OBÓZ JĘZYKOWY W WIELKIEJ BRYTANII:


ZALETY:


- atrakcyjny program zwiedzania,
- nauka języka,
- praktyczne poznanie kultury Anglii,
- bezpośredni kontakt z rodzinami angielskimi,
- najlepsza cena.

BRIGHTON:


Brighton to najchętniej odwiedzany kurort nadmorski w Wielkiej Brytanii, cieszący się niezmienna popularnością przez okrągły rok. Miasto, położone w odległości zaledwie jednej godziny jazdy pociągiem od Londynu, pośród pięknych okolic hrabstwa Sussex, stanowi fascynującą mieszankę zabytkowej architektury w stylu regencji, nowoczesnego tempa życia i atmosfery tradycyjnej nadmorskiej miejscowości.

ZAKWATEROWANIE:


Zakwaterowanie w angielskich rodzinach – 2 lub 3 osoby w rodzinie.

WYŻYWIENIE:


Pełne wyżywienie – 7 śniadań, lunchy i obiadokolacji.

PROGRAM RAMOWY:


Dzień 1
Wyjazd w godzinach rannych. Nocny przejazd przez Niemcy, Holandię i Francję.

Dzień 2
Przeprawa promowa Calais – Dover i przejazd do Canterbury, zwiedzanie miasta, ćwiczenia językowe, możliwość udziału w Mszy św w Katedrze Kanterberyjskiej, zwiedzanie katedry oraz ruin zamku (dla chętnych zwiedzanie Muzeum Opowieści Kanterberyjskich). Wieczorem przyjazd do Worthing, niedaleko Brighton, powitanie z rodzinami, wspólna obiadokolacja i wieczór w rodzinach, czas wolny na rozpakowania bagażu i odpoczynek.

Dzień 3
Śniadanie. Przejście na zajęcia lekcyjne Test kwalifikacyjny, podział na grupy wg poziomu zaawansowania. Zajęcia lekcyjne – 1,5h. Spotkanie z opiekunami, zadanie i omówienie projektu do przeprowadzenia przez uczestników kursu w centrum miasta Worthing. Obiadokolacja w rodzinach, wieczór w rodzinach, czas na odpoczynek.

Dzień 4
Śniadanie + prowiant – wyjazd do Winchester. Obiadokolacja u rodzin. Wieczór w rodzinach, czas na odpoczynek.

Dzień 5
Śniadanie. Przejście na zajęcia lekcyjne. Zajęcia językowe – 4h lekcyjne, spotkanie z opiekunami, przejazd i wspólne zwiedzanie Brighton – Royal Pavilion, Oceanarium, molo i plaża. Wieczorem powrót do Worthing, obiadokolacja w rodzinach. Wieczór w rodzinach, czas na odpoczynek

Dzień 6
Około 7.00 wyjazd do Londynu (lunch i obiad pakowany na drogę). Przyjazd pod Tower of London i Tower Bridge, wycieczka stateczkiem po Tamizie od Tower of London do Houses of Parliament, zwiedzanie London Eye, spacer szlakiem najsłynniejszych zabytków w Londynie: Houses of Parliament – Big Ben, Westminster Abbey, 10 Downing Street, lunch w St James’s Park, przejście pod Buckingham Palace, Piccadilly Circus i Trafalgar Square, zakupy w Covent Garden (czas na obiad), przejazd autokarem pod muzeum figur woskowych Madame Tussauds - zwiedzanie. Powrót do Worthing.

Dzień 7
Śniadanie. Przejście na zajęcia lekcyjne. Zajęcia językowe – 4h lekcyjne. Zakończenie kursu i wręczenie świadectw ukończenia oraz nagród dla najpilniejszych uczniów. Spotkanie z opiekunami – przejście do parku, prezentacja projektów oraz wyników badań przeprowadzonych przez uczniów. Wręczenie nagród za najlepiej przygotowany projekt. Wyjście na kręgle (płatne indywidualnie ok. 4 GBP), wyjście na basen (płatny indywidualnie ok. 2,60 GBP) Obiadokolacja w rodzinach, wieczór w rodzinach, czas na odpoczynek.

Dzień 8
Śniadanie. 8:00 – wyjazd do Portsmouth (zwiedzanie miasta). Powrót do Worthing. Obiadokolacja w rodzinach. Dyskoteka międzynarodowa (cena ok. 4 GBP).

Dzień 9
Śniadanie. Pobranie prowiantu. Zbiórka. Czas na zakupy w Brighton, możliwość udziału we Mszy św., wyjazd do Polski, przeprawa promowa Dover – Callais.

Dzień 10
Przejazd do Polski przez Francje, Niemcy, przerwa na śniadanie (płatne indywidualnie). Powrót do Polski.

