KOLONIA LETNIA - BURZENIN - PROGRAM ARTYSTYCZNY:


ZALETY:


- doskonała infrastruktura sportowa,
- ciekawe programy tematyczne,
- malowniczy teren w otoczeniu lasów i rzeki Warty,
- smaczna kuchnia dla dzieci wzbogacona domowymi wypiekami!

BURZENIN:


Burzenin – miejscowość letniskowa położona na skraju Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki. Otoczenie lasów i sąsiedztwo Warty to tylko kilka składników tego malowniczego terenu który sprzyja aktywnemu wypoczynkowi.

ZAKWATEROWANIE:


Ośrodek Wypoczynkowy „Sportowa Osada” położony jest w sosnowym lesie na atrakcyjnym, bardzo dużym, monitorowanym, oświetlonym i ogrodzonym terenie. Do dyspozycji uczestników są pokoje 3-osobowe z łazienkami oraz 5-osobowe pokoje przechodnie (3+2) z łazienkami. Na terenie obiektu znajduje się - jadalnia, sala dyskotekowa, sala TV, sala gier, sala gimnastyczna, sala taneczna z lustrami, świetlica, kawiarenka. Ośrodek posiada bogatą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną - boisko do piłki nożnej, dwa boiska do kometki, dwa boiska do siatkówki plażowej, boisko do gry w piłkę ręczną, wypożyczalnię rowerów, drewniany plac zabaw ze zjazdem linowym, grill, miejsce na ognisko, drewniane altany, 2 letnie baseny (3,60 x 7 m, głębokość 1,20 m), strzelnicę pneumatyczną, park linowy, ściankę wspinaczkową, pole i strzelnicę do paintballa, tor quadowy, wojskowy tor przeszkód, tor łuczniczy.

WYŻYWIENIE:


Cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) turnus rozpoczyna się i kończy obiadem + suchy prowiant na drogę powrotną.

SUPER PRZYGODA W SPORTOWEJ OSADZIE:


Zajęcia integracyjne – cykl zabaw i konkurencji integrujących uczestników m.in. spacer hydraulika, skrzynkowa przechadzka, grupowe chodzenie w nartach itp.

Zajęcia wspinaczkowe – nauka i doskonalenie techniki wspinaczki na ścianie wspinaczkowej z użyciem sprzętu zabezpieczającego pod opieką instruktorów.

Zajęcia w parku linowym – z użyciem sprzętu alpinistycznego pod opieką instruktora, uczestnicy będą pokonywać wyznaczoną na wysokości trasę z przeszkodami.

Budowanie wieży – w czasie zabawy uczestnik wyposażony w uprząż i kask alpinistyczny z asekuracją instruktora buduje samodzielnie wieżę ze skrzynek po napojach. W przypadku niesprzyjającej pogody proponujemy zajęcia zastępcze w sali gimnastycznej, m.in. prelekcję, quizy, turnieje.

Rafting – około 2,5 godzinny spływ pontonami po rzece Warcie – czas spływu uzależniony jest od kondycji uczestników. Grupa na miejsce rozpoczęcia spływu udaje się rowerami (do pokonania jest dystans ok. 4 km polnymi drogami o bardzo małym natężeniu ruchu). Następnie uczestnicy przesiadają się do profesjonalnych pontonów raftingowych i rozpoczynają spływ rzeką Wartą. Koniec spływu usytuowany jest na wyspie położonej obok ośrodka. Cały sprzęt używany podczas spływów (pontony, kamizelki ratunkowe i asekuracyjne, kaski) posiada wymagane atesty, zajęcia z raftingu będą się odbywały pod opieką ratownika i kadry.

Biwak w warunkach polowych (dla chętnych) – uczestnicy będą biwakować (1 noc) w namiotach w lesie na terenie obiektu oraz samodzielnie wypiekać podpłomyki (zapewnione są materace i śpiwory, każdy uczestnik powinien być wyposażony w małe prześcieradło).

KOLONIA Z PAKIETEM ARTYSTYCZNYM:


- Zajęcia filmowo-teatralne - zwalczanie tremy, improwizacja, gestyka, ruch sceniczny – ćwiczenia mowy ciała, zajęcia
z dykcji, odgrywanie ról – analiza granej postaci, odgrywanie scenek obyczajowych, skeczy, dwudniowe warsztaty
(ok. 4h dziennie) z profesjonalnym aktorem z Teatru Groteska.

- Zajęcia muzyczne - najbardziej znani muzycy – pogadanka na temat własnych idoli, poznanie różnych gatunków muzycznych (pop, rock, hip-hop, reggae itd.), poznanie podstawowych instrumentów muzycznych, „dlaczego instrumenty grają?”, karaoke, konkurs muzyczny, opracowanie kolonijnej piosenki.

- Zajęcia taneczne - znani tancerze i tancerki, nauka podstawowych kroków salsy, samby, cha-chy, walca wiedeńskiego, tanga, electric booggie, taniec synchroniczny, tworzenie własnych choreografii tanecznych, stretching, aerobik, zajęcia sportowe, projekcja filmu „Dzwonnik z Notre Dame”.

- Zajęcia plastyczne - podstawowe dziedziny sztuk plastycznych, mowa kolorów, zajęcia plastyczne z różnych technik m.in. kreatywna zabawa z PLAYMAIS, szkicowanie, farba, frotaż, malowanie gąbką, wyklejanie, origami, projektowanie i wykonywanie biżuterii, projektowanie kostiumu lub tworzenie własnej scenografii i do zajęć filmowo-teatralnych.

