OBÓZ MŁODZIEŻOWY W HISZPANII - LLORET DE MAR - HOTEL SAMBA***:


ATUTY:


- Lloret de Mar popularna miejscowość z mnóstwem dyskotek
- hotel z basenem
- zwiedzanie Barcelony
- piaszczyste plaże
- przelot samolotem

HISZPANIA:


Hiszpania to nie tylko corrida, flamenco i zatłoczone plaże. To kraj zróżnicowanego krajobrazu i kultury. Południowa część Hiszpanii pozwala poczuć marokańską atmosferę, a zielona północ Półwyspu Iberyjskiego przypomina Irlandię. Różnorodność i oryginalność Hiszpanii ma swoje źródła w historii kraju, a jego zróżnicowanie przetrwało do dziś w języku, kulturze, kuchni i sztuce.

LLORET DE MAR:


LLORET DE MAR – kurort turystyczny położony na niezwykle pięknym wybrzeżu Costa Brava w Katalonii. Znajduje się 70 km od Barcelony i 40 km od Girony. Przepiękna żwirkowa plaża, lazurowa woda Morza Balearskiego, promenada, liczne kluby i puby, niesamowita atmosfera to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na turystów.

ZAKWATEROWANIE:


HOTEL SAMBA *** - obiekt położony ok. 700 m od centrum Lloret de Mar i ok. 350 m od plaży. Do dyspozycji uczestników pokoje 3 i
4-osobowe z łazienkami, balkonami i klimatyzacją. W hotelu znajduje się duży basen - leżaki i parasole przy basenie bezpłatne, bar, restauracja, winda, sala TV, stół do tenisa stołowego, boisko do siatkówki, odpłatnie - sejf, automaty do gier, bilard, sala do gier. Na terenie obiektu prowadzone są animacje

WYŻYWIENIE:


Trzy posiłki dziennie - śniadanie, obiad, kolacja w formie bufetu w restauracji hotelowej, woda niegazowana do posiłków (kuchnia hiszpańska). Pierwszy posiłek śniadanie w drugim dniu, ostatni posiłek śniadanie w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną.

PROGRAM RAMOWY:


1 dzień
Zbiórka uczestników na lotnisku Kraków Balice. Odprawa bagażowo-paszportowa (rozpoczęcie odprawy na 2 godziny przed wylotem). Planowany wylot samolotu do Barcelony ok. godz. 21.25. Planowany przylot na lotnisko w Barcelonie ok. godz. 00:10. Transfer do Hotelu SAMBA 3* w Lloret de Mar. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja w formie „zimne płyty”, nocleg.

2-10 dzień
Pobyt w Lloret de Mar (łącznie 10 noclegów). Realizacja programu, m. in. piesze wycieczki po Lloret de Mar, korzystanie z basenu na terenie hotelu pod opieką ratownika (10:00-19:00), bezpłatne korzystanie z leżaków i parasoli przy basenie, plażowanie, kąpiele w morzu pod opieką ratownika, konkursy, gry i zabawy, korzystanie z infrastruktury hotelu tj. boisko do siatkówki, ogród, kącik internetowy (odpłatnie), mini sala gier (bilard, liczne automaty do gier - odpłatnie), animacje dla młodzieży w hotelu w ciągu dnia, m. in. Petanca – gra sportowa z użyciem metalowych piłek, zabawy na basenie, aquagym – ćwiczenia sportowe w wodzie, volleyball – rozgrywki w piłce siatkowej, dardos – indywidualna lub zespołowa gra – rzuty lotkami do celu, lekcje tańca hiszpańskiego oraz animacje po kolacji, m.in. muzyka CD, nauka tańca hiszpańskiego, Show Tropical, karaoke, pokaz papug. Wieczorne dyskoteki w hotelu lub wyjścia na dyskoteki w klubach (wejście na dyskoteki od 16 lat, wymagany dokument tożsamości, wstęp ok. 15 EUR jednorazowo lub karnet do jednej dyskoteki ok. 30 EUR - min. 5x). Możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych (dodatkowo płatnych).

11 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi, odebranie suchego prowiantu. Przejazd do BARCELONY – zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, w programie m. in. słynna ulica La Rambla, baśniowy Parc Guell, Sagrada Familia (z zewnątrz), Wzgórze Montjuic ze stadionem olimpijskim, fakultatywnie Camp Nou (bilet wstępu płatny dodatkowo +25 EUR). Transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Planowany wylot z Barcelony o godz. 18:35. Planowany przylot na lotnisko Kraków Balice o godz. 21:25.

