OBÓZ MŁODZIEŻOWY NA SARDYNII:


SARDYNIA:


Sardynia - wyspa położona pomiędzy Korsyką a Sycylią, jest drugą, co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Największym walorem wyspy jest długość wybrzeża – 1843 km wspaniałych plaż, zatoczek i skalnych urwisk. Szmaragdowe, czyste morze, cudowne białe plaże, łagodny klimat i niezwykle gościnni mieszkańcy to czynniki, które przyciągają tu coraz więcej turystów. Sardynia, pełna sekretów, bywa określana mianem wyspy skarbów.

ZAKWATEROWANIE:


Kemping Sos Flores*** położony bezpośrednio przy piaszczystej plaży w miejscowości Tortoli, 3 km od miasta portowego Arbatax. Zakwaterowanie w 4 osobowych mobilhomach lub drewnianych domkach trzypokojowych, składających się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym i dwóch sypialni - w jednej łóżko podwójne z osobną pościelą, a w drugiej łóżko piętrowe lub dwa pojedyncze. W każdym domku łazienka z prysznicem i WC oraz przed domkiem taras ze stolikiem i krzesłami. Na terenie kempingu znajdują się - sklep z artykułami spożywczymi, bar, pizzeria, restauracja, patio przeznaczone do animacji, aerobiku i na wieczorne dyskoteki, parking, bezpłatne korzystanie z świetnie wyposażonej siłowni a także odpłatne korty tenisowe i boisko do piłki nożnej. Ośrodek oferuje całodzienną animację dla dzieci i młodzieży.

WYŻYWIENIE:


Trzy posiłki dziennie - śniadanie, obiad, kolacja (kuchnia polska) + suchy prowiant na drogę powrotną.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


1. Dzień
Wyjazd z Krakowa (pozostałe miasta wg rozkładu jazdy), przejazd przez Czechy, Austrię. Po drodze postój w Czechach z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku (opłata we własnym zakresie).

2. Dzień
Przejazd do Livorno około godz. 4:00. Przeprawa promem na Sardynię o godz. 8. Przypłynięcie do Olbii/Golfo Aranci ok. 15, przyjazd na camping „Sos Flores” ok. godz. 18. Obiadokolacja, zakwaterowanie w domkach, nocleg.

3-9. Dzień
wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, animacje na plaży, rozgrywki sportowe.
- Wycieczka na plażę Orri - przepiękny złoty piasek oraz formy skalne Cigno Blanco.
- Wycieczka do Arbatax - zobaczymy Roccie Rossa di Arbatax, czyli przepiękne porfirowe (czerwone) skały zanurzone w morzu. Przejście na punkt widokowy Cala Moresca.
- Wycieczka do CAGLIARI - Zwiedzanie starego miasta (Castello), romańska Katedra, Bastion San Remy, Pałac Gubernatora, Torre San Pancrazio, Amfiteatro Romano – ruiny wykutego w skale amfiteatru z II w n.e, kościół San Saturno z V w., spacer po Via Manno, głównej ulicy handlowej Cagliari. a następnie plażowanie na plaży „Poeto” – najdłuższej miejskiej plaży w Europie (13 km).

10. Dzień
wykwaterowanie, pobranie suchego prowiantu, wyjazd z kempingu o godz.8. Przejazd do Olbii na prom o godz: 14:15, przeprawa promem do Livorno ok. 21. Przejazd do Pizy. Wieczorny spacer po mieście: Campo dei Miracoli (Pole Cudów: słynna Krzywa Wieża, Katedra, Baptysterium, Campo Santo). Wyjazd w dalszą drogę do Polski, przejazd przez Włochy. Godziny wypłynięcia promu powrotnego uzależnione od aktualnych rozkładów jazdy. Do potwierdzenia na 2 tygodnie przed wyjazdem grupy.

11. Dzień
przejazd przez Austrię i Czechy. Po drodze postój w Czechach z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku w restauracji (opłata we własnym zakresie). Przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych.