- Zajęcia florystyczne - zasady kompozycji kwiatowych, zapoznanie z materiałami, z jakich będą tworzone kompozycje, układanie kompozycji, które będą opisywały historię z życia, ważne wydarzenie czy osobowość florysty/-stki, mowa kwiatów.

- Prezentacja nabytych umiejętności.

Rodziców prosimy o spakowanie stroju wieczorowego na Pokaz Mistrzów.

Ponadto - Codziennie poranny jogging; korzystanie z basenu; Domino – zabawa integracyjna z szukaniem wspólnych cech; wybory Miss i Mistera, super dyskoteki; ognisko z pieczeniem kiełbasek, konkursami i śpiewem.

WIEK UCZESTNIKÓW:


7-15 lat

CENA ZAWIERA:


- zakwaterowanie 10 noclegów,
- wyżywienie (4 posiłki dziennie),
- kadrę wychowawczą, opiekę medyczną, instruktorów, ratownika,
- transport autokarem,
- realizację programu wg opisu,
- ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 7.000 zł.

CENA NIE ZAWIERA:


- dodatkowych atrakcji fakultatywnych,
- świadczeń nie opisanych w ofercie.

DOPŁATY Z MIEJSC WYJAZDU:


Podane ceny kolonii dotyczą wyjazdów z miast - Kraków, Katowice, Warszawa, Wrocław, Łódź przy minimum 7 osobach wyjeżdżających. Przy mniejszej ilości uczestników z w/w miast dopłata (+50 zł/os).

PROGRAM FAKULTATYWNY:


1. Termy Uniejów – wycieczka do Uniejowa, 2-godzinny pobyt na basenie, 70 zł/os. przy min. 40 osobach chętnych i dostępności wolnych miejsc w Termach Uniejów.
2. Quady (10 min) – przejażdżka na specjalnym torze przygotowanym na terenie ośrodka – 15 zł/os.
3. Paintball
- WARIANT A – GRA dla dzieci powyżej 12. roku życia
25 zł/os. – gra na przygotowanym polu do wyczerpania zapasu zakupionej amunicji, sprzęt (maska, mundur, marker oraz dowolna ilość doładowań gazu), 100 kulek;
10 zł/os. – każde następne doładowanie 100 kulek.
- WARIANT B – STRZELANIE na strzelnicy dla dzieci poniżej 12. roku życia
10 zł/os. – 50 kulek do wystrzelenia na strzelnicy PB;
15 zł/os. – 100 kulek doładowania.
4. Park linowy – 12 zł/os.
5. Strzelnica pneumatyczna – 12 strzałów – 6 zł/os.
6. Tor łuczniczy – 10 strzałów – 6 zł/os.
7. Dodatkowe wejście na basen kryty - 45 min. (10zł/os)

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Częstochowa parking przy McDonald’s przy trasie katowickiej 100 PLN
Dębica McDonald’s przy obwodnicy trasy E4 90 PLN
Gdańsk (miejsce do uzgodnienia) PKP do Krakowa lub Katowic i dalej autokar 180 PLN
Katowice ul. Kopernika przy pomniku Ofiar Katynia na pl. Andrzeja (dopłata jeżeli wsiada mniej niż 7 osób) 50 PLN
Kielce Mc Donald’s, ul. Żytnia 80 PLN
Kraków parking przy Parku Handlowym Zakopianka, ul. Zakopiańska 62 (dopłata jeżeli wsiada mniej niż 7 osób) 50 PLN
Opole stacja Lotos przy autostradzie A4 i drodze nr 45 (kier. Krapkowice- Racibórz) - Rogów Opolski 100 PLN
Poznań Dworzec PKS, stanowisko międzynarodowe 140 PLN
Radom Dworzec PKP, parking przed zegarem 100 PLN
Rzeszów ul. Piłsudskiego, parking przed Urzędem Wojewódzkim 100 PLN
Szczecin (miejsce do uzgodnienia) PKP do Krakowa lub Katowic i dalej autokar 180 PLN
Tarnów parking przed hotelem Tarnovia 90 PLN
Warszawa ul. Przechodnia 2, przy pomniku J. Słowackiego (dopłata jeżeli wsiada mniej niż 7 osób) 50 PLN
Wrocław parking, ul. Ślężna (róg z ul. Kamienną przy Wzgórzu Andersa) (dopłata jeżeli wsiada mniej niż 7 osób) 50 PLN
Łódź Dworzec Łódź Kaliska, parking przy głównym wejściu na dworzec PKP (dopłata jeżeli wsiada mniej niż 7 osób) 50 PLN

UWAGI:


- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Proponujemy zabrać z sobą ok. 100 zł kieszonkowego na własne potrzeby - pieniądze można zdeponować u wychowawców.

- Adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą na zbiórce w dniu wyjazdu

- Podane miejsca zbiórek i wyjazdów zależeć będą od ilości chętnych oraz sprzedaży na poszczególnych turnusach. Prosimy o kontakt z biurem, w celu potwierdzenia dokładnego miejsca i godziny na 2 dni przed wyjazdem.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka). Ubezpieczenie to można wykupić w momencie rezerwacji imprezy (wybierając dopłatę Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna).

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Faktury za pobyt wystawiamy nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem na prośbę klienta, w celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).