ZAKWATEROWANIE:


Hotel YAKINTHOS *** położony jest w nowej części Paralii, w spokojnej okolicy. Znajduje się w odległości ok. 200 m od piaszczystej plaży, z łagodnym zejściem do morza (leżaki i parasole na plaży dodatkowo płatne).
WYPOSAŻENIE - hotel posiada restaurację na parterze, recepcję, windę; otoczony jest niewielkim ogrodem; w hotelu dostępny jest bezpłatnie Internet Wi-Fi.
SPORT I ROZRYWKA - w bliskiej odległości od hotelu znajdują się korty tenisowe, boisko do piłki nożnej i siatkówki, plac zabaw dla dzieci, sporty wodne na plaży (za dodatkową opłatą). Od sezonu 2018 dostępny będzie basen zewnętrzny o wymiarach 10 m x 6 m

POKOJE:

2, 3 osobowe z łazienką (toaleta, prysznic, 1 duży ręcznik kąpielowy na osobę), aneksem kuchennym (wyposażonym w małą lodówkę i podstawowe naczynia kuchenne - środki czystości we własnym zakresie), balkonem, indywidualną klimatyzacją (w cenie) oraz TV z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej.

WYŻYWIENIE:

śniadania i obiadokolacje z deserem. Posiłki serwowane są w formie bufetu. Do obiadokolacji podawana jest woda stołowa. Pozostałe napoje typu fanta, cola, piwo - dodatkowo płatne.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię.

Dzień 2
Przejazd do hotelu w godzinach przedpołudniowych, złożenie bagaży, czas wolny na pierwsze kąpiele morskie i słoneczne, zakwaterowanie ok. godz. 15.00, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 - 10
Wypoczynek, plażowanie, kąpiele morskie, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych proponowanych przez rezydenta.

Dzień 11
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagażu, czas wolny na pożegnanie z greckim słońcem. Ok. godz. 18.00 wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 12
Przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację, przejazd do Polski w godzinach nocnych. Przyjazd do Katowic ok. godz. 21.00.

CENA ZAWIERA:

- przejazd komfortowym autokarem (barek, TV, toaleta, klimatyzacja),
- 9 noclegów,
- wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje w formie bufetu + woda stołowa),
- opłatę za klimatyzację w pokoju,
- ubezpieczenie (NW, KL, bagaż),
- opiekę rezydenta na miejscu,
- opiekę pilota na czas podróży
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:

napoi do kolacji (cola, fanta, piwo - płatne dodatkowo),
wycieczek fakultatywnych,
opłaty za serwis plażowy,
opłat za połączenia antenowe,
OBLIGATORYJNEJ OPŁATY 55 EUR/os. płatnej u rezydenta w Grecji. Opłata nie dotyczy dzieci do lat 4.
DOPŁATY OBLIGATORYJNE: podatek noclegowy 0,50 euro na pokój za dobę - płatne u pilota w autokarze

ZNIŻKI:

dziecko do lat 4 - bez świadczeń - 450 zł - opłata stała
dziecko 4-12 lat - z 2 os dorosłymi - zniżka -250 zł
3-cia os dorosła w pokoju - zniżka -150 zł

OFERTA DLA SINGLI:


Dopłata 650 zł do pokoju na wyłączność (SGL)

DOPŁATA OBLIGATORYJNA:

podatek noclegowy 0,50 euro na pokój za dobę - płatne u pilota w autokarze

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


Podane ceny wycieczek fakultatywnych są cenami orientacyjnymi! Wycieczki organizowane są przy min. 15 osobach.

METEORY
- tajemniczy świat imperium bizantyjskiego oraz zachwycające widoki klasztorów „zawieszonych na niebie”. Odwiedzając dwa wybrane klasztory (wstęp 3 EUR/ jeden klasztor) będziemy mogli zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską. Podczas wycieczki zobaczymy jak dziś wytwarza się ikony – święte greckie obrazy, które według wierzeń są oknem do Boga. Zapoznamy się też z religią ortodoksyjną pielęgnowaną z czcią przez Greków.
Cena ok. 30 EUR/os. + bilety wstępu do klasztoru, ok. 3 EUR/klasztor.

SALONIKI
- stolica Macedonii, centrum kulturalne Bizancjum. Saloniki są dzisiaj kwitnącym ośrodkiem handlowym, umiejętnie łączącym tradycje ze współczesnością. To współczesna metropolia miejska, przeplatana śladami historii, zabytkami z okresu rzymskiego - Łuk Galeriusza, Rotunda, teatr oraz zabytki sakralne- kościoły bizantyjskie, z których najważniejsze to- Agia Sophia, Demetriusz. Wstępujemy do Muzeum Archeologicznego, gdzie znajdują się eksponaty z Macedonii, Tracji, Tesali.
Cena ok. 25 EUR/os.

