KOLONIE - SZCZYTNA - PROGRAM "STREFA ODKRYWCY":


SZCZYTNA - miejscowość położona u podnóża Gór Stołowych w przepięknej dolinie Bystrzycy Dusznickiej, nieopodal Dusznik - Zdroju. Największą atrakcją turystyczną jest Zamek na górze Szczytnik, wkomponowany w skały góruje nad miastem. Obok zamku jest punkt widokowy – stąd roztacza się wspaniała panorama gór. Ze Szczytnej blisko jest nie tylko do obu przyległych uzdrowisk, Dusznik i Polanicy, ale także do Parku Narodowego Gór Stołowych. Niedaleko za Szczytną znajdują się Skalne Grzyby, Wielkie Torfowisko Batorowskie oraz Piekielna Dolina.

ZAKWATEROWANIE:


Ośrodek RELAX jest położony na częściowo zalesionej działce o powierzchni powyżej 10 hektarów. Na miejscu - basen kryty (wolnostojący), bilard, tenis stołowy, sala konferencyjna, jadalnia, kawiarnia, świetlica, Wi-Fi – w obrębie recepcji. W pobliżu ośrodka przepływa malowniczo wijąca się rzeka - Bystrzyca Dusznicka.

WYŻYWIENIE:


3 posiłki dziennie - śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Śniadania i kolacje w formie bufetu. Pierwszy posiłek – kolacja, ostatni posiłek – obiad. Suchy prowiant na drogę powrotną. Podczas wycieczek możliwy suchy prowiant zamiast jednego posiłku.

RAMOWY PROGRAM POBYTU:


Dzień 1
Wyjazd autokarem z miejsc zbiórek, przejazd do Ośrodka RELAX w Szczytnej, zakwaterowanie, kolacja.

Dzień 2 – 9
Udział w wycieczkach i realizacja programu m. in.
Złoty Stok - Kopalnia Złota, zobaczymy podziemny wodospad w „Czarnej Sztolni”, basen do płukania złota, skarbiec, spotkanie z Gnomem w chodniku śmierci i muzeum tabliczek ostrzegawczych.
Kudowa Zdrój - spacer po parku zdrojowym, a stąd piesza wycieczka do jednego z najbardziej atrakcyjnych rejonów w Górach Stołowych – zespołu Błędnych Skał. To labirynt z okazami skalnych wąwozów, tuneli i pojedynczych skałek, z niezwykłym urzeźbieniem ścian nadających im fantazyjne kształty grzybów, maczug, klepsydr, baszt, kształtujących niepowtarzalną scenerię "skalnego miasta”.
Kudowa – Czermna – zwiedzanie Kaplicy Czaszek. Jest ona jedną z nielicznych w Europie kaplic, której wystrój stanowią warstwowo ułożone czaszki i piszczele ok. 3 tys. osób zmarłych wskutek wojen i epidemii.
Kudowa Zdrój – Muzeum Żaby - celem utworzenia tego nietypowego muzeum było wyeksponowanie przedmiotów codziennego użytku wiążących się z wizerunkiem płazów, a w szczególności żab. Prezentowane eksponaty mają na celu przybliżenie idei ochrony płazów oraz działań jakie w tym celu zostały podjęte. Muzeum posiada kolekcję ponad 3000 eksponatów pochodzących z blisko 20 krajów świata i 6 kontynentów.
Duszniki Zdrój - zwiedzenie Muzeum Papiernictwa mieszczącego się w starym młynie papierniczym. Obecnie jest to jedyny zachowany i do dziś działający obiekt tego typu w Polsce i jeden z nielicznych w Europie. We wnętrzu można obejrzeć m.in. warsztaty produkujące papier ręcznie czerpany.
Słodkie lenistwo – czyli spacery, degustacja wód mineralnych i kąpiele słoneczne pod opieką wychowawców,
Gry i zabawy – zajęcia terenowe, biegi terenowe, rozgrywki sportowe, olimpiada kolonijna, konkursy z nagrodami,
Gry i zabawy świetlicowe – kalambury, warcaby, statki, kraje i miasta, wieczór filmowy,
Ognisko z pieczeniem kiełbasek – połączone z konkursem piosenek, wybory miss i mistera,
Dyskoteka – na terenie ośrodka.

Dzień 10
Wykwaterowanie po śniadaniu. Po obiedzie pobranie suchego prowiantu i wyjazd w drogę powrotną.

PROGRAM ANIMACYJNY „STREFA ODKRYWCY”:


W planie zajęć poszukiwaczy Złotego Pociągu przewidziano
- Wycieczka podziemną trasą turystyczną w Kłodzku. To unikalne w skali całego kraju zachowane kłodzkie podziemia, które służyły niegdyś mieszkańcom miasta do celów obronnych i gospodarczych. Wielokondygnacyjne piwnice nadal skrywają wiele sekretów. Dla zwiększenia ich atrakcyjności wyposażono Podziemną Trasę Turystyczną w elementy, które wprowadzą zwiedzających w klimat XVI, XVII i XVIII wiecznego Kłodzka.
- Złoto dla Zuchwałych – zabawa integracyjna,
- Pociąg Marzeń – zabawa integracyjna z elementami zajęć artystycznych z farbami, kredkami plasteliną/modeliną,
- Poszukiwacze Zaginionego Skarbu – gra terenowa,
- Tajemnica Zaginionego pociągu – zajęcia edukacyjne, konkurs wiedzy,
- Bal dla poszukiwaczy skarbów – bal przebierańców, konkurs na najlepszy strój,
- Wybory najsympatyczniejszych super poszukiwaczy i super poszukiwaczek przygód.
Program animacyjny ma charakter fakultatywny i będzie dostosowany do wieku i potrzeb uczestników.

WIEK UCZESTNIKÓW:


8 - 13 lat

CENA ZAWIERA:


- transport do/z ośrodka autokarem turystycznym z licencją, zezwoleniem i aktualnymi badaniami technicznymi,
- zakwaterowanie - 9 noclegów,
- wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek, suchy prowiant na drogę powrotną,
- opiekę wychowawców, doraźną, miejscową opiekę medyczną (na telefon),
- wycieczki autokarowe i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
- program animacyjny i sportowo-rekreacyjny,
- ubezpieczenie NNW na 5.000 zł.

CENA NIE ZAWIERA:


- wycieczek fakultatywnych,
- świadczeń nie wymienionych w ofercie.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE (dodatkowo płatne):


PRAGA - zwiedzanie- Hradczany – Zamek Praski (ogrody i dziedzińce zamkowe), katedra św. Wita, najciekawsze budowle Malej Strany, Most Karola, spacer po Rynku i uliczkach Starego Miasta, ratusz z zegarem Orloj, plac św. Wacława.
Cena – 95 zł. Konieczny dokument tożsamości - paszport lub dowód osobisty.

ZOO Safari - jeden z największych ogrodów zoologicznych w Czechach w miejscowości Dvůr Králové nad Labem. Atrakcją specjalną zoo jest przejażdżka Safari (zwiedzanie odkrytymi autobusami piętrowymi) przez ogromny wybieg dla zwierząt kopytnych i ptaków. Dla wielbicieli dinozaurów jest również pawilon jurajski, w którym zobaczymy figury prehistorycznych gadów zaaranżowane w realistyczny sposób.
Cena – 75 zł z biletem wstępu. Konieczny dokument tożsamości - paszport lub dowód osobisty.

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Dojazd własny -
Gliwice parking przy CH Auchan, ul. Rybnicka 207 11:30 -
Katowice Dworzec PKS, ul. P. Skargi 10:30 -
Lędziny Plac autobusowy przy KWK „Ziemowit" 10:00 -
Opole stacja Lotos w Rogowie Opolskim (przy drodze nr 45, od strony Katowic, zjazd z A4 na Opole, Krapkowice, Racibórz) 13:00 -

UWAGI:


- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Proponujemy zabrać z sobą ok. 100 zł kieszonkowego na własne potrzeby - pieniądze można zdeponować u wychowawców.

- Adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą na zbiórce w dniu wyjazdu

- Podane miejsca zbiórek i wyjazdów zależeć będą od ilości chętnych oraz sprzedaży na poszczególnych turnusach. Prosimy o kontakt z biurem, w celu potwierdzenia dokładnego miejsca i godziny na 2 dni przed wyjazdem.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka). Ubezpieczenie to można wykupić w momencie rezerwacji imprezy (wybierając dopłatę Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna).

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Faktury za pobyt wystawiamy nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem na prośbę klienta, w celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).