MOJA PIERWSZA KOLONIA - WISŁA:


WISŁA MALINKA:


Wisła Malinka - położona 7 km od centrum Wisły w spokojnej części miejscowości. Doskonała baza wypadowa w Beskid Śląski, na trasie przy Pętli Beskidzkiej. Posiada status uzdrowiska klimatycznego.

ZAKWATEROWANIE:


Pensjonat ”OGRODZISKO” – położony nad potokiem Malinka, na malowniczym stoku Cieńkowa. Uczestnicy zakwaterowani są w pokojach 2, 3, 4 osobowych z łazienką. Do dyspozycji uczestników - sala wielofunkcyjna, tenis stołowy, plac zabaw dla dzieci, zadaszone miejsce na ognisko.

WYŻYWIENIE:


3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Świadczenie zaczyna się obiadem; w ostatnim dniu śniadanie + gorący posiłek przed wyjazdem + woda na drogę powrotną.

RAMOWY PROGRAM:


Dzień 1
Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd do hotelu, obiad, zakwaterowanie, kolacja.

Dzień 2 – 6
Realizacja programu m. in. wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy - żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Bezsprzecznie największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia; specer na Cieńków do „Magicznego drzewa“ na jeden z wiślańskich grzbietów górskich skąd roztaczają się wspaniałe widoki na masyw Baraniej Góry, dolinę Wisły Malinki i Czarnego, zamek Prezydencki i Jezioro Czerniańskie; przejażdżka „BAJECZNĄ CIUCHCIĄ”; spacer do skoczni narciarskiej – imienia Adama Małysza, gry i zabawy – zajęcia terenowe, biegi terenowe, rozgrywki sportowe, olimpiada kolonijna, konkursy z nagrodami; gry i zabawy świetlicowe – kalambury, warcaby, statki, kraje i miasta, wieczór filmowy; ognisko z pieczeniem kiełbasek; dyskoteka - na terenie ośrodka.

Dzień 7
Wykwaterowanie po śniadaniu czas wolny, gorący posiłek. Wyjazd w drogę powrotną.

PROGRAM ANIMACYJNY:


W krainie wszystko się może zdarzyć ale na pewno zdarzy się
- Zaczarowany świat – zabawa integracyjna z elementami teatralnymi
- Cyrk jak z bajki – zabawa integracyjna z elementami występów cyrkowych
- O puchar czarnoksiężnika z krainy OZ – gra terenowa
- "Lampa Alladyna" – konkurs wiedzy o baśniach i bajkach
- Bal na zamku Królowej Śniegu – bal przebierańców z zaczarowanej krainy
- Wybory najsympatyczniejszej postaci z baśniowego świata
- Mam talent – konkurs talentów

WIEK:


6-12 lat

CENA ZAWIERA:


- transport do/z ośrodka autokarem turystycznym,
- zakwaterowanie - 6 noclegów,
- wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
- opiekę wychowawców, miejscową opiekę medyczną (na telefon),
- ubezpieczenie NNW na 5 000 PLN,
- wycieczki wg programu,
- bilety wstępu do Leśnego Parku Niespodzianek.

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Katowice Dworzec PKS, ul. P. Skargi 10:30 -
Lędziny plac autobusowy przy KWK Ziemowit 11:00 -

UWAGI:


- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Proponujemy zabrać z sobą ok. 100 zł kieszonkowego na własne potrzeby - pieniądze można zdeponować u wychowawców.

- Adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą na zbiórce w dniu wyjazdu

- Podane miejsca zbiórek i wyjazdów zależeć będą od ilości chętnych oraz sprzedaży na poszczególnych turnusach. Prosimy o kontakt z biurem, w celu potwierdzenia dokładnego miejsca i godziny na 2 dni przed wyjazdem.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka). Ubezpieczenie to można wykupić w momencie rezerwacji imprezy (wybierając dopłatę Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna).

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Faktury za pobyt wystawiamy nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem na prośbę klienta, w celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).