WIEK UCZESTNIKÓW:


12-18 lat


CENA ZAWIERA:


- 12 lekcji języka angielskiego z naciskiem na konwersację (małe grupy),
- Zajęcia dydaktyczne z użyciem języka angielskiego.
- Zakwaterowanie w angielskich rodzinach – 2 lub 3 osoby w rodzinie,
- Pełne wyżywienie – 7 śniadań, lunchy i obiadokolacji,
- Opieka wykwalifikowanych opiekunów oraz pilota, nauczycieli języka angielskiego,
- Zwiedzanie Brighton, Portsmouth, Winchester, Londyn oraz Canterbury
- Ubezpieczenie KL - 10 000 EUR, NNW - 7000 zł i bagaż – 800 zł (ubezpieczenie Signal Iduna, wariant BP_1)
- Przejazd autokarem LUX (barek, wc, klimatyzacja, TV) + przeprawa promem
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:


- dodatkowo płatne wejściówki do zabytków, dyskoteka, kręgle i basen (ok. 80 GBP),
- świadczeń nie wymienionych w ofercie.

WYCIECZKI W CENIE:


Canterbury
Miasto będące siedzibą arcybiskupstwa; leży w hrabstwie Kent. Arcybiskupstwo w tym mieście jest centralnym dla Kościoła anglikańskiego. W Canterbury znajdują się trzy obiekty sakralne wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO takie jak
1. Katedra w Canterbury - zbudowana w okresie późnego gotyku w stylu perpendykularnym, która wznosi się na placu Henryka IV.
2. Najstarszy zachowany w Anglii kościół parafialny Św. Marcina założony przez Świętego Augustyna z Canterbury, który przybył do Anglii w roku 597.
3. Ruiny wczesnośredniowiecznego opactwa zbudowanego również przez Augustyna; zostało ono zniszczone w okresie reformacji w XVI w.
W czasach króla Henryka VIII z dynastii Tudorów, kiedy Anglia stawała się krajem protestanckim, za główne biskupstwo wyznaczono właśnie arcybiskupstwo w mieście Canterbury. Prymasem Anglii jest biskup Canterbury.Katedra w Canterbury - katedra w Canterbury w Wielkiej Brytanii, wpisana do księgi Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest siedzibą Arcybiskupa Canterbury, przewodniczącego Kościoła Anglikańskiego na Anglię i cały świat. Jej formalny tytuł to - Katedralny i Metropolitalny Kościół Chrystusa w Canterbury.

Winchester
Miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, ośrodek administracyjny hrabstwa Hampshire, nad rzeką Itchen, uchodzącą do cieśniny Solent. Około 40 tys. mieszkańców. Stolica Anglii do przełomu XII i XIII wieku. Winchester swymi korzeniami sięga do rzymskiego miasta Venta Belgarum, które powstało na kanwie Oppidum z epoki żelaza. W Winchesterze znajduje się znana, jedna z większych na terenie Europy, wzniesiona w XI wieku katedra. Była ona świątynią zakonu benedyktynów, pozostała od czasu reformacji macierzystym kościołem Diecezji Winchesterskiej. W katedrze spoczywają dwaj królowie Danii i Anglii - Kanut Wielki z żoną królową Emmą i król Hardekanut[1]. W krypcie znajduje się rzeźba "Sound II" Antoniego Gormleya. Jest tu również kilka prac rzeźbiarza Piotra Eugeniusza Balla. Tu pochowana jest również Jane Austen, która zmarła 18 lipca 1817 roku na terenie tej miejscowości. Znajduje się tu również "The Close", teren przykościelny (jego część sięga XIII wieku), jak również ogród dziekana Garniera. Na terenie miasta znajduje się również zamek z XII wieku, z Wielką Salą przebudowaną w latach 1222 - 1235, która w dawnej formie istniej po dziś dzień. Na jednej z jej ścian wisi od 1463 roku Okrągły Stół Króla Artura, który de facto datowany jest na XIII wiek, przez co w rzeczywistości nie może być wiązany z owianym legendą Królem Arturem. Pierwotnie stół nie był pokryty żadnymi wzorami, jednak w 1522 roku został pomalowany dla króla Henryka VIII.

Brighton
Miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), położone w hrabstwie East Sussex, nad Kanałem La Manche. Miejscowość zaczęła rozkwitać, gdy książę regent, przyszły Jerzy IV Hanowerski, przybył do Brighton, aby tu odpoczywać. W 1815 roku polecił zbudować dla siebie pałac dokładnie w sercu miasta. Pod koniec XIX i na początku XX wieku zaczął się prawdziwy rozkwit Brighton jako letniej stolicy Anglii. Po dzień dzisiejszy jest to niezwykle popularny ośrodek wśród turystów (zarówno z Anglii jak i z innych krajów). Linia kolejowa łącząca Londyn z Brighton pozwala na odbycie chociażby jednodniowej wycieczki i spędzenie paru chwil na plaży.

