GRECJA:


GRECJA to kraj słońca, morza, starożytnych ruin, wina i zabawy. Uznawana jest za kolebkę zachodniej cywilizacji i miejsce narodzin demokracji, filozofii, sportów, polityki i dramatu. Grecja ma długą, bogatą historię i dziedzictwo kulturowe, które wpłynęło na inne kultury Europy, północnej Afryki i Bliskiego Wschodu. Obecnie jest rozwijającym się krajem będącym członkiem Unii Europejskiej od 1981 r. oraz strefy euro od 2002 r. Dziś Grecję odwiedzają turyści z całego świata, zarówno na kontynencie jak i na licznych wspaniałych wyspach. Wiele pięknych miejsc oferuje Grecja za dnia, ale zarówno sami Grecy jak i przybysze prawdziwych uroków doszukują się dopiero nocą w niezliczonych knajpkach, tawernach, dyskotekach...

PARALIA:


Paralia do niedawna wioska rybacka, dziś kurort - miasteczko typowo turystyczne, którego atutem jest długa, złocista plaża uhonorowana niebieską flagą (Blue Flag) przyznawaną najpiękniejszym plażom na świecie. Atrakcyjna lokalizacja daje możliwość odwiedzenia wielu ciekawych miejsc, jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania kontynentalnej części kraju jak i półwyspu Chalcydyckiego. Urokliwy port rybacki, pełen kolorowych łódek i jachtów, mola usypane z kamieni - zapewniają niezapomniane widoki. W pogodne dni można podziwiać górę Olimp. W sezonie miejsce tłoczne i gwarne. Paralia nocą tętni życiem - dyskoteki, puby, beach bary, kluby karaoke czynne są do samego rana. Nowoczesne centra handlowe, sklepy oferujące odzież skórzaną i futra, a obok nich klimatyczne sklepiki z pamiątkami czekają na turystów. Ci, którzy chcieliby poznać grecką kuchnię bliżej powinni się wybrać na miejscowy bazar, gdzie można kupić świeżo złowione ryby, owoce i różnego rodzaju wina. Piaski Paralii i Olimpic Beach połączone są ścieżką rowerową i deptakiem.

ZAKWATEROWANIE:


Hotel KONSTANTIN *** położony jest centrum Paralii, 20 metrów od szerokiej, piaszczystej plaży.
Posiada 42 przestronne, gustownie urządzone pokoje. Hotel posiada restaurację na parterze, recepcję, bar, windę; w pobliżu liczne sklepy, kafejki, restauracje. W hotelu dostępny jest bezpłatnie Internet Wi-Fi.

POKOJE - 2 osobowe z łazienką (toaleta, prysznic, suszarka, ręczniki), balkonem, TV, lodówką, indywidualną klimatyzacją (płatna dodatkowo na miejscu – ok. 5 €/ pokój/ dzień).

SPORT I ROZRYWKA - w bliskiej odległości od hotelu znajdują się korty tenisowe, boisko do piłki nożnej i siatkówki, sporty wodne na plaży (za dodatkową opłatą).

WYŻYWIENIE:


Śniadania kontynentalne w formie bufetu.
Obiadokolacje - bufet sałatkowy, danie główne serwowane, owoce lub deser. Do obiadokolacji podawana jest woda stołowa. Pozostałe napoje typu fanta, cola, piwo – dodatkowo płatne.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię.
Dzień 2
Przejazd do hotelu w godzinach przedpołudniowych, złożenie bagaży, czas wolny na pierwsze kąpiele morskie i słoneczne, zakwaterowanie ok. godz. 15.00, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3 – 10
Wypoczynek, plażowanie, kąpiele morskie, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych proponowanych przez rezydenta.
Dzień 11
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagażu, czas wolny na pożegnanie z greckim słońcem. Ok. godz. 18.00 wyjazd w kierunku Polski.
Dzień 12
Przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację, przejazd do Polski w godzinach nocnych. Przyjazd do Katowic ok. godz. 21.00.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


Podane ceny są cenami orientacyjnymi, wycieczki organizowane są przy min. 15 osobach.

Meteory
Tajemniczy świat imperium bizantyjskiego oraz zachwycające widoki klasztorów „zawieszonych na niebie”. Odwiedzając dwa wybrane klasztory (wstęp 3 EUR/jeden klasztor) będziemy mogli zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską. Podczas wycieczki zobaczymy jak dziś wytwarza się ikony – święte greckie obrazy, które według wierzeń są oknem do Boga. Zapoznamy się też z religią ortodoksyjną pielęgnowaną z czcią przez Greków.
Cena ok. 30 EUR/os. + bilety wstępu do klasztoru, ok. 3 EUR/klasztor.

Saloniki
Stolica Macedonii, centrum kulturalne Bizancjum. Saloniki są dzisiaj kwitnącym ośrodkiem handlowym, umiejętnie łączącym tradycje ze współczesnością. To współczesna metropolia miejska, przeplatana śladami historii, zabytkami z okresu rzymskiego: Łuk Galeriusza, Rotunda, teatr oraz zabytki sakralne: kościoły bizantyjskie, z których najważniejsze to: Agia Sophia, Demetriusz. Wstępujemy do Muzeum Archeologicznego, gdzie znajdują się eksponat y z Macedonii, Tracji, Tesali.
Cena ok. 25 EUR/os.

