KOLONIA - RUNOWO - WAKACJE W SIODLE - NAMIOTY:


Kolonia organizowana na terenie ośrodka kolonijnego Pałac pod Bocianim Gniazdem w skład którego wchodzi Stajnia Pałac Runowo. Jest ona Certyfikowanym Ośrodkiem Jeździeckim Polskiego Związku Jeździeckiego i prowadzi całoroczną profesjonalną naukę jazdy konnej, wraz z przygotowaniem do „Brązowej Odznaki” i odznaki „Jeżdżę Konno” PZJ. Kadrę stanowią instruktorzy, zawodnicy, specjaliści do spraw hodowli koni z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem. Nasze Konie są spokojne i ułożone. Posiadamy profesjonalnie przygotowane parkury i malownicze trasy konne specjalnie przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży. Każdy uczestnik obozy jeździeckiego pod koniec obozu zdaje na odznakę „Jeżdżę Konno” PZJ, jeżeli już ją posiada to otrzymuje czapkę Stajnia Pałac Runowo. Podczas turnusu 5 odbędą się dla chętnych egzaminy na Brązową Odznakę.

MIEJSCOWOŚĆ - RUNOWO:


Runowo to malownicza wieś kaszubska w woj. pomorskim, położona na skraju lasu niedaleko Lęborka i Łeby około 40 km od morza. Górzysta okolica, rezerwat przyrody Grodzisko Runowo, potoki i jezioro oraz niezapomniany klimat sprawiają, iż każdy kto odwiedza te tereny, zakochuje się w nich.

HOLIDAY CAMP:


Ośrodek kolonijny „Pałac pod Bocianim Gniazdem” w Runowie to XVIII - wieczny kompleks położony na pięciu hektarach.
Goście mogą korzystać z przypałacowego parku z fontanną i ślizgami wodnymi, boisk do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i rugby, „Runowskiej Plaży” - piaszczyste boisko wraz z terenem rekreacyjnym, placów zabaw (w tym wioska indiańska, traperska osada), strzelnicy, toru paintballowego, wiat zajęciowych, ścianki wspinaczkowej, parku linowego, drewnianych domków, pola namiotowego oraz kompleksu jeździeckiego.
Stajnia Pałac Runowo, jest Certyfikowanym Ośrodkiem Jeździeckim Polskiego Związku Jeździeckiego i prowadzi całoroczną profesjonalną naukę jazdy konnej, wraz z przygotowaniem do „Brązowej, Srebrnej Odznaki” i odznaki „Jeżdżę Konno” PZJ. Kadrę stanowią instruktorzy, zawodnicy, specjaliści do spraw hodowli koni z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem. Około 30 spokojnych koni, profesjonalnie przygotowane parkury i malownicze trasy konne zostały specjalnie przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży.

CO I GDZIE BĘDZIE SIĘ DZIAŁO:


Elementy programu obozu konnego
1. Zajęcia teoretyczne
Prowadzone są przez specjalistów do spraw hodowli koni, lekarza weterynarii, kowala i instruktorów. W programie m.in. BHP - zapoznanie się z organizacją stajni i końmi – przydział do opieki i pielęgnacji. Multimedialne wykłady: ogólna budowa i zasady żywienia konia; maści, rasy i typy koni; podstawowe chody; budowa siodła i ogłowia; prawidłowy dosiad i wiele innych. Każdy uczestnik otrzymuje Wewnętrzne Materiały Szkoleniowe – drukowany zeszyt ćwiczeń.
2. Zajęcia praktyczne
Odbywają się w ciągu całego dnia. Podział na grupy zaawansowania następuje po uprzednim sprawdzeniu umiejętności jeździeckich przez instruktorów ośrodka. Zajęcia każdorazowo są dostosowywane do umiejętności uczestników.

Program jazd konnych obejmuje m.in.:


1. Dla POCZĄTKUJĄCYCH
- Indywidualne jazdy na lonży;
- Samodzielna nauka jazdy kłusem;
- Pokonywanie cavaletti stępem i kłusem;
- Spacery do lasu z asekuracją;
- Nauka samodzielnego przygotowania konia do jazdy (czyszczenie i siodłanie) pod okiem instruktora i jego pomocników.
2. Dla ZAAWANSOWANYCH
- Nauka podstaw ujeżdżenia;
- Nauka skoków przez przeszkody;
- Wyjazdy w teren. Jazdy na oklep
- Mini cross – skoki w terenie;
- Pomoc jeźdźcom początkującym;
- Indywidualna pielęgnacja konia będącego pod opieką;
- Podstawy jazdy sportowej.
3. HORSE TEAM
- Elementy jazdy sportowej;
- Pomoc jeźdźcom początkującym;
- Nauka podstaw ujeżdżenia;
- Nauka skoków przez przeszkody;
- Wyjazdy w teren;
- Mini cross – skoki w terenie;
- Dodatkowe godziny jazdy konnej uzgadniane z instruktorami;
- Pomoc instruktorom i kadrze w stajni itp.

