OBÓZ MŁODZIEŻOWY - MACEDONIA - HOTEL DESARET ***:


ATUTY:


- Wycieczka Miasto OCHRYDA + Św. Naum z rejsem po Czarnym Drinie
- Pobyt w największym Aquaparku nad Jeziorem Ohrydzkim - obowiązkowo płatny 30 EUR/os.
- Ciepły posiłek w drodze powrotnej
- bezpłatne leżaki i parasole na plaży

OCHRYDA:


OCHRYDA - to najpopularniejszy wakacyjny kurort Macedonii, szczególnie polecany dla osób nastawionych na rozrywki, kluby i dyskoteki oraz aktywne spędzanie czasu. Jest ciepło, pogodnie i błogo... Można zwiedzać (a jest co!) lub plażować.

ZAKWATEROWANIE:


Hotel Desaret *** położony jest w południowej części Macedonii, na wybrzeżu Jeziora Ohrydzkiego. Znajduje się 14 km od historycznego miasta Ochryda w popularnym wakacyjnym miasteczku Pestani ze sklepami z pamiątkami, restauracjami i mini marketem, około 1 km od Parku Narodowego Galicica. Do dyspozycji gości, przestronna restauracja, lobby bar (07.00-23.00), przestronny basen, bar przy basenie (10.00-18.00), bar na plaży (10.00-18.00), boisko wielofunkcyjne, Internet WI-FI (przy recepcji).
Hotel posiada pokoje, 2 oraz 3 osobowe, wyposażone w łazienkę, TV/SAT, telefon, balkon lub taras. Pokoje posiadają widok na góry lub jezioro. Zakwaterowanie od godz. 14.00 w dniu przyjazdu, wykwaterowanie do godz. 10.00 w dniu wyjazdu.

PLAŻA:


Prywatna, bezpośrednio przy hotelu, kamienista z łagodnym zejściem do jeziora, bezpłatne leżaki i parasole.

WYŻYWIENIE:


3 posiłki dziennie - śniadania (07.00-10.00), obiady (12.00-14.00), kolacje (19.00-21.00) w formie bufetu. Do obiadu i kolacji 1 napój w cenie - woda.

SKRÓCONY HARMONOGRAM OBOZU:


1 dzień
wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Dla chętnych ciepły posiłek na trasie przejazdu (dodatkowo płatny ok.5 euro/os.), przejazd tranzytowy przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię.
2 dzień
przyjazd do hotelu w godzinach dopołudniowych. Pierwsze świadczenie kolacja. Czas na odpoczynek po podróży, zapoznanie się z regulaminem obozu, zapleczem obiektu, podział na grupy, nocleg.
3-10 dzień
wypoczynek oraz realizacja programu podczas pobytu + zapłacona wycieczka do OCHRYDA + Św. NAUM.
11 dzień
wykwaterowanie, ostatnie świadczenie obiad, wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.
12 dzień
ciąg dalszy przejazdu, przerwa na ciepły posiłek (w cenie). Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

WIEK UCZESTNIKÓW:


12-18 lat

CENA ZAWIERA:


- przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem, DVD, WC,
- 9 noclegów w Hotelu DESARET ***
- wyżywienie 3 x dziennie z wodą do obiadu i kolacji
- wycieczkę Miasto OCHRYDA + Św. Naum z rejsem po Czarnym Drinie
- bogaty program sportowo-rekreacyjny
- opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej
- opiekę ratownika wodnego
- ciepły posiłek w drodze powrotnej
- opiekę pilota na trasie przejazdu oraz rezydenta podczas pobytu
- ubezpieczenie AXA KL 20 000 euro, NNW 2 000 euro i bagaż 200 euro + choroby przewlekłe
- opłaty na fundusz gwarancyjny według rozporządzenia Ministerstwa Finansów (10 zł / os.)

CENA NIE ZAWIERA:


- obowiązkowej taksy klimatycznej 15 EUR/os./pobyt,
- obowiązkowo płatnej kaucji zwrotnej w wysokości 10 EUR/os.
- obowiązkowego wstępu do aquapark - 30 EUR/os.
- Wycieczek fakultatywnych (poza ofertą)

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


OSIOŁKOWE SAFARI - Wycieczka dla amatorów górskich widoków w klimacie macedońskiego wiejskiego folkloru. Przygodę rozpoczniemy we wsi Kuratica położonej ok. 20 km od miasta Ohryd na wysokości ok. 1100 metrów n.p.m. - cena ok. 29 EUR/os.

ALBANIA - Całodniowa wycieczka do Albanii, w programie zwiedzanie dwóch największych miast, stolicy Tirany oraz Durres - cena ok. 39 EUR/os.

PARK NARODOWY MAVROVO & DEBAR SPA - Doskonała całodniowa wycieczka dla miłośników przyrody (góry, rzeki, jeziora, parki narodowe) i amatorów masażu i leczenia uzdrowiskowego w łaźniach termalnych z leczniczą wodą, cena ok. 49 EUR/os.

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała Dolna płyta dworca PKS 06:40 -
Chrzanów Stacja Paliw Sell, Trzebińska 04:50 40 PLN
Cieszyn Stacja Paliw BP (Dębowiec) 07:00 -
Czechowice-Dziedzice Stacja Lukil, Shell przy KFC 06:20 -
Częstochowa MC Donalds Trasa E75, ul. Wojska Polskiego 03:40 70 PLN
Gliwice Stacja Shell ul. Rybnicka 159 04:45 40 PLN
Jastrzębie-Zdrój Dworzec PKS, ul. Północna 06:00 40 PLN
Katowice Dworzec PKS, ul. Piotra Skargi 05:30 -
Kraków Stacja BP, ul. Josepha Conrada 81 04:30 50 PLN
Opole Dworzec PKP 03:30 100 PLN
Piotrków Trybunalski MC Donalds Tras E75 LODZ-KTW 02:40 100 PLN
Pszczyna Stacja BORIM, Orlen - MC Donalds 06:15 -
Rybnik Parking Biedronka, Stary PKS 05:10 40 PLN
Rzeszów DW PKP, Pl. Dworcowy 01:00 130 PLN
Tarnów Bar Taurus - A4 MOP 02:30 100 PLN
Tychy St. Orlen, POW-ST Lotos Opel MUC 05:50 -
Warszawa Al. Jerozolimskie 144C - ST BP 00:15 140 PLN
Wodzisław Śląski Stacja Statoil przy MC Donalds 05:40 40 PLN
Wrocław MC Donalds przy BP, Karkonoska 02:10 120 PLN
Łódź DW PKP Lódź, Kaliska 02:00 100 PLN
Żory Dworzec PKP 05:20 40 PLN

UWAGI:


- Każdy uczestnik obozu musi mieć przy sobie ważny dokument tożsamości uprawniający go do przekroczenia granicy - dowód osobisty lub paszport! Dokument ten musi być ważny minimum 90 dni od daty powrotu!

- Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu. Oświadczenie można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/osw_os_pelno.pdf

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Sugerowane kieszonkowe ok. 90 EUR/os. + wycieczki fakultatywne

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka). Ubezpieczenie to można wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy (wybierając dopłatę Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna).

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Faktury za pobyt wystawiamy nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem na prośbę klienta, w celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).