KOLONIA - RUNOWO - MALI GIGANCI:


Specjalnie przygotowany program dla najmłodszych pozwalający bezstresowo poznać świat kolonii z wyobraźnią i postaciami z ulubionych bajek i seriali. Warsztaty rozwoju osobistego poprzez zabawę wykształcą samodzielność i pewność siebie. Jest to również idealny program dla osób kochających zwierzęta.

RUNOWO - to malownicza wieś kaszubska w woj. pomorskim, położona na skraju lasu, niedaleko Lęborka i Łeby, około 40 km od morza. Górzysta okolica, rezerwat przyrody Grodzisko Runowo, potoki i jezioro oraz niezapomniany klimat sprawiają, iż każdy, kto odwiedza te tereny, zakochuje się w nich.

HOLIDAY CAMP:


Ośrodek kolonijny "Pałac pod Bocianim Gniazdem" w Runowie to XVIII - wieczny pałac wraz z kompleksem wypoczynkowym położony jest na 5 – hektarach.
Goście mogą korzystać z przypałacowego parku z fontanną i ślizgami wodnymi, boisk do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i rugby, „Runowskiej Plaży” - piaszczyste boisko wraz z terenem rekreacyjnym, placów zabaw (w tym wioska indiańska, traperska osada), strzelnicy, toru paintballowego, wiat zajęciowych, ścianki wspinaczkowej, parku linowego, drewnianych domków, pola namiotowego oraz kompleksu jeździeckiego.

PROGRAM OBOZU:


- Zintegruj się! – Podczas gier, tańców i zabaw integracyjnych, prowadzonych przez doświadczoną kadrę, poznasz w ciekawy sposób świat kolonii i życia w grupie.
- Zostań artystą! - Weźmiesz w rękę kartkę, kredki, farby, i inne przybory i skomponujesz przepiękne dzieło sztuki, które będzie zaprezentowane na specjalnej wystawie.
- Wejdź na wyżyny! - Poczujesz prawdziwą adrenalinę i wejdziesz na ściankę wspinaczkową oraz most linowy podczas bezpiecznych zajęć z instruktorem.
- Traf do celu! - Poznasz rodzaje broni pneumatycznej i nauczysz się celnie strzelać z łuku i wiatrówki.
- Zostań Masterchefem! - Pod czujnym okiem szefa kuchni dowiesz się, jakie są rodzaje przypraw, jak ugotować szybkie i proste danie w konkursie kulinarnym.
- Poznaj piękno koni! - Instruktorzy pokażą Ci, jak jeździ się konno. Odwiedzisz Stajnię Pałac Runowo i sam spróbujesz, by dowiedzieć się ciekawostek o nich. Przejedziesz się runowskim tramwajem oraz dosiądziesz wierzchowców.
- Zatańcz z gwiazdami! - Stworzysz własną choreografię do wybranego utworu i zatańczysz podczas kolonijnego Show.
- Zostań Prepersem! - Poznasz sztukę przetrwania w lesie, budowy schronienia i zdobywania pożywienia, nie tylko w lesie pokażemy Ci, jak odnaleźć drogę ,gdy się zgubisz. Nauczysz się, jak radzić sobie bez pralki i kochanej Mamy.
- Poznaj Country Runowo! - Odwiedzisz kozy, krowy, świnki i kaczki na pobliskim gospodarstwie rolnym. Dowiesz się ,z czego jest robiony chleb i jak sieje się zboża. Zaopiekujesz się ziołowym ogródkiem szefa kuchni. Podczas "WIEŚ Party” przeżyjesz zabawne przygody
- Okiełznaj żywioł wody! - Przeżyjesz wodne szaleństwa podczas całodniowej wycieczki nad Morze Batyckie, plażowania, spacerów nad jezioro, gier i zabaw.
- Savoir Vivre w życiu! - Poznaj dobre maniery na co dzień i od święta, dzięki odgrywanym scenkom z życia, zabawnym ćwiczeniom. Dowiedz się, jak zachowywać się nie tylko przy stole, w sklepie czy podczas różnych imprez

WIEK UCZESTNIKÓW:


7-11 lat

ŚWIADCZENIA:


1. Jedzenie podawane w klimatyzowanej sali jadalnej. Smaczna kuchnia europejska i polska uwzględnia dietę wegetariańską obejmuje cztery posiłki dziennie : śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację oraz suchy prowiant na drogę (opcja z transportem).
2. Zakwaterowanie w Pałacu – wszechstronne pokoje od 3 do 8 os z węzłem sanitarnym, szafami i szafeczkami.
3. Ubezpieczenie NNW do 10000 zł;
4. Wychowawcy, animatorzy i instruktorzy zajęć tematycznych;
5. Opieka medyczna, ratownik na kąpielisku;
6. Jednodniowa wycieczka nad morze z plażowaniem i zwiedzaniem Lęborka;
7. Powyższy program
8. Gry i zabawy sportowo rekreacyjne, w tym parada kolorów, wejście na ściankę wspinaczkową i zabawy w „Małpim Raju”,
9. Realizację zajęć jeździeckich – 5 lekcji zajęć jeździeckich w Certyfikowanym Ośrodku Jeździeckim PZJ Stajni Pałac Runowo prowadzonych przez Instruktorów, w tym wycieczka wozem taborowym (Zapewniamy atestowane kaski jeździeckie).

FAKULTETY:


Dodatkowe zajęcia realizowane w formie zorganizowanej realizowane przy zebraniu min. 6 os na dany temat i dostosowywane do wieku oraz umiejętności uczestników:


1. Mini koń - 5 godzinny program dodatkowych jazd konnych dostosowywanych do umiejętności uczestnika - koszt 160 zł.
2. Paintball Team - obejmuje 8 godzin zajęć dla uczestnika po 500 kul do wykorzystania na strzelnicy, polu paintballowym, w terenie i podczas gry terenowej - różne stopnie trudności - koszt 220 zł
3. Przygotowanie do Brązowej Odznaki - cykl dodatkowych zajęć przygotowujących do egzaminu z zakresu teorii, ujeżdżenia i skoków - koszt 300 zł
4. Egzamin na Brązową Odznakę PZJ - realizowany tylko na turnusie 5 - koszt 170 zł
5. Wypożyczenie na cały obóz atestowanej kamizelki ochronnej - koszt 50 zł
6. Konna sesja fotograficzna - Profesjonalna sesja z ulubionymi końmi oraz kubek pamiątkowy - koszt 100 zł

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Dojazd własny -
Katowice McDonald's, ul. Górnośląska 55, róg ul. Ofiar Katynia (w kierunku na Wrocław) 06:00 190 PLN
Kielce parking hipermarketu Auchan, ul. Radomska 20C, wjaz miedzy Praktikerem a Auchan 05:30 190 PLN
Lublin Al. Zygmuntowskie, parking przy Hali MOSiR 05:00 190 PLN
Opole A4 parking Prószków 07:30 190 PLN
Poznań Auchan ul. Głogowska 432 przy skrzyzowaniu A2 i drogi nr 5, przy McDoland's 13:00 160 PLN
Radom McDonald's przy Lukoil ul. Wernera 21:30 190 PLN
Toruń MOP "Nowa Wieś", 3 km przed węzłem Toruń/Lubicz, tuz za bramkami opłat (kierunek na Gdansk) 13:00 160 PLN
Warszawa Torwar, parking od ul. Czerniakowskiej 08:30 180 PLN
Wrocław McDonald's przy stacji BP (prawa strona) obok salonu BMW ul Karkonoska przy trasie wylotowej na Kudowę 09:15 190 PLN
Łódź Hipermarket E.Leclerc, Inflancka 45, przy stacji paliw 10:15 160 PLN

TRANSPORTY:


- Dojazd własny do ośrodka w godz. 15:00-18:00, odbiór dzieci w dniu ostatnim do 12.00.
- Transport zorganizowany za dopłatą może odbywać się busami, autobusami rejsowymi, lub PKP przy minimum 6 uczestnikach. Przy transporcie kolejowym wyjazdy na kolonie z Krakowa, Rybnika i Katowic mogą odbywać się w dniu poprzedzającym obóz lub kolonie.Tel. alarmowy 602445113.

UWAGI:


- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Proponujemy zabrać z sobą ok. 100 zł kieszonkowego na własne potrzeby - pieniądze można zdeponować u wychowawców.

- Adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą na zbiórce w dniu wyjazdu

- Podane miejsca zbiórek i wyjazdów zależeć będą od ilości chętnych oraz sprzedaży na poszczególnych turnusach. Prosimy o kontakt z biurem, w celu potwierdzenia dokładnego miejsca i godziny na 2 dni przed wyjazdem.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka). Ubezpieczenie to można wykupić w momencie rezerwacji imprezy (wybierając dopłatę Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna).

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Faktury za pobyt wystawiamy nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem na prośbę klienta, w celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).