WIEK UCZESTNIKÓW:


13-18 lat

CENA ZAWIERA:


- transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, dvd, barek),
- zakwaterowanie - 8 noclegów na kempingu,
- wyżywienie 3 posiłki dziennie - śniadanie, obiad, kolacja (kuchnia polska) + suchy prowiant w dniu wyjazdu,
- ubezpieczenie Signal Iduna - KL do 10 000 EUR, NNW do 7 000 PLN, bagaż do 800 PLN,
- opiekę pilota w czasie przejazdu, polskojęzycznego rezydenta podczas pobytu,
- opiekę wychowawców, ratownika (dotyczy obozu)
- miejscową opiekę medyczną,
- realizację programu zwiedzanie Cagliari, Arbatax , Cala Moresca, Piza, plaża Orri
- składkę TFG

CENA NIE ZAWIERA:


- obowiązkowej opłaty (45 EUR/os.) - opłaty portowe, podatki lokalne, opłaty paliwowe na promie
- lokalnej taksy klimatycznej (jeżeli zostanie wprowadzona)
- świadczeń nie wymienionych w ofercie

Uwaga!!! Należy zabrać ze sobą bieliznę pościelową i ręczniki (wypożyczenie pościeli 5 EUR/os. za komplet na turnus, wypożyczenie ręczników 3 EUR/os.).

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


GOLFO DI OROSEI (35 EUR/os.) - rejs statkiem po morzu z Arbatax do najsłynniejszych i najpiękniejszych, dostępnych tylko od strony morza białych plaż, jak - Cala Goloritze, Cala Mariolu, Cala Luna - leżących u stóp kilkusetmetrowego klifu, wizyta w Grotte del Bue Marino (wstęp ok. 8 EUR/os.), gdzie można podziwiać podziemną grę kolorów wody i form naciekowych. Podczas postoju na Cala Luna i Cala Mariolu kąpiel w morzu.

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała Zatoka Dworca PKS, naprzeciw BP 11:00 -
Częstochowa Mc Donald’s, róg al. Jana Pawła II i ul. WP 08:30 70 PLN
Katowice Plac Sejmu Śl. (wjazd od ul. Jagiellońskiej) 10:00 -
Kielce Mc Donald’s, ul. Żytnia 07:00 70 PLN
Kraków ul. Reymonta, Hala Wisły 09:00 -
Opole Supermarket Biedronka, ul. 1 Maja 07:45 80 PLN
Piotrków Trybunalski Mc Donald’s, ul. Słowackiego (centrum) 07:15 90 PLN
Radom Mc Donald’s, stacja STATOIL, trasa E77 04:45 100 PLN
Rzeszów ROSiR ul. Pułaskiego 05:30 90 PLN
Tarnów ul. Kościuszki, vis a vis Hotelu Tarnovia 06:45 70 PLN
Warszawa PKiN, od ul. Emilii Plater 04:00 110 PLN
Wrocław CH Bielany, Mc Donald's 06:30 90 PLN
Łódź Dw PKP Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy 06:30 100 PLN

UWAGI:


- Uczestnik zobowiązany jest do posiadania dowodu tożsamości (paszport, dowód, dowód tymczasowy) ważnego minimum pół roku od daty powrotu z imprezy

- Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie plus suchy prowiant na drogę w dniu wyjazdu,

- Wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne,

- Sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników - 100 Euro, 300 CZK i 8 EUR na wyżywienie w drodze powrotnej,

- Na miejscu możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych (patrz powyżej),

- Adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą przy autobusie w dniu wyjazdu.

- Istnieje możliwość odpłatnego skorzystania z kortów tenisowych - płatne 10 EUR/h i z boiska do piłki nożnej płatne - 40 EUR/h.

- Każde dziecko które wyjeżdża na kolonię lub obóz za granicą musi posiadać ważny DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT!!! Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu. Oświadczenie można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/osw_os_pelno.pdf

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka). Ubezpieczenie to można wykupić w momencie rezerwacji imprezy (wybierając dopłatę Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna).

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Faktury za pobyt wystawiamy nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem na prośbę klienta, w celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie http://www.indexpolska.com.pl/faktury