiar Katynia 5 k. Praktiker 05:00 -
Kraków Hotel Cracovia ul. Kałuży 03:30 60 PLN
Opole McDonald's/Stacja BP, ul. Wrocławska 03:10 80 PLN
Piotrków Trybunalski Stacja benzynowa Huzar, ul. Sikorskiego 52 01:45 100 PLN
Pszczyna plac za Kauflandem ul. Broniewskiego 05:45 -
Tychy stacja benzynowa BP koło Browaru ul. Katowicka 05:30 -
Warszawa parking PKiN Muzeum Techniki, al. Jerozolimskie 22:00 - Wyjazd 1 dzień wcześniej 120 PLN
Wrocław parking przy AquaPark, ul. M. Petrusewicza 02:00 110 PLN
Łódź dworzec PKS Łódź Kaliska, parking koło Poczty al. Włókniarzy 00:30 110 PLN

UWAGI:


- W przypadku wyjazdu na imprezę zagraniczną KAŻDY uczestnik bez względu na wiek, zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości (w większości krajów ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (paszport lub dowód osobisty).

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu. Czas trwania przesiadek ok. 30 min.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 2,6 % ceny wyjazdu i można je wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy poprzez wybranie w formularzu rezerwacji dopłaty "Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna".

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych