KOLONIA - RUNOWO - ADRENALINA TEAM - NAMIOTY:


Kultowa Kolonia i obóz młodzieżowy z elementami survivalu to propozycja dla dzieci i młodzieży spragnionej wrażeń i adrenaliny. Podczas pobytu uczestnicy wezmą udział w szeregu atrakcji i zostaną postawieni przed wieloma wyzwaniami, którym będą musieli sprostać. W lesie z mapą, na poligonie z paintballem, na jeziorze w kajaku i tratwie, czekać ich będzie wspaniała zabawa. Wiek uczestników: 10 - 17 lat.

MIEJSCOWOŚĆ - RUNOWO:


Runowo to malownicza wieś kaszubska w woj. pomorskim, położona na skraju lasu niedaleko Lęborka około 40 km od morza. Górzysta okolica, rezerwat przyrody Grodzisko Runowo, potoki i jezioro oraz niezapomniany klimat sprawiają, iż każdy kto odwiedza te tereny, zakochuje się w nich.

HOLIDAY CAMP:


Ośrodek kolonijny "Pałac pod Bocianim Gniazdem" w Runowie to XVIII - wieczny pałac wraz z kompleksem wypoczynkowym położony jest na 5 – hektarach. Goście mogą korzystać z przypałacowego parku z fontanną i ślizgami wodnymi, boisk do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i rugby, „Runowskiej Plaży” - piaszczyste boisko wraz z terenem rekreacyjnym, placów zabaw (w tym wioska indiańska, traperska osada), strzelnicy, toru paintballowego, wiat zajęciowych, ścianki wspinaczkowej, parku linowego, drewnianych domków, pola namiotowego oraz kompleksu jeździeckiego. W tym roku dodatkowo do dyspozycji wszystkich kolonistów jest kryta hala (600 m kw.)

ZAKWATEROWANIE:


Namioty są 6 osobowe - typu NS wyposażone w łóżka polowe z materacami i kocami, drewniane podłogi, szafy i oświetlenie (potrzebne własne śpiwory). Obok znajduje się miejsce na ognisko umywalka polowa oraz namioty świetlicowe. Murowane sanitariaty znajdują się 80 m od obozowiska. Cały teren obozowiska jest oświetlony z miejscem ogniskowym, boiskiem do piłki plażowej i ścianką wspinaczkową.

KULTOWY PROGRAM OBOZU:


- STRZAŁ ADRENALINY - Ognia! Paintball(100 kul), łuk, wiatrówka – różne typy broni, różne scenariusze zajęć, różne cele i zadania, ale jeden efekt – świetna zabawa. Poznaj techniki zwiadowcze, zdobywaj bazy i flagi, pokonuj przeciwnika, ćwicz celność i dokładność, zostań strzelcem wyborowym Adrenalina Team!

- NOC ADRENALINY - Ciemność, las, misja i… Adrenalina! Fabularyzowane gry terenowe i podchody nocne, pozwalają wcielić się w role szpiega, komandosa czy też najemnika, nauczą podstawowych technik zwiadowczych i dostarczą sporo emocji.

- LAS ADRENALINY - Na obszarach leśnych, poza zasięgiem cywilizacji, wyruszamy w podróż wyposażeni w mapę i kompas. Po drodze czekać nas będą zadania, niespodzianki i wyzwania. Rezerwat przyrody, Grodzisko Runowo, kilometry szlaków leśnych to doskonałe tło do pobudzania Adrenaliny.

- MORZE ADRENALINY - Woda to żywioł, z którym będziemy walczyć poznając tajniki nurkowania, pływania i spływania na zbudowanych przez nas tratwach bądź kajakach. Do naszej dyspozycji jest pobliskie jezioro, wykwalifikowana kadra oraz ciekawa rzeka. W trakcie obozu wyjedziemy na wycieczkę, aby na nadmorskiej plaży odpocząć i zregenerować siły.

- GÓRA ADRENALINY - Droga na szczyt nie zawsze jest prosta, ale za to dostarcza wiele wrażeń i emocji, a samo osiągnięcie celu jest powodem do dumy i satysfakcji. Czy to na ściance wspinaczkowej, moście tybetańskim czy Małpim Raju poznamy tajniki alpinizmu.

- EKSPEDYCJA ADRENALINY - Całodzienna wyprawa w teren, budowanie obozowiska, gotowanie na ogniu, nocleg w lesie, zadania wyzwania i Adrenalina dla każdego.

Walka ADRENALINY - Podejmij walkę i pokonaj własne słabości. Poznaj podstawy ratownictwa medycznego podczas kursu z pierwszej pomocy, naucz się technik samoobrony z instruktorem lub pokonywaj własne słabości na zajęciach wodnych na jeziorze.

