OBÓZ MŁODZIEŻOWY- WŁOCHY - GARGANO:


ATUTY:


- malownicze wybrzeże i czyste plaże,
- camping z basenem zaledwie 200 m od plaży,
- zwiedzanie Wiednia w drodze powrotnej!
- codzienne animacje na campingu.

GARGANO:


Półwysep Gargano – nazywany „ostrogą włoskiego buta”, położony jest w południowo-wschodnich Włoszech, w rejonie Apulii. Słynie z niezwykle malowniczego wybrzeża, na które składają się piękne plaże, krystalicznie czysta woda, małe zatoczki, groty, łuki wyrzeźbione przez naturę, mityczne wyspy Tremiti. Wnętrze jest górzysto-wyżynne, słynny las Foresta Umbra stanowi dziś Park Narodowy.

ZAKWATEROWANIE:


Kemping „5 Stelle” / Varanatour - znajduje się na lagunie Varano oddzielającej śródlądowe jezioro Varano od wybrzeża Adriatyckiego, w odległości 250 m od pięknej, prywatnej plaży z drobnym białym piaskiem i czystego, błękitnego morza. Zakwaterowanie w domkach typu (mobile home) 5-6 osobowe. Domki składają się z trzech pokoi: pokoju dziennego z rozkładaną sofą 2-osobową oraz odłączonym kącikiem kuchennym, pokoju z łóżkiem małżeńskim oraz pokoju z dwoma łóżkami pojedynczymi. Każdy domek wyposażony jest w łazienkę (prysznic , WC) oraz werandę. Klimatyzacja dodatkowo płatna ok. 9/euro/dzień za domek. Domki posiadają w pełni wyposażony aneks kuchenny (lodówka z zamrażalnikiem, kuchenka, zlewozmywak, naczynia) i werandę. Na terenie kempingu znajdują się: 2 baseny, pizzeria, restauracja, bar z salą gier, mini-market, centrum sportowe (boiska m.in. do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, korty tenisowe), plac zabaw dla dzieci. Ośrodek oferuje całodzienną animację dla dzieci i młodzieży.

WYŻYWIENIE:


Trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja (kuchnia polska). Pierwszym posiłkiem jest obiad w dniu przyjazdu, ostatnim lunch w dniu wyjazdu + suchy prowiant.

RAMOWY PROGRAM:


1 dzień
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 dzień
Przyjazd do ośrodka w godzinach przedpołudniowych, lunch, zakwaterowanie w domkach, kolacja, nocleg.

3-9 dzień
Realizacja programu - plażowanie, kąpiele w morzu, sporty wodne, dyskoteki, gry, zabawy, konkursy, wycieczka do Rodi Garganico i wycieczka do San Giovanni Rotondo i Monte San't Angelo, dla chętnych udział w wycieczkach fakultatywnych (płatne dodatkowo).
San Giovanni Rotondo i Monte San't Angelo – wycieczka do miasteczka San Giovanni Rotondo - miejsca związanego z kultem Ojca Pio. Następnie przejazd do Monte San't Angelo – wizyta w Sanktuarium św. Michała Archanioła, konsekrowanym w 493 r, grota św. Michała.
Rodi Garganico – spacer po centrum miasteczka, zobaczymy też port i drewniane struktury trabucco do tradycyjnego połowu ryb na półwyspie Gargano.

10 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, zajęcia na plaży, lunch, pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną ok. godziny 17:00, nocny przejazd przez Włochy, Austrię.

11 dzień
Przyjazd do Wiednia ok. 9:00. Przejazd Ringiem: Parlament, Ratusz, Opera,Belweder, spacer po starówce: Katedra Św. Szczepana, Hofburg, Grabenstrasse. Wyjazd z Wiednia ok. 14:00. Przejazd przez Czechy, postój na posiłek (płatny we własnym zakresie). Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

WIEK UCZESTNIKÓW:


13-18 lat

CENA ZAWIERA:


- przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, video, barek)
- zakwaterowanie - 8 noclegów na kempingu
- wyżywienie 3 posiłki dziennie + suchy prowiant w dniu wyjazdu. Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu
przyjazdu, ostatnim lunch w dniu wyjazdu plus suchy prowiant.
- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż w Signal Iduna
- opiekę pilota w czasie przejazdu, wykwalifikowanej kadry pedagogicznej na miejscu, miejscowego ratownika
i włoskiej opieki medycznej
- podatek VAT
- składkę Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG)
- program wyjazdu

CENA NIE ZAWIERA:


- obowiązkowej opłaty 20 EUR/os. (płatne w autokarze) za przewodnika w Wiedniu, zwiedzanie Rodi Garganico, San Giovanni Rotondo i Monte San’t Angelo
- dopłaty za klimatyzację - ok. 9 eur za dzień za domek
- kaucji zwrotnej 20 EUR/os. zwracanej w dniu wyjazdu
- świadczeń nie wymienionych w ofercie
- lokalnej opłaty klimatycznej (jeżeli zostanie wprowadzona)

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


Matera i Alberobello - po śniadaniu przejazd do Matery, wizyta w zjawiskowym mieście zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi z domami wykutymi w skale. Następnie przejazd do Alberobello, gdzie podziwiać można dzielnicę „trulli” – bajkowych domków o kamiennych stożkowatych dachach i tajemniczym pochodzeniu (cena 40 EUR/os.)

Tour delle grotte - niezapomniany rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Półwyspu Gargano: wspaniałe widoki, turkusowa woda, skały, białe klify, zwiedzanie jaskiń i grot. Zobaczymy również katapulty, stare narzędzia rybackie, Zatoka Kwiatów Pomarańczy. Podczas rejsu postój w jednej z najpiękniejszych zatok.(28 EUR/os.)

Wycieczki fakultatywne są realizowane przy min. 35 uczestnikach (ceny mogą ulec zmianie)

Sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników poza wycieczkami fakultatywnymi – 100 EUR/os., 300 CZK/os.

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała Dolna płyta PKS 14:15 -
Częstochowa Mc Donald's, stacja BP trasa nr 1 w stronę Katowic 11:30 70 PLN
Katowice Plac Sejmu Śl. (wjazd od ul. Jagiellońskiej) 13:15 -
Kielce Mc Donald’s, ul. Żytnia 10:00 70 PLN
Kraków ul. Reymonta, parking przy Stadionie Wisły 12:00 -
Rzeszów ROSiR ul. Pułaskiego 08:30 90 PLN
Tarnów Hotel Tarnovia, ul. Kościuszki 09:45 70 PLN
Warszawa PKiN parking przy Kinotece od al. Jerozolimskich 07:00 110 PLN
Łódź Dw PKS Łódź Kaliska, od Al. Włókniarzy 09:30 100 PLN

UWAGI:


- Każdy uczestnik obozu musi mieć przy sobie ważny dokument tożsamości uprawniający go do przekroczenia granicy - dowód osobisty lub paszport! Dokument ten musi być ważny minimum 90 dni od daty powrotu!

- Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu. Oświadczenie można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/osw_os_pelno.pdf

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka). Ubezpieczenie to można wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy (wybierając dopłatę Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna).

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Faktury za pobyt wystawiamy nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem na prośbę klienta, w celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).