GRECJA:


Szafirowe morza, piaszczyste plaże, aromatyczne powietrze i smaczne jedzenie...
Magia tego kraju zaczyna działać, kiedy tylko postawisz w nim swoją stopę..

MIEJSCOWOŚĆ:


NEA STYRA - to miasteczko mozaika- położone na północy wyspy Evii, modne wśród ateńczyków, gęsto zabudowane apartamentowcami, tawernami, a wystarczy oddalić się od jego centrum, by znależć się wśród pól uprawnych i gospodarstw. Egejskie plaże i zachody słońca - oto atrakcje regionu począwszy od połowy ubiegłego wieku - wtedy Nea Styra stała się współczesnym “resortem" turystycznym. To jednak rejon na swój sposób unikatowy - dziewicze, malownicze krajobrazy nadają mu to miano. To rejon i dla ludzi młodych, i dla rodzin z dziećmi. Dla miłośników historii i dla poszukiwaczy historycznych pamiątek ( których w całej Grecji nie brakuje!). To miasto będące w ustawicznym rozwoju- miasto przygód i odkryć - wyprawy kajakami lub statkami kołowymi wzdłuż tutejszych rzek, zabytki z czasów Franków i Bizancjum - oto jego wyróżniki. Obraz różnorodności Nea Styra dopełniają uliczne bazary wieńczące zakończenie zbiorów winogron oraz rodzima produkcja piwa w mikrobrowarach. Miasteczko łączy z Półwyspem Bałkańskim ,czyli kontynentalną Grecją przeprawa promowa- z portu Agia Marina powyżej Maratonu biegnie trasa kilkunastu małych promów - siedem z nich dopływa do Nea Styra. W okolicy, czyli w wiosce Styra znajduje się historyczna osobliwość- tzw. smocze domy - neolityczne twory, które są tajemnicą nawet dla archeologów- powstały między XIII i III wiekiem przed naszą erą. Nazwa wskazuje na ich wielkość - musiał tu działać budowniczy o nadludzkich wymiarach! "Smoczych domów" jest dwadzieścia - warto je zobaczyć! A jeśli zaspokoimy naszą turystyczna ciekawość tego mikroświata, warto wpaść do tawerny na pieczonego ziemniaka z serem, pożywić się greckimi przysmakami i wprawić się w jeszcze lepszy nastrój wypijając jeden z bałkańskich trunków.

ZAKWATEROWANIE:


HOTEL VENUS BEACH *** od razu przyciąga uwagę turystów. Położony bezpośrednio przy pięknej piaszczystej plaży, oferuje zakwaterowanie w wygodnych bungalowach położonych w ogrodzie z bujną roślinnością. Błękit morza za oknami, zachody słońca nad basenem i pejzaż , jak z planu filmowego - wszystkie atrybuty tego miejsca skradły już serca niejednego turysty. O atrakcje, zarówno w ciągu upalnego dnia, jak i wieczorem zadbają animatorzy. Dopełnieniem całości tego wakacyjnego krajobrazu jest magiczna wyspa Evia.
Pokoje Jednoosobowe, dwuosobowe z możliwością dostawki, czteroosobowe wyposażone w - klimatyzację (indywidualnie sterowaną), telewizję satelitarną, telefon, łazienkę (prysznic, WC), lodówkę.
Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Możliwość wykupienia serwowanych lunchów.
Udogodnienia w hotelu : Bar, bar na plaży, ogród, restauracja, tawerna, parking.
Internet: Dostępny bezpłatnie w pomieszczeniach ogólnodostępnych

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


KOLEBKA CYWILIZACJI - ATENY
Miasto, którego nie sposób ominąć będąc w Grecji. Zachwycające swoją historią, przepełnione legendami i mitami. Kolebka demokracji i jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy. Będąc w Atenach odwiedzimy między innymi port w Pireusie, największy i najstarszy w Grecji. Następnie przejedziemy do centrum Aten, by wspiąć się na Akropol - perłę architektury światowej, niegdyś stolicę władzy i kultu religijnego. Zwiedzimy urocze uliczki Plaki, najstarszej ateńskiej dzielnicy i Plac Syntagma, gdzie będziemy mieli okazję obserwować zmianę warty gwardzistów Evzonów, dzisiejszych "rycerzy greckich". Zobaczymy również Akademię Ateńską, Uniwersytet Ateński i Bibliotekę Narodową oraz zatrzymamy się, by obejrzeć Stadion Olimpijski.
Cena wyjazdu - ok. 345 EUR/os. + opcjonalnie wstęp na Akropol 20 EUR/os.

DELFY - ANTYCZNA WYROCZNIA
Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zwiedzimy trzy najciekawsze części antycznej wyroczni: Święty Okręg, czyli Świątynię Apollina, w której urzędowały Pytie, czyli antyczne wróżki; Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów, - święte Źródło Kastalskie oraz Marmarię, czyli sanktuarium Ateny. W drodze powrotnej zrobimy krótki postój w Termopilach, pod pomnikiem Leonidasa, w miejscu wielkiej klęski, a zarazem wielkiej chwały Sparty, gdzie jeszcze dziś wiatr powtarza słowa: "Przechodniu, powiedz Sparcie, że tu leżymy wierni jej prawom". Wycieczka do Delf to również szansa, aby w trakcie jednych wakacji, odwiedzić wybrzeże egejskie i jońskie (zatrzymamy się w porcie Itea). W drodze do Delf przejeżdżać będziemy obok Arachova, znanego, greckiego kurortu narciarskiego.
Cena wyjazdu - ok. 40 EUR/os. + bilet wstępu ok. 6 EUR/os.