ZAJĘCIA DLA WSZYSTKICH:


- karmienie koni i prace w stajni - zajęcia dodatkowe dla chętnych;
- zawody jeździeckie o „Złotą Podkowę”;
- egzamin na Odznakę Jeżdżę Konno PZJ - pasowanie na jeźdźca;
- pokaz koni i wybór najlepiej przygotowanego konia; przejażdżka wozem po okolicy.

WIEK UCZESTNIKÓW:


9-17 lat

ŚWIADCZENIA:


1. Wyżywienie - Jedzenie podawane w klimatyzowanej sali jadalnej. Smaczna kuchnia europejska i polska uwzględnia dietę wegetariańską obejmuje cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację oraz suchy prowiant na drogę (opcja z transportem);
2. Noclegi w pałacu - Pałac jest dwukondygnacyjnym budynkiem składającym się z: dużej i stylowej sali jadalnej; holu z zabytkowym kominkiem; wszechstronnych pokoi od 3 do 8 os. (z łóżkami, szafami, szafeczkami stolikami, oraz łazienkami) ; dodatkowych sanitariatów na końcach oraz werandy - sali zajęciowej i gabinetu lekarskiego. Obiekt jest monitorowany i posiada Wi-fi raz klimatyzowane sale. Kuchnia serwuje gościom zróżnicowane dania polskie i europejskie z uwzględnieniem diety wegetariańskiej.
3. Ubezpieczenie NNW w PZU do 10 000 zł;
4. Realizacja programu - minimum 13 godzin lekcji jeździeckich w Certyfikowanym Ośrodku Jeździeckim PZJ Stajni Pałac Runowo prowadzonych przez Instruktora PZJ + zajęcia praktyczne w stajni;
5. Opieka - Wychowawcy, animatorzy i instruktorzy zajęć tematycznych; całodobowa opieka medyczna - pielęgniarka lub ratownik medyczny w ośrodku, lekarz pod telefonem, ratownik na kąpielisku;
6. Jednodniowa wycieczka nad morze do Łeby z plażowaniem i zwiedzaniem Lęborka (nie obejmuje turnusu 6);
7. Dyskoteki animacyjne , ogniska i grille;
8. Gry i zabawy sportowo – rekreacyjne w tym parada kolorów, wejście na ściankę wspinaczkową i zabawy w „Małpim Raju”,
9. Możliwość prania odzieży;
10. Egzamin i odznaka „Jeżdżę Konno” Polskiego Związku Jeździeckiego (Tylko dla osób które wcześniej prześlą formularz zgłoszeniowy) lub czapka Stajnia Pałac Runowo (dla chętnych);
11. Na zajęcia zapewniamy atestowane kaski jeździeckie, oraz profesjonalne materiały szkoleniowe. Zalecamy wypożyczenie kamizelek ochronnych do jazdy konnej – koszt 50 zł płatne w ośrodku.

FAKULTETY:


Dodatkowe zajęcia realizowane w formie zorganizowanej realizowane przy zebraniu min. 6 os na dany temat i dostosowywane do wieku oraz umiejętności uczestników. Możliwość wykupienia na miejscu w ośrodku.
1. Mini koń - 5 godzinny program dodatkowych jazd konnych dostosowywanych do umiejętności uczestnika, cena: 160 zł.
2. Paintball Team - obejmuje 8 godzin zajęć dla uczestnika po 500 kul do wykorzystania na strzelnicy, polu paintballowym, w terenie i podczas gry terenowej - różne stopnie trudności, cena: 220 zł.
3. Przygotowanie do Brązowej Odznaki - cykl dodatkowych zajęć przygotowujących do egzaminu z zakresu teorii, ujeżdżenia i skoków, 300 zł.
4. Egzamin na Brązową Odznakę PZJ - realizowany tylko na turnusie 5 obejmuje egzamin przed komisją PZJ start na koniach Stajni Pałac Runowo, cena: 170 zł.

