OBÓZ MŁODZIEŻOWY WE FRANCJI - PORT GRIMAUD:


LAZUROWE WYBRZEŻE:


Lazurowe Wybrzeże to najsłynniejsza i najpiękniejsza część francuskiego wybrzeża Morza Śródziemnego. To tutaj właśnie położone są słynne na całym świecie miejscowości Saint Tropez, Saint Raphael, Nicea, Cannes, Monaco. Nieregularna linia brzegowa, piaszczyste plaże, urocze miasteczka z mnóstwem kafejek i restauracji serwujących m. in. doskonałą zupę rybną po prowansalsku

PORT GRIAMUD:


Port Grimaud to mała miejscowość położona w centralnej części Lazurowego Wybrzeża, nad zatoką, poprzecinana licznymi kanałami, zwana z uwagi na swoje położenie i malowniczość Wenecją Lazurowego Wybrzeża.

ZAKWATEROWANIE:


Camping Les Prairies de la Mer ***** w Port Grimaud k/Saint Tropez. Pięciogwiazdkowy camping przylegający bezpośrednio do morza, piaszczysta plaża, zakwaterowanie w domkach campingowych. Na campingu do dyspozycji gości - restauracje, bary, klub-dyskoteka, występy zespołów na żywo, sklepy, telefony, pralnia, wypożyczalnia rowerów, możliwość korzystania z nart wodnych, windserfingu, spadochronu, bezpłatne korty tenisowe (4), boisko do piłki nożnej i siatkówki plażowej. Od 01 lipca 2018 na terenie campingu będzie basen.

Domki campingowe 4/6-osobowe (ok. 28 m2), z dwiema wydzielonymi sypialniami, (w jednej łóżko podwójne, w drugiej dwa pojedyncze) oraz miejscami do spania w salonie. Wyposażenie - kuchenka, ciepła i zimna woda, WC, prysznic, lodówka, naczynia, sztućce, garnki, koce, poduszki.

PROGRAM RAMOWY:


1 dzień
Wyjazd rano z kraju, przejazd do Francji. Trasa przejazdu - Czechy, (Niemcy), Austria, Włochy.
2 dzień
Przyjazd na camping w godzinach porannych, zakwaterowanie o godz. 14.00, kolacja, wypoczynek.
3-10 dzień
Program rekreacyjno-sportowy, dyskoteki, wycieczka do Saint Tropez, wycieczka do starego Grimaud.
11 dzień
Śniadanie, opuszczenie domków o godz. 10.00, obiad, wyjazd do kraju w godzinach popołudniowo-wieczornych.
12 dzień
Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Uwagi
1. Wejście do domku od godz. 14.00 w dniu przyjazdu, opuszczenie do godz. 10.00 w dniu wyjazdu.
2. Należy zabrać ze sobą pościel.
3. Uczestnicy otrzymują wysprzątane domki i są zobowiązani w takim samym stanie oddać je po turnusie.
4. Organizator pobiera kaucję 50 Euro/domek zwracaną po turnusie w przypadku;
a) braku zniszczeń w domku,
b) oddania wysprzątanego domku.

WIEK UCZESTNIKÓW:


13-18 lat

CENA ZAWIERA:


- przejazd autokarem,
- 9 noclegów (10 dni),
- pełne wyżywienie (kuchnia polska) w wersji cateringowej - posiłki przygotowywane w kuchni poza campingiem, przywożone do domków i tamże spożywane oraz suchy prowiant na drogę powrotną,
- opieka rezydenta i kadry pedagogicznej,
- francuska opieka medyczna i ratownicza,
- program turystyczny w cenie imprezy,
- ubezpieczenie KL (do 10.000 Euro) i NNW (do 7.000 PLN).
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:


- kaucji zwrotnej 50 euro/domek na ewentualne zniszczenia i nieposprzątanie domku,
- wycieczek fakultatywnych,
- świadczeń nie wymienionych w ofercie.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


Na życzenie i koszt klienta, organizowane w trakcie pobytu
- wycieczka do Monaco, Monte Carlo, Cannes i perfumerii w Eze (30 Euro)
- wycieczka do Wielkiego Kanionu du Verdon (25 Euro) + koszt wynajęcia łódek
- wycieczka do Arles, Avignon i Pont du Gard (35 Euro)
- na powrocie możliwość zwiedzania Paryża (nocleg ze śniadaniem) - płatne 300 zł. Realizowana przy min. 35 os.

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała dworzec PKS, dolny poziom 09:00 -
Dzierżoniów dworzec PKS 03:30 -
Gliwice stacja Shell, ul. Rybnicka 07:15 -
Głogów parking przed hotelem Qubus 01:30 -
Jelenia Góra ul. Teatralna 00:45 -
Katowice dworzec PKS, ul. P. Skargi 08:00 -
Legnica stacja Lotos, ul. Nowodworska 30A 03:00 -
Lubin parking przed dworcem PKS 02:30 -
Nowa Sól parking przed dworcem PKP 00:45 -
Opole dworzec PKS 06:00 -
Polkowice parking przed dworcem PKS 02:00 -
Wałbrzych parking przy DT Centrum 02:15 -
Wrocław dworzec PKS, ul. Sucha 04:30 -
Zielona Góra Palmiarnia, ul. Piaskowa 00:15 -
Świdnica stacja Shell od strony Wałbrzycha 02:45 -

UWAGI:


- Każdy uczestnik obozu musi mieć przy sobie ważny dokument tożsamości uprawniający go do przekroczenia granicy - dowód osobisty lub paszport! Dokument ten musi być ważny minimum 90 dni od daty powrotu!

- Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu. Oświadczenie można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/osw_os_pelno.pdf

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka). Ubezpieczenie to można wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy (wybierając dopłatę Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna).

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Faktury za pobyt wystawiamy nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem na prośbę klienta, w celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).