KOLONIE KĄTY RYBACKIE - PROGRAM AKTYWNE LATO POD GWIAZDAMI:


KĄTY RYBACKIE:


Kąty Rybackie to znane i atrakcyjne miejsce wypoczynku. Niepowtarzalny urok tej miejscowości polega na tajemniczej harmonii, którą wytworzyła natura. Harmonii ziemi i wody, lasu i odkrytej przestrzeni przesyconej jodem, wonnościami roślin i żywicznych drzew. Tu zagnieździł się na stałe kormoran i czapla siwa. Dogodne położenie pomiędzy Sztutowem, a Krynicą Morską sprzyja szerszemu poznaniu uroków Mierzei Wiślanej. Jeżeli szukacie nadmorskiej miejscowości gdzie moglibyście odpocząć to właśnie tu... 

ZAKWATEROWANIE:


OŚRODEK WYPOCZYNKOWY „EDEN” – usytuowany jest nad Zalewem Wiślanym. Dysponuje pokojami 3 osobowymi oraz pokojami typu studio (2 + 3), (3 + 3). W każdym pokoju znajdują się pojedyncze tapczany, stolik, krzesła, łazienka, balkon, TV SAT, radio. Do dyspozycji uczestników - jadalnia, boiska sportowe, tenis stołowy, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia rowerów oraz miejsce na ognisko.

WYŻYWIENIE:


3 posiłki dziennie - śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Śniadania i kolacje w formie bufetu.
Pierwszy posiłek – kolacja, ostatni posiłek – obiad. Suchy prowiant na drogę powrotną.

RAMOWY PROGRAM POBYTU:


Dzień 1
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd do OW „EDEN” w Kątach Rybackich, zakwaterowanie, kolacja.

Dzień 2 – 11
Realizacja programu - AKTYWNE LATO POD GWIAZDAMI, m.in. wycieczka do GDAŃSKA; rejs GALEONEM – żaglowcem na WESTERPLATTE; wycieczka do MALBORKA; piesza wycieczka do REZERWATU; letnie KINO POD GWIAZDAMI; zajęcia rekreacyjne w lesie, na plaży i na terenie ośrodka (marsz na orientację, minitriathlon, zabawy i gry ruchowe); piesza WYCIECZKA do ujścia Wisły; dyskoteki pod gwiazdami; ogniska pod gwiazdami; konkursy i zabawy pod gwiazdami; PLAŻOWANIE, kąpiele morskie i słoneczne pod opieką ratownika i wychowawców.

Dzień 12
Wykwaterowanie po śniadaniu, „pożegnanie z morzem“, obiad. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 13
Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach rannych.

WIEK UCZESTNIKÓW:


8-13 lat

CENA ZAWIERA:


- transport do/z ośrodka autokarem turystycznym,
- zakwaterowanie - 11 noclegów,
- wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
- suchy prowiant na drogę powrotną,
- opiekę wychowawców, instruktorów, ratownika, doraźną miejscową opiekę medyczną (na telefon),
- ubezpieczenie NNW na 5 000 PLN,
- realizację wybranego programu rekreacyjno – sportowego.

CENA NIE ZAWIERA:


- świadczeń nie wymienionych w ofercie,
- fakultatywnej dopłaty za spływ kajakowy - 70 zł (płatne w momencie rezerwacji),

FAKULTATYWNIE:


SPŁYW KAJAKOWY – dodatkowo płatny 70 zł/ os. (płatne w momencie rezerwacji)
Spływ kajakowy Wisłą Królewiecką ze Sztutowa. Organizator zapewnia - profesjonalny sprzęt, zabezpieczenie instruktorów i ratownika WOPR, ubezpieczenie. Na zakończenie spływu uczestnicy otrzymają pamiątkowe zdjęcia ze spływu.

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Katowice parking przy McDonald's, Al. Górnośląska w str. Wrocławia (koło Praktikera) 07:30 -

UWAGI:


- Wymagane jest zabranie legitymacji szkolnej i obuwia domowego, kieszonkowe dzieci (na własne potrzeby) można zdeponować u wychowawcy po przyjeździe do ośrodka.

- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Wskazane jest zabranie kremów z filtrem ochronnym, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, a także małego plecaka jako bagażu podręcznego podczas wycieczek.

- Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe lub tymczasowo, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w ten lek, a sposób dawkowania prosimy przekazać pisemnie wychowawcy na miejscu zbiórki.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Podane dni są dniami wyjazdu i powrotu. Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny uczestników program może ulec zmianie.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka). Ubezpieczenie to można wykupić w momencie rezerwacji imprezy (wybierając dopłatę Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna).

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Faktury za pobyt wystawiamy nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem na prośbę klienta, w celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).