Ateny
Wyjazd do serca Grecji bijącego od 3 000 lat, do pierwszego miasta-państwa świata, skąd swoje początki wzięła demokracja. Program zwiedzania zaczyna się od portu w Pireusie, a następnie przejazd do centrum Aten, by wspiąć się na Akropol – perłę architektury światowej (wstęp na Akropol jest dodatkowo płatny). Następnie spacer przez urocze uliczki Plaki, najstarszej ateńskiej dzielnicy, do Placu Syntagma, by podziwiać zmianę warty gwardzistów Evzonów, w planie wycieczki znajdują się najważniejsze obiekty takie jak: port Pireus, stadion Kalimarmaro, słupy świątyni Zeusa, łuk Hadriana, Akropol. W drodze powrotnej krótki postój w Termopilach.
Cena ok. 50 EUR/os. + bilet wstępu na Akropol, ok. 12 EUR/os.

Wieczór Grecki
Ta impreza to doskonały sposób na poznanie radości życia Greków, którą wyrażają wspaniałym ekspresyjnym tańcem Syrtraki, przy rytmicznych dźwiękach buzuki. To radość jedzenia smacznych potraw typowej kuchni greckiej oraz zakosztowania retsiny, której nie zabraknie przez cały wieczór. Podczas zabawy nauka tańca Zorby.
Cena ok. 25 EUR/os.

Rejs na Skiathos
Rejs statkiem wycieczkowym na bajkową wyspę Skiathos. Wycieczkę rozpoczyna przejazd do jednego z portów Tessalii, gdzie zaokrętujemy się na statek wycieczkowy i rozpoczniemy rejs, podczas którego odbędzie się taniec kapitański. Po dotarciu na wyspę Skiathos proponujemy krótki spacer na przylądek Bourtsi z widokiem na wieżę zegarową. Na wyspie czas wolny następnie rejs na plażę Kukunaries zwaną „złotą plażą” - najładniejszą w Grecji, plażowanie i kąpiele morskie.
Cena ok. 40 EUR/os.

Waterland
To całodniowa wycieczka z przejazdem autokarem do miejscowości Tagarades, ok. 20 km od Salonik, gdzie znajduje się miasteczko wodne, które oferuje niezapomnianą zabawę zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na terenie parku wodnego znajduje się duża ilość basenów, zjeżdżalni, kafejek, restauracji, korty tenisowe.
Cena ok. 40 EUR/os.

Mount Athos
Przejazd autokarem do miejscowości Ouranopoli, gdzie rozpoczyna się rejs statkiem wzdłuż Świętej Góry Athos. Jest to jedyna okazja na zwiedzenie odrębnej Republiki Mnichów i zobaczenie zespołów klasztornych, szczególnie dla kobiet (w 1060 r. cesarz bizantyjski Konstanty Monomachos ustanowił dekret, na mocy którego zakazał wstępu na teren republiki kobietom). W chwili obecnej na półwyspie znajduje się 20 klasztorów, z których 17 jest greckich i po jednym serbskim, rosyjskim oraz bułgarskim. W miejscowości Ouranopoli dwugodzinny czas wolny na obiad i zakupy.
Cena ok. 50 EUR/os.

CENA ZAWIERA:


przejazd komfortowym autokarem (barek, TV, toaleta, klimatyzacja),
9 noclegów,
wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje wg opisu + woda stołowa),
Ubezpieczenie KL 10000 EUR, KR 6000 EUR, NNW 7000 zł, Bagaż 800 zł (TU Signal Iduna),
opiekę rezydenta na miejscu,
opiekę pilota na czas podróży,
składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


CENA NIE ZAWIERA:


opłaty za klimatyzację w pokoju – ok. 5 EUR/pokój/dzień – płatne na miejscu,
napoi do kolacji (cola, fanta, piwo – płatne dodatkowo),
wycieczek fakultatywnych,
opłaty za serwis plażowy, opłat za połączenia antenowe.
OBOWIĄZKOWA OPŁATA ADMINISTRACYJNA - 55 EUR/os. - płatna na miejscu w hotelu po przyjeździe.
DOPŁATY OBLIGATORYJNE: podatek noclegowy 1,00 euro na pokój za dobę - płatne u pilota w autokarze

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała Dw. PKS, dolna płyta, stan. odpraw turystycznych 08:00 -
Chrzanów stacja Shell, ul. Trzebińska 06:00 -
Cieszyn Stacja Arge ul. Graniczna 48 08:30 -
Częstochowa McDonald's przy trasie nr 1 (kier. Katowice) 05:30 90 PLN
Gliwice parking za stacją BP (Sikornik, ul. Rybnicka 150), zjazd z A4 na drogę nr 78 w kierunku centrum Gliwic 05:45 50 PLN
Katowice Dw. PKS, ul. P.Skargi, stan. komunikacji międzynarodowej 07:00 -
Kraków Dw. PKS / MDA / RDA, ul. Bosacka – górna płyta 05:15 -
Opole dworzec PKP (zatoczka dla autokarów) 04:30 80 PLN
Piotrków Trybunalski parking przy ul. POW (między Dw. PKP i PKS) 04:15 90 PLN
Tychy stacja benzynowa BP koło Browaru ul. Katowicka 07:15 -
Warszawa Dw. PKS Zachodni, st. międzynarodowe 00:30 140 PLN
Wrocław stacja paliw BP, ul. Karkonoska 63 02:45 100 PLN

Biuro Podróży Index nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy minimum 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy. W zależności od wyjazdu jest możliwa przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu. Czas trwania przesiadek ok. 30 min.

Przejazd do Grecji odbywa się na podstawie ważnego co najmniej 3 miesiące dokumentu tożsamości, którym w tym wypadku może być paszport lub dowód osobisty.