CZAS NA ZABAWĘ - DYSKOTEKI:


Tropics – jedna z najbardziej znanych dyskotek w Lloret de Mar, 2 sale taneczne, laser show oraz piana party.
Revolution – różne gatunki muzyki- soul, R&B, rap, pop, trance, dancehall.
Prive de Magic – 4 sale, różne rodzaje muzyki m. in. pop i latino.
Colossos – 3 sale, muzyka grana przez najlepszych Dj-ów, laser show.
X-TRA Disco – rytmy house i funky.
Disco Londoner – muzyka R&B, hip-hop oraz garage.

UWAGA - Wejścia do dyskoteki (od 16 lat, wymagany dokument tożsamości, wstęp ok. 15 EUR jednorazowo lub karnet do jednej dyskoteki ok. 30 EUR – min. 5x).

WIEK UCZESTNIKÓW:


13-19 lat

CENA ZAWIERA:


- 10 noclegów,
- wyżywienie,
- suchy prowiant na drogę powrotną,
- opiekę kadry pedagogicznej, ratownika, hiszpańską opiekę medyczną,
- przelot samolotem w klasie ekonomicznej,
- opłatę za bagaż rejestrowany do 23 kg oraz bagaż podręczny do 5 kg,
- opłaty lotniskowe,
- opłatę za transfer lotnisko - hotel - lotnisko,
- ubezpieczenie KL do 10.000 EUR, NNW do 15.000 zł, bagaż do 800 zł (Signal Iduna S.A.),
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA:


biletów wstępów do zwiedzanych obiektów w Barcelonie,
napoi do posiłków (oprócz wody),
wejść do dyskotek,
transferów do Krakowa z poszczególnych miast,
świadczeń nie wymienionych w ofercie

TRANSPORT:


Samolot - linie lotnicze VUELING. Przelot Kraków - Barcelona El Prat - Kraków.

Dopłata za transfery z miast
Katowice +50 zł
Warszawa +180 zł
Wrocław +160 zł
Łódź +160 zł

Uwaga! Transfery są realizowane przy min. 6 os.! Realizacja potwierdzana przed wyjazdem! Miejsca i godziny zbiórek potwierdzane przed wyjazdem!

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


1. Rejs do Tossa de Mar – rejs statkiem ze szklanym dnem, do słynnego kurortu na wybrzeżu Costa Brava, znanego z jednej z najpiękniejszych w Hiszpanii, średniowiecznej starówki Vila Vella i fortyfikacji obronnych z XII w. Uroku dodaje zabytkom ich otoczenie - skalne urwiska, piaszczyste, złociste plaże i lazurowe morze zapraszające do beztroskiego odpoczynku. Cena ok. 25 EUR + własne wydatki.
2. Water World – jeden z największych parków wodnych w Europie znajdujący się w Lloret de Mar. Liczne atrakcje wodne - baseny, rwące rzeki, zjeżdżalnie speed i kamikadze, spowodują, iż zabawa w parku wodnym dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Cena ok. 30 EUR + własne wydatki.
3. Marineland – to dwa parki w jednym- delfinarium i morskie ZOO oraz park wodny. Dla zwiedzających organizowane są pokazy pływackie delfinów. W zoo zgromadzono wiele gatunków ptaków, a stojąc w tunelu pod powierzchnią wody zobaczyć można pływające pingwiny i lwy morskie. W parku wodnym można korzystać z rozmaitych zjeżdżalni i basenów. Cena ok. 30 EUR + własne wydatki.

WAŻNE INFORMACJE:


1. Prosimy o zabranie ważnego (min. 3 miesiące od daty powrotu) paszportu lub dowodu osobistego,
2. Uczestnik może zabrać na pokład jedną sztukę bagażu rejestrowanego do 23 kg oraz jedną sztukę bagażu podręcznego do 5 kg wg warunków przewoźnika,
3. Godziny wylotów do potwierdzenia na 48h przed rozpoczęciem imprezy,
4. Osoby powyżej 16-tego roku życia zobowiązane są do zapłaty taksy turystycznej w wysokości 5 EUR/pobyt.
5. Sugerowane kieszonkowe - drobne wydatki poza wycieczkami fakultatywnymi to ok. 100-140 euro.

UWAGI:


- Każdy uczestnik obozu musi mieć przy sobie ważny dokument tożsamości uprawniający go do przekroczenia granicy - dowód osobisty lub paszport! Dokument ten musi być ważny minimum 90 dni od daty powrotu!

- Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu. Oświadczenie można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/osw_os_pelno.pdf

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka). Ubezpieczenie to można wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy (wybierając dopłatę Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna).

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Faktury za pobyt wystawiamy nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem na prośbę klienta, w celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).