Portsmouth
Miasto na południowym wybrzeżu Anglii w hrabstwie ceremonialnym Hampshire. Portsmouth znajduje się w odległości 103 km na południowy zachód od Londynu oraz 31 km na wschód od miasta Southampton. Portsmouth, niegdyś ważny port marynarki wojennej, jest wielką atrakcją dla miłośników historii morskiej Wielkiej Brytanii. Jednym z najciekawszych miejsc jest stara stocznia (Portsmouth Historic Dockyard), w której można obejrzeć kadłub "Mary Rose" – słynnego flagowego okrętu Henryka VIII, oraz liniowca "Victory" – na którego pokładzie zginął admirał Horatio Nelson. Port aktualnie pełni także funkcję bazy Królewskiej Marynarki Wojennej. Kolejnym wartym uwagi miejscem jest Charles Dickens Museum – dom, w którym w 1812 r. urodził się pisarz Karol Dickens. W mieście znajduje się również Spinnaker Tower, która jest dumą architektoniczną miasta i odwiedza ją wielu turystów. Większość miasta Portsmouth leży na wyspie Portsea, przy połączeniu cieśniny Solent z Kanałem La Manche. Portsmouth jest rozwijającym się ekonomicznie miastem, znajduje się tu wiele międzynarodowych firm, między innymi IBM, BAE Systems i EADS Astrium. W mieście znajduje się uniwersytet, oraz klub sportowy Portsmouth F.C. Miasto oraz klub sportowy jest potocznie nazywane przez tubylców Pompey.

Londyn
Miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii. Położony nad Tamizą, jest drugim największym miastem Europy (po Moskwie, przed Paryżem), jest także jednym z większych miast świata zarówno w skali samego miasta jak i aglomeracji. Liczba mieszkańców Londynu (w granicach tzw. Greater London) wynosi około 8,2 miliona (2006) na obszarze 1607 km2; cała zaś aglomeracja londyńska, łącznie ze wszystkimi przyległymi miastami (od Tonbridge na południowym wschodzie po Windsor na północnym zachodzie) liczy ok. 20 milionów ludzi (obszar tzw. megalopolis). Około 20% mieszkańców pochodzi z Azji, Afryki i Karaibów. Współczesny Londyn jest największym centrum finansowym świata (od roku 2006 przed Nowym Jorkiem). Trzydzieści procent światowego obrotu walutami, czterdzieści procent światowego obrotu Eurobondow itd. W Londynie usytuowanych jest kilkaset banków, największa giełda w Europie (trzecia na świecie), liczne towarzystwa ubezpieczeniowe i inwestycyjne. Londyn jest także ogromnym ośrodkiem medialnym. Miasto pełne zabytków i muzeów przyciąga rocznie około 30 milionów turystów.

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała dworzec PKS, dolna płyta ul. Warszawska 08:45 70 PLN
Bolesławiec OSŁA, parking przy KFC, autostrada A4 14:45 -
Chrzanów stacja Shell ul. Trzebińska 09:00 50 PLN
Częstochowa McDonald's ul. Wojska Polskiego 263-271 08:15 70 PLN
Dąbrowa Górnicza DĄBROWA GÓRNICZA, parking przy Auchan, ul. Katowicka 09:00 50 PLN
Gliwice stacja Shell, ul. Rybnicka 159 10:30 -
Jastrzębie-Zdrój Dworzec Arki Bożka ul. Podhalańska 08:15 60 PLN
Katowice dworzec autobusowy PKS, ul. Skargi 10:00 -
Kielce dworzec PKP - zatoczki Plac Niepodległości 06:30 90 PLN
Knurów ul. Ułanów, koło marketu Dino 10:15 -
Kraków Hotel Cracovia ul. Kałuży 08:15 60 PLN
Lublin parking Hala MOSiR al. Zygmuntowskie 02:45 140 PLN
Opole McDonald's/Stacja BP, ul. Wrocławska 12:00 -
Piotrków Trybunalski Stacja benzynowa Huzar, ul. Sikorskiego 52 07:00 90 PLN
Poznań dworzec autobusowy PKS, ul. Matyi 09:30 140 PLN
Pszczyna plac za Kauflandem ul. Broniewskiego 09:00 50 PLN
Radom dworzec PKP - parking ul. Wł Bieliny-Prażmowskiego 04:45 110 PLN
Rybnik Stacja BP obok Mc Donald's ul. Budowlanych 4 08:45 50 PLN
Rzeszów dworzec PKP - zatoczki Plac Dworcowy 05:45 120 PLN
Sosnowiec McDonalds's stacja Shell ul. Kresowa 09:15 40 PLN
Tarnów dworzec PKP ul. Dworcowa 07:00 100 PLN
Tychy stacja benzynowa BP koło Browaru ul. Katowicka 09:15 40 PLN
Warszawa parking PKiN Muzeum Techniki, al. Jerozolimskie 03:45 120 PLN
Wrocław parking przy AquaPark, ul. M. Petrusewicza 13:30 -
Zgorzelec MOP Żarska Wieś k/Zgorzelca (przy autostradzie A4), stacja BP w kierunku Niemiec 15:15 -
Łódź dworzec PKS Łódź Kaliska, parking koło Poczty al. Włókniarzy 05:45 110 PLN

UWAGI:


- Każdy uczestnik obozu musi mieć przy sobie ważny dokument tożsamości uprawniający go do przekroczenia granicy - dowód osobisty lub paszport! Dokument ten musi być ważny minimum 90 dni od daty powrotu!

- Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu. Oświadczenie można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/osw_os_pelno.pdf

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka). Ubezpieczenie to można wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy (wybierając dopłatę Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna).

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Faktury za pobyt wystawiamy nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem na prośbę klienta, w celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).