ARGOLIDA - SKARBY PELEPONEZU - Pierwszym punktem programu będzie kanał koryncki, będący największym osiągnięciem technicznym Grecji w XIX wieku. Następnie udamy się do Epidauros- starożytnego sanktuarium poświęconego bogowi Asklepiosowi. Zwiedzimy najlepiej zachowany zabytek czasów starożytnych czyli tamtejszy amfiteatr, którego akustyka urzeka po dziś dzień. W Nafplion, pierwszej stolicy Grecji po odzyskaniu niepodległości, przewidziany jest spacer po malowniczym starym mieście z unikalną architekturą oraz w okolicy twierdzy weneckiej. W programie imprezy także zwiedzanie stolicy najstarszej cywilizacji w Europie- Myken. Zobaczymy min. ruiny pałacu królewskiego, którego historia sięga XVI w. p.n.e. z słynną Bramą Lwów a także grób Agamemnona, który odwiedził polski wieszcz Juliusz Słowacki.
Cena wyjazdu ok. 60 EUR/osoba + bilety wstępu Epidauros ok. 6 EUR/osoba , Mykeny ok. 8 EUR/osoba

ZACHÓD SŁOŃCA NA PÓŁWYSPIE SUNION - NAJBARDZIEJ ROMANTYCZNE MIEJSCE W GRECJI - Podróż do najbardziej wysuniętego na południe krańca Attyki, gdzie 2500 lat temu wniesiono monumentalną świątynię poświęconą Posejdonowi. Miejsce o bogatej historii, które już w starożytności wzbudzało zachwyt podróżujących do Aten. W trakcie wycieczki zwiedzimy świątynię oraz podziwiać będziemy zachód słońca, który uznawany jest za najpiękniejszy w całej Grecji. Natura ujawnia tu swoje niezwykłe zdolności. Gama kolorów zachodzącego słońca, chowającego się w otchłani morza, zapiera dech w piersiach.
Cena wyjazdu ok. 35 EUR/osoba

MYKONOS - CELEBRYCI NA CYKLADACH - Wyspa, która obok Santorini, uchodzi za najpopularniejszy kierunek wakacji w Grecji. Ze względu na aż 300 słonecznych dni w roku, przyciąga turystów przez niemal cały rok. Jej urokowi nie potrafią się oprzeć osoby znane ze świata film i kultury. Z portu w Rafinie, promem przedostaniemy się do stolicy wyspy, gdzie odbędziemy spacer wąskimi uliczkami, wśród charakterystycznej białej zabudowy. W programie wizyty min. charakterystyczne wiatraki z XVI wieku, Tria Pigadia- trzy identyczne zabytkowe studnie zaopatrujące niegdyś mieszkańców w wodę pitną, Mała Wenecja - dzielnica Mykonos, gdzie domy znajdują się bezpośrednio przy brzegu, a ich balkony umieszczone są nad morską wodą. Dla chętnych przewidziano również kąpiele morskie i słoneczne na jednej z plaż wyspy.
Cena wyjazdu ok. 130 EUR/osoba (opcjonalnie bilety komunikacji lokalnej- transfer do plaży- ok. 10 EUR/osoba)

POROS, HYDRA, EGINA - REJS NA TRZY WYSPY - Zaokrętowanie w największym porcie Grecji- Pireusie. Podróż po wodach zatoki Argosarońskiej połączona ze zwiedzaniem trzech urokliwych wysp. Poros słynąca z plantacji cytryn, urzeka swoją zielenią. Hydra zachwyca unikalną architekturą willową. Już w połowie ubiegłego stulecia przybywali tu artyści, którzy delektowali się jej urokami. Na wyspie zakazany jest ruch samochodowy. Komunikacja odbywa się na osiołkach! Egina znana jest z plantacji pistacji. Skosztować można tu wielu smakołyków powstających z tych drogocennych orzechów. Dla chętnych również możliwość odwiedzenia świątynia Afai, która została wzniesiona 60 lat wcześniej niż Ateński Akropol.
Cena wyjazdu ok. 100 EUR/osoba (cena zawiera obiad na pokładzie statku)

CENA ZAWIERA:


- lot na trasie Kraków Balice - Ateny - Kraków Balice
- transfer lotnisko - hotel - lotnisko
- 1 sztuka bagażu podręcznego do 8 kg/osoba - max. wymiary 56x45x25cm
- 1 sztuka bagażu rejestrowanego do 23 kg/osoba w dwie strony
- posiłek na pokładzie samolotu
- 7 noclegów
- wyżywienie zgodnie z ofertą
- ubezpieczenie KL 15000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 3000 EUR, bagaż 300 EUR
- opiekę rezydenta

UWAGA!! GODZINY WYLOTÓW SĄ POTWIERDZANE 3 DNI PRZED TERMINEM IMPREZY!

ZNIŻKI:


dziecko 4-12 lat z 2 os dorosłymi zniżka ok 600-650 zł ( zależna od terminu )

CENA NIE ZAWIERA:

OBLIGATORYJNA OPŁATA - podatek noclegowy 1,50 euro na pokój za dobę - zbierane przez rezydenta na miejscu


Przejazd do Grecji odbywa się na podstawie ważnego co najmniej 3 miesiące dokumentu tożsamości, którym w tym wypadku może być paszport lub dowód osobisty.
Godziny przelotów podawane są 3 dni przed planowanym terminem odbycia się imprezy