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Dojazd własny -
Katowice McDonald's, ul. Górnośląska 55, róg ul. Ofiar Katynia (w kierunku na Wrocław) 06:00 190 PLN
Kielce parking hipermarketu Auchan, ul. Radomska 20C, wjaz miedzy Praktikerem a Auchan 05:30 190 PLN
Lublin Al. Zygmuntowskie, parking przy Hali MOSiR 05:00 190 PLN
Opole A4 parking Prószków 07:30 190 PLN
Poznań Auchan ul. Głogowska 432 przy skrzyzowaniu A2 i drogi nr 5, przy McDoland's 13:00 160 PLN
Radom McDonald's przy Lukoil ul. Wernera 21:30 190 PLN
Toruń MOP "Nowa Wieś", 3 km przed węzłem Toruń/Lubicz, tuz za bramkami opłat (kierunek na Gdansk) 13:00 160 PLN
Warszawa Torwar, parking od ul. Czerniakowskiej 08:30 180 PLN
Wrocław McDonald's przy stacji BP (prawa strona) obok salonu BMW ul Karkonoska przy trasie wylotowej na Kudowę 09:15 190 PLN
Łódź Hipermarket E.Leclerc, Inflancka 45, przy stacji paliw 10:15 160 PLN

TRANSPORTY:


Dojazd własny do ośrodka w godz. 15:00-18:00, odbiór dzieci w dniu ostatnim do 12.00
Transport zorganizowany za dopłatą może odbywać się busami, autobusami rejsowymi, lub PKP przy minimum 6 uczestnikach. Przy transporcie kolejowym wyjazdy na kolonie z Krakowa, Rybnika i Katowic mogą odbywać się w dniu poprzedzającym obóz lub kolonie. Informacje szczegółowe o miejscach, konwojentach i godzinie wyjazdu podane zostaną na 10 dni przed wyjazdem na stronie organizatora. Tel. alarmowy +48602445113.

DODATKOWE INFORMACJE:


Potrzebne wyposażenie uczestnika kolonii
- Karta kolonijna z możliwością oznaczenia diety;
- Aktualna legitymacja szkolna przy opcji transportu;
- Wypełnione dokumenty na odznakę Jezdżę Konno PZJ - formularz i zgoda na przetwarzanie danych;
- Śpiwór *przy zakwaterowaniu w namiocie (opcja turnus 1 i 2 );
- Buty z płaską i twardą podeszwą (najlepiej sztyblety) lub inne obuwie (np. kalosze);
- Kurtka nieprzemakalna i czapeczka;
- Przybory toaletowe i latarka;
- Klapki i strój kąpielowy;
- Spodnie przylegające do nóg bez grubych szwów;
- Rękawiczki - możliwość zakupienia w sklepiku jeździeckim;

Dbając o bezpieczeństwo naszych małych klientów wprowadzamy nowe zalecenia co do ubioru ochronnego jeźdźca podczas obozu Wakacje w siodle - Profesjonalny Obóz Jeździecki informujemy, iż wszyscy jeźdźcy są przez Ośrodek Jeździecki, Stajnię Pałac Runowo, wyposażeni w atestowane kaski ochronne które są nieodpłatnie wypożyczane na zajęcia. Dodatkowo stajnia dysponuje kamizelkami ochronnymi do jazdy konnej. Nie jest to sprzęt obowiązkowy, jednakże zalecany w szczególności dla osób początkujących. Są one wypożyczane na cały obóz, koszt ryczałtowy to 50 zł płatne na miejscu. Uczestnik może posiadać własny sprzęt jeździecki. Wyklucza się noszenie toczków z jednopunktowym zapięciem (tzw czapki - toczki łowieckie) Stan oraz zgodność z obowiązującymi normami zostanie zweryfikowana po przyjeździe przez instruktorów ośrodka.

UWAGI:


- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Proponujemy zabrać z sobą ok. 100 zł kieszonkowego na własne potrzeby - pieniądze można zdeponować u wychowawców.

- Adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą na zbiórce w dniu wyjazdu

- Podane miejsca zbiórek i wyjazdów zależeć będą od ilości chętnych oraz sprzedaży na poszczególnych turnusach. Prosimy o kontakt z biurem, w celu potwierdzenia dokładnego miejsca i godziny na 2 dni przed wyjazdem.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka). Ubezpieczenie to można wykupić w momencie rezerwacji imprezy (wybierając dopłatę Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna).

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Faktury za pobyt wystawiamy nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem na prośbę klienta, w celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).