ATENY
- wyjazd do serca Grecji bijącego od 3 000 lat, do pierwszego miasta-państwa świata, skąd swoje początki wzięła demokracja. Program zwiedzania zaczyna się od portu w Pireusie, a następnie przejazd do centrum Aten, by wspiąć się na Akropol – perłę architektury światowej (wstęp na Akropol jest dodatkowo płatny). Następnie spacer przez urocze uliczki Plaki, najstarszej ateńskiej dzielnicy, do Placu Syntagma, by podziwiać zmianę warty gwardzistów Evzonów, w planie wycieczki znajdują się najważniejsze obiekty takie jak- port Pireus, stadion Kalimarmaro, słupy świątyni Zeusa, łuk Hadriana, Akropol. W drodze powrotnej krótki postój w Termopilach.
Cena ok. 50 EUR/os. + bilet wstepu na Akropol ok. 12 EUR.

WIECZÓR GRECKI
- ta impreza to doskonały sposób na poznanie radość życia Greków, którą wyrażają wspaniałym ekspresyjnym tańcem Syrtraki, przy rytmicznych dźwiękach buzuki. To radość jedzenia smacznych potraw typowej kuchni greckiej oraz zakosztowania retsiny, której nie zabraknie przez cały wieczór. Podczas zabawy nauka tańca Zorby.
Cena ok. 25 EUR/os.

REJS NA SKIATHOS
- rejs statkiem wycieczkowym na bajkową wyspę Skiathos. Wycieczkę rozpoczyna przejazd do jednego z portów Tessalii, gdzie zaokrętujemy się na statek wycieczkowy i rozpoczniemy rejs, podczas którego odbędzie się taniec kapitański. Po dotarciu na wyspę Skiathos proponujemy krótki spacer na przylądek Bourtsi z widokiem na wieżę zegarową. Na wyspie czas wolny następnie rejs na plażę Kukunaries zwaną „złotą plażą” - najładniejszą w Grecji, plażowanie i kąpiele morskie.
Cena ok. 40 EUR/os.

WATERLAND
- to całodniowa wycieczka z przejazdem autokarem do miejscowości Tagarades, ok. 20 km od Salonik, gdzie znajduje się miasteczko wodne, które oferuje niezapomnianą zabawę zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na terenie parku wodnego znajduje się duża ilość basenów, zjeżdżalni, kafejek, restauracji, korty tenisowe.
Cena ok. 40 EUR/os.

MOUNT ATHOS
- przejazd autokarem do miejscowości Ouranopoli, gdzie rozpoczyna się rejs statkiem wzdłuż Świętej Góry Athos. Jest to jedyna okazja na zwiedzenie odrębnej Republiki Mnichów i zobaczenie zespołów klasztornych, szczególnie dla kobiet (w 1060 r. cesarz bizantyjski Konstanty Monomachos ustanowił dekret, na mocy którego zakazał wstępu na teren republiki kobietom). W chwili obecnej na półwyspie znajduje się 20 klasztorów, z których 17 jest greckich i po jednym serbskim, rosyjskim oraz bułgarskim. W miejscowości Ouranopoli dwugodzinny czas wolny na obiad i zakupy.
Cena ok. 50 EUR/os.MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała Dw. PKS, dolna płyta, stan. odpraw turystycznych 08:00 -
Chrzanów stacja Shell, ul. Trzebińska 06:00 -
Cieszyn Stacja Arge ul. Graniczna 48 08:30 -
Częstochowa McDonald's przy trasie nr 1 (kier. Katowice) 05:30 90 PLN
Gliwice parking za stacją BP (Sikornik, ul. Rybnicka 150), zjazd z A4 na drogę nr 78 w kierunku centrum Gliwic 05:45 50 PLN
Katowice Dw. PKS, ul. P.Skargi, stan. komunikacji międzynarodowej 07:00 -
Kraków Dw. PKS / MDA / RDA, ul. Bosacka – górna płyta 05:15 -
Opole dworzec PKP (zatoczka dla autokarów) 04:30 80 PLN
Piotrków Trybunalski parking przy ul. POW (między Dw. PKP i PKS) 04:15 90 PLN
Tychy stacja benzynowa BP koło Browaru ul. Katowicka 07:15 -
Warszawa Dw. PKS Zachodni, st. międzynarodowe 00:30 140 PLN
Wrocław stacja paliw BP, ul. Karkonoska 63 02:45 100 PLN

UWAGI:


Biuro Podróży Index nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy minimum 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy. W zależności od wyjazdu jest możliwa przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu. Czas trwania przesiadek ok. 30 min.

Przejazd do Grecji odbywa się na podstawie ważnego co najmniej 3 miesiące dokumentu tożsamości, którym w tym wypadku może być paszport lub dowód osobisty.