WIEK UCZESTNIKÓW:


10 - 17 lat

ŚWIADCZENIA W CENIE:


1. Wyżywienie - Jedzenie podawane w klimatyzowanej sali jadalnej. Smaczna kuchnia europejska i polska uwzględnia dietę wegetariańską obejmuje cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację oraz suchy prowiant na drogę (opcja z transportem)
2. Noclegi w namiotach
3. Ubezpieczenie NNW PZU do 10000 zł;
4. Opieka - wychowawcy, animatorzy i instruktorzy survivalu oraz zajęć tematycznych; Całodobowo opieka medyczna - pielęgniarka lub ratownik medyczny w ośrodku, ratownik na kąpielisku;
5. Jednodniowa wycieczka nad morze do Łeby z plażowaniem i zwiedzaniem Lęborka;
6. Dyskoteki animacyjne , ogniska i grille; Gry i zabawy sportowo – rekreacyjne;
7. Powyższy program w tym Paintball 150 kul na osobę, wyprawy nad jezioro i wiele innych;
8. Szkolenie z pierwszej pomocy połączone z grą terenową prowadzone na profesjonalnym
sprzęcie przez kadrę medyczną - Certyfikat

Każdy uczestnik zdobywać będzie odznaki Adrenalina Team I, II i III stopnia. Po zdobyciu kompletu sprawności otrzyma kultowy prezent - Bluzę lub chustę moro Adrenalina Team

FAKULTETY:


Dodatkowe zajęcia realizowane w formie zorganizowanej realizowane przy zebraniu min. 6 os na dany temat i dostosowywane do wieku oraz umiejętności uczestników. Możliwość wykupienia na miejscu w ośrodku.
1. Konna sesja fotograficzna - Profesjonalna sesja z ulubionymi końmi oraz kubek pamiątkowy, cena: 100 zł.
2. Paintball Team - obejmuje 8 godzin zajęć dla uczestnika po 500 kul do wykorzystania na strzelnicy, polu paintballowym, w terenie i podczas gry terenowej - różne stopnie trudności, cena: 220 zł.

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Dojazd własny -
Katowice McDonald's, ul. Górnośląska 55, róg ul. Ofiar Katynia (w kierunku na Wrocław) 06:00 190 PLN
Kielce parking hipermarketu Auchan, ul. Radomska 20C, wjaz miedzy Praktikerem a Auchan 05:30 190 PLN
Lublin Al. Zygmuntowskie, parking przy Hali MOSiR 05:00 190 PLN
Opole A4 parking Prószków 07:30 190 PLN
Poznań Auchan ul. Głogowska 432 przy skrzyzowaniu A2 i drogi nr 5, przy McDoland's 13:00 160 PLN
Radom McDonald's przy Lukoil ul. Wernera 21:30 190 PLN
Toruń MOP "Nowa Wieś", 3 km przed węzłem Toruń/Lubicz, tuz za bramkami opłat (kierunek na Gdansk) 13:00 160 PLN
Warszawa Torwar, parking od ul. Czerniakowskiej 08:30 180 PLN
Wrocław McDonald's przy stacji BP (prawa strona) obok salonu BMW ul Karkonoska przy trasie wylotowej na Kudowę 09:15 190 PLN
Łódź Hipermarket E.Leclerc, Inflancka 45, przy stacji paliw 10:15 160 PLN

TRANSPORT:


- Dojazd własny do ośrodka w godz. 15:00-18:00, odbiór dzieci w dniu ostatnim do 12.00.

- Transport zorganizowany za dopłatą (w cennika w rozkładzie jazdy) może odbywać się busami, autobusami rejsowymi, lub PKP przy minimum 6 uczestnikach. Przy transporcie kolejowym wyjazdy na kolonie z Krakowa, Rybnika i Katowic mogą odbywać się w dniu poprzedzającym obóz lub kolonie. Informacje szczegółowe o miejscach, konwojentach i godzinie wyjazdu podane zostaną na 7 dni przed wyjazdem.

DODATKOWE INFORMACJE:


Potrzebne wyposażenie uczestnika kolonii
- karta kolonijna;
- aktualna legitymacja szkolna;
- strój kąpielowy;
- kurtkę nieprzemakalną, czapkę;
- przybory toaletowe, latarka;
- karimata, śpiwór, poduszka – jasiek (przy zakwaterowaniu w namiocie);
- wygodne ubranie 2 - 3 komplety;
- wygodne buty na zmianę - obuwie trekkingowe za kostkę, trampki, klapki;
- stare ubranie do wyrzucenia po zajęciach w błocie.

UWAGI:


- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Proponujemy zabrać z sobą ok. 100 zł kieszonkowego na własne potrzeby - pieniądze można zdeponować u wychowawców.

- Adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą na zbiórce w dniu wyjazdu

- Podane miejsca zbiórek i wyjazdów zależeć będą od ilości chętnych oraz sprzedaży na poszczególnych turnusach. Prosimy o kontakt z biurem, w celu potwierdzenia dokładnego miejsca i godziny na 2 dni przed wyjazdem.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka). Ubezpieczenie to można wykupić w momencie rezerwacji imprezy (wybierając dopłatę Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna).

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Faktury za pobyt wystawiamy nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem na prośbę klienta, w celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).